Jump to content

Уколико имате проблем са отварањем тема након апдејта сервера и форума, пробајте да промените на неку другу тему на дну форума, па се касније пробајте вратити на ову главну, јер ће до тада можда већ бити поправљено све.

Nenad74

Рукометна Репрезентација

Recommended Posts

3 hours ago, ALcaponeDeLiJa said:

Ja sam sinoc mogao da razbijem televizor zbog njih :28k4t1e:

Necemo mi nikog dobiti niti ce mo proci,ono sinoc je bila velika sansa,zasto,prvo na otvaranju dobit domacina i to ne bilo kakvog domacina vec Poljsku,pa to skace moral za 500%,drugo to bi nam otvorilo mnoga vrata a nije da nisu bili zreli za takvo nesto a izgubili smo samo zbog svojih glupih gresaka(nepotrebna 2 minuta izkljucenja Marsenica kojem bi ja da sam selektor opalio samarcinu pred celim timom za ono prigovaranje sudiji i promasen sedmerac Nikcevica)...

Mnogo me nervira prica i vadjenje ,,Niko nije ni ocekivao da mozemo sa njima,, pa koji moj ste isli da igrate ako neverujete sami sebi,da bi mi vama verovali i u vas morate sami prvo u sebe da vjerujete,Poljska je bila sazrela za samarcinu ?!

Ovo pisem jer nam se vec 20 godina desavju iste stvari,odlicno krenemo(ali izgubimo) i onda se po navici raspadnemo u daljem delu takmicenja,kao da izgube samopouzdanje,e zato je pocetak bio veoma vazan ,steta...

Sto se tice Bolda,MI NIKAD ALI NIKAD nismo igrali na krila,a moderan rukomet se zasniva na principima 4 vjestine a to su dobar golman,jaka odbrana,brz centar i igra na krila,mi prva dva imamo a druga dva nismo nikad imali,je rmi igramo rukomet iz doba Sabacke Metaloplastike,nama rukomet igraju samo 3 vanjska igraca i ponekad pivot i tako je zadnjih 25 godina,ko god da je selektor ista prica,zato smo sirom evrope uvek imali mozda i najbolje bekove i pivote(uvek su nam bekovi i pivoti bili najjaci deo reprezentacije) a krila nikad...

Nikad mi akcije na krila nismo imali,da kazes akcije,pripremane za te igrace,nikad,pa hrvati su SP,EP i Olimpijadu uzimali sa 10 do 12 golova copavog Dzombe,Francuzi imali Abaloa,Danci Lindberga i Egerta,Svabe Krecmara,a mi od Zikice nemamo krsteno krilo,Nikcevic se tu izdvaja ali sam igra jbg.

Evo ja pratim reprezentativni rukomet zaista dugo,sumnjam da postoji veliko takmicenje i pored svih obaveza a da nisam ispratio nase rukometase,ja se mogu sjetit samo 3 igraca(krila) u zadnjih 20 godina da ih mozemo nazvati dobri igraci,to su Knezevic( u eri Butulije,Jovanovica i Belog Stojanovica),Zikice Milosavljevica i sad Nikcevica(to jeste zadnjih 6 do 8  godina),3 igraca za 20 godina,malo li je????!

Mi igramo rukomet od pre 40 godina,ja sam to davno rekao,ja to pricam vec 10 godina,ja napamet znam svaku akciju,3 beka(lijevi,srednji i desni) igraju,dodaju se,menjaju mjesta(lijevi i desni sa srednjim),pivot napravi blok i ako nema poziciju za njega tuci sa 9 metara i to je nasa igra u zadnjih 20 godina :28k4t1e:,95% napada nam tako ide...

Nikad necu zaboravit reci ustase Goluze u Areni kad smo igrali ono polufinale sa njima,kaze lik Voriju i onom celavom pederu(zaboravio sam mu ime igrao tad u Barsi),samo stanite i dignite ruke,pratite sta radi Momir(Ilic),LOPTA IDE levo desno,sutirat ce ili Vujin ili Momir :),pa ljudi nas citali samo tako,ali tad Stanic radio cuda pa smo gurali do finala na publiku,Arenu i Stanica,sve ostalo je potop gdje god da odemo,ljudi nas ubijaju sa krila i na brzinu,spori smo,tromi smo,mi smo jaki,ceo zivot igramo rukomet na snagu umjesto na pamet,a to je greska...!

Pozzz....

