Jump to content

Фмп

Александар

Recommended Posts

Posted (измењено)

Nemacka liga je jaca od ABA lige, taj Ludvisburg je rang FMPa za pojmove Bundeslige, jer tamo su ALBA i Bayern bez premca, plus Bamberg ranije. Iz te druge grupe imas Ludvisburg i razne Hamburge , koji su ipak jaci od FMPa, Mege i Igokea i Mornara, recimo, a verovatno su jaci i od Cedevite i Buducnosti. Ili su bar egal. Ne racunam recimo nas i ove preko puta, koji su manje vise isti rang kao Bayern ili ALBA, mada i to je pitanje, u zadnjih par sezona videli smo rezultate Bayerna, a i ta ALBA nas keca uvek, non stop. Bundesliga - vise para, bolji stranci i ono sto je najvaznije, BOLJI strucni rad, to se videlo na Euru, gde je selektor Nemacke covek koji vec x sezona radi u Bundesligi. 

Juce sam gledao malo 1/2 Ludvisburga, to je tempo i nacin igre kao i Nemacka, neki ludi ritam, trojke bez savesti, jaka odbrana, presing po celom terenu. To neki vole da kazu da je moderna kosarka, ma sta to znacilo. A videli smo da to donosi uspeha i na Eurobasketu, dok je koncept nase kosarke ocito prevazidjen. 

Mora nasa kosarka da se privikne na to i usvoji neke ideje, inace odosmo na margine. 

Edited by Užljevača

Posted (измењено)

KKCZ, ovi preko puta, Buducnost, Cedevita = ALBA, Bayern, Bamberg i recimo taj Ludvisburg 

Pitanje je da li su recimo Buducnost i Cedevita jaci od Bamberga i Ludvisburga. 

Ostatak Bundesliga je jaci od ABA liga od pozicije 5 pa do 10 recimo. Sve skupa, sigurno je jaca Bundesliga, iako pojedinacno kad uporedjujemo, u 5 utakmica bi smo mozda mi izbacili Bayern ili ALBU, ali i to je pitanje. Sveukupan kvalitet i nacin igre je drugaciji. 

Iako i ABA liga uopste nije slaba, da se razumemo, samo eto recimo FMP i Mega koji su recimo odmah iza velike 4torke ABA lige, predstavljaju razvojne klubove bez ikakvih takmicarskih ambicija, o IgokeJi necu ni da govorim, isto kao i Mornar, videli smo i taj Mornar u Evropi, jedno leto ok i onda povratak u prosek. O Zadru i ostalim klubovima da ne govorim, oni su slabiji od Kemnitza, Frankfurta i slicnih timova iz sredine ili donjeg doma Bundeslige. 

Edited by Užljevača

On 10/5/2022 at 9:24 AM, Užljevača said:

Pitanje je da li su recimo Buducnost i Cedevita jaci od Bamberga i Ludvisburga. 

Jaci su, igraju Evrokup, a i generalno na papiru imaju poznatija imena.

On 10/5/2022 at 9:24 AM, Užljevača said:

Ostatak Bundesliga je jaci od ABA liga od pozicije 5 pa do 10 recimo.

Ovo je veliko pitanje. U Fibinoj ligi sampiona prosle sezone Igokea je imala skor 3-3 u grupi dok je Oldenburg imao 1-5 u rekao bih slicnim grupama po tezini. Imali su Ludvisburg koji je dogurao do polufinala te fibe lige sampiona, ali Aba liga je imala Buducnost-Cedevitu-Partizan u top16 i top8 fazi dok su oni imali 2 kluba Ulm i Hamburg.

Sada imaju Ludvisburg i Bon u Fibinoj Ls dok Aba ima Igokeu. U Ek ce biti dobar parametar ko ce da dogura dalje Cedevita i Buducnost ili Ulm i Hamburg. Ja bi se kladio na nase klubove tu. Sto se tice Evrolige tu je takodje po 2 Alba i Bajern kao i Zvezda i Partizan. Tu ces imati cisto kad saberes El+Ek ko je bolji sto se tice top4.

Sto se tice ostalih ne bi se ja tako bas kladio da su njihovi timovi poput Ludvisburga, Bona i Bamberga jaci od Fmp-a, Igokee, Mornara. To nikad necemo saznati jer nit ce igrati medjusobno niti u istim grupama takmicenja kao u El i Ek, ali sam siguran da nisu toliko jaci i pitanje da li su uopste jaci.