Dao sa,m ti plus, i slažem se sa tvojim upisom, smatram da je "rodonačelnik" moderne igre sa krilnih pozicija Isaković koji je u svoje vreme bio ispred vremena sa igrom, a kasnije ga je nasledio Krečmar...u svakom slučaju, misami sebi skraćujemo opcije, a čini mi se da ovaj klinac (desno krilo, Nišlija) ima štofa.

Nenadić je kao čigra i kada bi samo još uvrstio u repertoar i asistencije za krila, mi bi igrali savršeno, Pivoti su (Marsenić) mladi i neiskusni, Promašaj Nikčevića (odbrana) jbg loša sreća, mi smo utakmicu izgubili 4/5 minuta pre toga kada smo ispustili prednost i došli u zaostatak od 3 gola, a igrao je i Sudžum kao krilo odlično (Sintelon, Partizan).

A istina je da su nam juče sve akcije polazile od levopg beka, i to je odlično funkcionisalo prvih 10/15 minuta.

5 hours ago, Ganac said:

Dao sa,m ti plus, i slažem se sa tvojim upisom, smatram da je "rodonačelnik" moderne igre sa krilnih pozicija Isaković koji je u svoje vreme bio ispred vremena sa igrom, a kasnije ga je nasledio Krečmar...u svakom slučaju, misami sebi skraćujemo opcije, a čini mi se da ovaj klinac (desno krilo, Nišlija) ima štofa.

Nenadić je kao čigra i kada bi samo još uvrstio u repertoar i asistencije za krila, mi bi igrali savršeno, Pivoti su (Marsenić) mladi i neiskusni, Promašaj Nikčevića (odbrana) jbg loša sreća, mi smo utakmicu izgubili 4/5 minuta pre toga kada smo ispustili prednost i došli u zaostatak od 3 gola, a igrao je i Sudžum kao krilo odlično (Sintelon, Partizan).

A istina je da su nam juče sve akcije polazile od levopg beka, i to je odlično funkcionisalo prvih 10/15 minuta.

Bold 1 : Slazem se

Bold 2 : Slazem se

Bold 3 : Sudzum je bio prosecan igrac,nije on nikad bio kalibar Knezevica,Zikice i Nikcevica,2 kruga je on iza njih po kvalitetu,bio prosecan i dobar igrac i nista vise od toga,na onom prvenstvu Sveta(ako se nevaram u Portugalu ali nemoj me drzat za rec bilo je podavno :) ) bio bas dobar i to je to...

Mislim da sam danas odgledao poslednju utakmicu rukometa u zivotu. Koliko je ovo bezveze sport, sudije mogu pre pocetka meca da kazu rezultat, taj ce i biti na kraju. 

Opet je naš loš ulazak u utakmicu odlučio i niz tehničkih grešaka, uz to i dekoncentracija (čitaj: gluposti) doveo do toga da igramo sa MK egal utakmicu.

Na početku drugog poluvremena mi nismo iskoristili sjajnu rolu Stanića i možda čitavih 4/5 minuta ni mi ni oni nismo dali gol, u tim trenucima smo mogli da se "odlepimo" i da na kraju trijumfujemo. Žao mi je što se desno krilo naše repke na kraju povredi (rame).

Činjenica dfa mi nikada nismo gajili igru preko krila, ali smo sada "uznapredoovali" i igru na pivota sveli na slučajnost, nadam se da će ipak biti bolje, a da bi se to desilo moraju se desiti struktuiralne promene u savezu i ligi.

Србија у трећем шеширу жреба у квалификацијама за ЕП

Sportski Zurnal
04 април, 2016

Србијa се налази у трећем шеширу жреба у квалификацијама за Европско првенство у Хрватској 2018. године

rukomet%2826%29.jpg  

Жреб је на програму 14. априла у Дубровнику, а пласман на шампионат у Хрватској избориће по две првопласиране и најбоља трећепласирана селекција из група.

Први шешир: Француска, Шпанија, Данска, Пољска, Немачка, Шведска, Исланд.
Други шешир: Македонија, Русија, Норвешка, Мађарска, Словенија, Белорусија, Аустрија.
Трећи шешир: Србија, Чешка, Црна Гора, Босна и Херцеговина, Холандија, Португалија, Литванија.
Четврти шешир: Словачка, Летонија, Украјина, Швајцарска, Израел/Румунија, Турска/Белгија, Финска/Луксембург.

Првенство Европе у Хрватској игра се од 12. до 28. јануара 2018. године, а титулу брани Немачка.

UZ LEGENDE Marko Vujin : Vraćamo se, ako dođe do promena!

“Kada bi došlo do korenitih promena, ubeđen sam da bi se devet igrača iz moje generacije vratilo u reprezentaciju, kao i četiri najbolje rukometašice”- jasno je poručio za  Marko Vujin.

Marko Vujin
Foto: M. Metlaš / RAS Srbija Marko Vujin

Jedan od naših najboljih igrača već godinu dana ne igra za reprezentaciju, a njegovim stopama su krenuli mnogi.

- Rezultati pokazuju da za reprezentaciju moraju da igraju najbolji igrači. Preduslov za poziv u reprezentaciju bi trebalo da budu igre u Ligi šampiona i jakim šampionatima, što kod nas nije slučaj. Mi u tim klubovima ne popunjavamo samo broj, već imamo veoma važnu ulogu. Mnogi bi se vratili u reprezentaciju kada bi došlo do promena, ali je rano i pričati o tome, ne zna se šta sutra može da se dogodi - rekao je Vujin.

Igrač Kila Božidara Đurkovića vidi kao spasioca jednog od najuspešnijih sportova u Srbiji.

- Nadam se da će pobediti na izborima. Poznajem ga dugo i često ga viđam na mečevima Lige šampiona, na kojima je on delegat. Dobro se kotira u EHF, poznat je, sposoban, ima iskustva i uključen je u vrhunski rukomet - jasan je Vujin.

TW2ktkqTURBXy81YWY5ZDNlY2E2ZmZmMGYzMTY0Z
Foto: M. Metlaš / RAS Srbija

Srbija je za samo četiri godine i osvajanja srebrne medalje na Evropskom prvenstvu dodirnula dno u svetskom rukometu. U Riju naša zemlja nije ni učestvovala.

- Mi smo 2012. godine osvojili srebro na Evropskom prvenstvu i učestvovali smo na Olimpijskim igrama, a sada se nismo ni kvalifikovali. Propustili smo mnogo takmičenja, neće nas biti ni 2017. godine u Francuskoj i jasno je da nešto ne štima. To rezultati pokazuju.

7RBktkqTURBXy8zMTgxOTYyZTNhNDczMzYxYjk1Y
Foto: M. Metlaš / RAS Srbija

Vujin je uveren da za napredak ne treba mnogo vremena.

- Za poboljšanje situacije u rukometu ne treba mnogo vremena. Pogledajte kako je to bilo u košarci, potrebno je samo staviti prave ljude na prave položaje. Zato su mi neozbiljne priče da je za neki rezultat potrebno da prođe olimpijski ciklus. Mi imamo vrhunske igrače i trenere, do poboljšanja bi moglo da dođe za mnogo manje vremena.

Igrač Kila Božidara Đurkovića vidi kao spasioca jednog od najuspešnijih sportova u Srbiji.

Imalo je mesta za rukomet u Riju

Srbiji su dosta radosti doneli ekipni sportovi u Riju, ali ostaje gorak ukus u ustima što na najvećoj sportskoj smotri nije bilo mesta za rukomet.

- Radovao sam se svim uspesima naših sportista, ali ostaje žal što se rukometaši Srbije nisu kvalifikovali u Rio. Gledao sam rukometni turnir i ubeđen sam da je za nas bilo mesta - jasan je Vujin.

ЛИЦЕ И НАЛИЧЈЕ РУКОМЕТНЕ АФЕРЕ: Циркус се наставља

Sportski Zurnal
10 септембар, 2016

Шта се све догађало на прекинутој скупштини РСС, после ње и шта све још може да се догоди

1rss.jpg  

Рукометна Србија није добила председника, одлуком самих кандидата, Милана Ђукића (Нови Сад) и Божидара Ђурковића (Београд), после сумњивог гласања за првог, и пата позиције, на прекјучерашњој врелој Изборној Скупштини РСС. Кад боље размислимо, а и шта ће им...

Кренимо, отпозади, тако многи волимо, с кључним питањем за оба кандидата:

- Зашто сте се после принудне паузе у сред гласања, уортачили са противкандидатом и вратили за говорницу са заједничким предлогом да се Седница прекине?

- На састанку сам... Нисам се уортачио, само смо урадили оно што је једино имало смисла у датом моменту, да спречимо скандал. А, шта је требало да урадимо?! Рекао сам већ све, и не желим више ништа да коментришем из поштовања према Ђукићу – одговорио је генерални секретар РСС Божидар Ђурковић.

- Молим, ако може, то да оставимо неки други дан. Деца ме нису видела седам дана и данас сам њима посветио дан... Уортачио? Уортачио сам се с правдом да никоме, ни мени ни њему, ни рукомету не треба почетак са скандалом, гласањем које је под упитником.