Nemacka, Francuska, Aba liga to su veoma priblizne lige po kvalitetu pa mozda cak i Italija. Ispod su Grcka, Izrael i Litvanija od tih jacih koje je vredno spomenuti. Sigurno su jace bez sumnje spanska, turska, ruska (do prosle sezone, al ako racunamo od ove onda ne).

Evropski ucinci u sezoni pred nama ce iskristalisati stvari, a po meni je to jedini logican parametar. Ukoliko primera radi Zvezda i Partizan budu izmedju 8. i 12. mesta u El a Alba i Bajern ispod i Buducnost i Cedeviga odu dalje od Hamburgs i Ulma, koga briga sto je 6. klub Nemacke MOZDA jaci od Igokee ili Mornara ili Fmp-a, to znaci da je u tom slucaju Aba jaca od nemacke lige. Vreme ce da pokaze.

• 2 weeks later...

Фрејзер се снимио још од ЛШ прозора а тренутно у аба плоди.Сад још сачекати против Цеде у Љубљани следећи викенд и онда размислити о њему на месту Џонија.

Против нас 27п,6асист уз индех 27,против ђетића 31п 2/4 за два ,7/9 за три,8 асист,индех 43.

Бројке су невероватне у та два меча у протекле две недеље и ако их потврди против још једне ЕК екипе у Љубљани вреди пробати.

Биће наравно штета за фмп јер су близу да буду у топ4,немају ритам уторак/среда -субота/недеља,нема путовања,фокус само аба и најозбиљнији су у борби за треће место,без њега су три степенице ниже.

55 minutes ago, ЦИГАНИН 74 said:

Фрејзер се снимио још од ЛШ прозора а тренутно у аба плоди.Сад још сачекати против Цеде у Љубљани следећи викенд и онда размислити о њему на месту Џонија.

Против нас 27п,6асист уз индех 27,против ђетића 31п 2/4 за два ,7/9 за три,8 асист,индех 43.

Бројке су невероватне у та два меча у протекле две недеље и ако их потврди против још једне ЕК екипе у Љубљани вреди пробати.

Биће наравно штета за фмп јер су близу да буду у топ4,немају ритам уторак/среда -субота/недеља,нема путовања,фокус само аба и најозбиљнији су у борби за треће место,без њега су три степенице ниже.

Ma nema od toga nista. Ne znam iz kog razloga. Ali mi smo njima na taj fazon u sred sezone uspeli da otmemo samo Filipa.

Ja bi voleo da bude trampa Joni ili Adams za Frejzera. Ali nema sanse.

Posted (измењено)

Фмп наставља да цементира позицију у четири.Јеремић лего на кичму Фрејзеру,изашао је са 5 фаулова а минимум 10 је направио.И поред тога зврк завршио  са 20п и 8 асист.за 38мин.Литванац МВП кола,2/2 са пенала ,2/2 за два и 5/5 за три.

Ђенка 10п уз један промашај из игре,све у свему сасвим заслужено и ако  остану у овом саставу у топ4 су 100%

Edited by ЦИГАНИН 74

FMP jeste vrhunski nema sta, rekao bih da su jaci od one Igokee koja je igrala f4 protiv nas. Ali mi bode oci da su ove godine i Buducnost i Cedevita losije ekipe nego prosle, a daleko losije nego prije 2 godine, bas propadaju polako ali sigurno. Ne pricma ovo zbog ove utakmice izmedju FMPa i CedOli, nego generalno na osnovu svih utakmica do sad. 

1 minute ago, czbp said:

Ali mi bode oci da su ove godine i Buducnost i Cedevita losije ekipe nego prosle, a daleko losije nego prije 2 godine, bas propadaju polako ali sigurno.

Са једне стране их разумем јер зашто да бацају 10+ мил кад виде да стока оде на скоро 20милки а ту смо и ми и чему онда улагања.

Е сад има и друга страна,зашто иду толико уназад кад преко ЕК могу до ЕЛ јер никад није било лакше напасти га и освојити.Нема руса,све што је ваљало ушло је у ЕЛ и са неком константом из прошлих сезона могли су финале да играју једни против других.