Амен. Каква господа, стварно су обојица заслужила да предводе српски рукомет. Само да ли је рукомет (скупштинари) заслужио њих... Јесте, јер су солидно дуго ту, посебно Ђурковић као генерални секретар (17 година), па је с тога и учествовао у многим милим и немилим стварима у српском рукомету, у последње време, истина, отвореном борбом против Марјановића и дружине. Али ипак је остао генсек тог Савеза...

И Ђукић је сигурно могао много више да уради за ове четири године колико је члан Управног одбора РСС, мада се доста противио на седницама, кад се појави. Значајно му је мања одговорност од Божине, то сигурно, али није занемарљива.

Дакле, имамо људе с рукометном прошлошћу и сад је само питање чији греси могу да се опросте и забораве, а чији не...

Судећи по томе што су једини кандидати за избор председника и то прилично уједначених гласова, све им је опроштено и људи верују у њих. Али, ко су ти верујући људи?

Скупштинари су одавно тешка тема, без решења, јер је Статут заробио рукомет ко судија невино оптуженог за убиство, па не да да мрдне. О чему се заправо ради? О томе да гро делегата нису чланови клубова, већ представници округа, који се бирају по политичкој и подобној линији. Наравно да је међу њима мноооогоооо судија, бивших, или актуелних. Али, добро, и они су људи, мада их у рукомету сви куде. Осим шампиона.

Е, сад, бивши судија је и чувени Синиша Лазић, трећи кандидат за председника (Централна Србија) који је био најављен, а последњег дана није поднео ту кандидатуру у Савезу (то смо сви сазнали тек на лицу места), већ је на Скупштину изашао као предлог за председника тог највишег тела?!

Зашто нико приликом тог његовог никаквог објашњења и гласања делегата из Централне Србије за њега, није прекинуо седницу?!

То ми стварно није јасно... Јер шта је Лазић заправо тим гестом покренуо? Па, плес вештица.

Ево овако: обзиром да Лазићева игра значи да је хтео своју гласачку машину да уступи Ђукићу (тешко да је тај господин то тражио од њега), да би се сам огребао за још неку функцију (мало му постојећих), дигла се „кука и мотика“ поборника Боже Ђурковића која је, већ гневна, на све и свашта, само чекала повод.

О чему се заправо ради? Па, Божу су, поред представника бивших асова (Цветковић, Јовановић, Бутулија), генералног секретара РС Београда (Станковић), који га је и предложио, на челу са председником Тренерске организације главног града (Обућина), пратили (седели у делу за госте, иза, и стајали поред новина) и љути момци гипких мишица, енд лаког корака (једног је због немирних ногу Лазић и избацио из сале). Тешко да је такву стражу Ђурковић тражио од њих...

Јесу будно вребали како се гласа, и брзо скакали кад се збрајало (39 гласова за Ђукића, па је уследила пауза, тако да Ђурковић није ни дошао на ред, а сваком је потребна већина, 41), али са друге стране, било је и сумњивих покрета (Вишекруна и околина, али и два спорна кандидата у одвојеном делу, чланови Верификационе комисије, између којих је седео Јаран Станковић из РСБ)...

Као и са кандидатима, нерешено. Сви су они иста м.....

Нико нема права да се буни. Нико нема право да тражи правду за себе. Нико од оних који су седели у сали Савеза у Тошином бунару, немају права реч да кажу, ни против, ни за, ни за шта. То је рукомет, то је стање у њему, то су људи који га воде, то су они који га подржавају.

Ђурковић и Ђукић се нису уортачила, а што не би? Ако неће они, кад су се већ показали као господа на Скупштини, и изнад свих својих сумњивих гласача, ко ће?! Министарство спорта, ниже спортске организације, ма кога још брига за тај сулуди рукомет препун мржње, неуспеха нерада, непоштовања, не – љубави...

Па, играче, бре, њих нико није поменуо у свом програму. Јадни они. Док не оду у иностранство.

Пошто нико не сме (по Статуту) и неће да се меша у унутрашњу политику рукомета (удружење слободних грађана), зашто Ђурковић и Ђукић, који се толико залажу за бољитак овог спорта, не заузму заједнички бусију и не покажу шта је јединство(Божин програм) и добар маркетинг (Ђукић).

Док се не промени лош Статут, и погубни Скупштинари...

Али, то је научна фантастика, а у стварности овако стоје ствари: за следећу Изборну скупштину, у року од двадесетак дана, подносе се нове кандидатуре. Циркус се наставља.

3 hours ago, zgaca62 said:

Pobeda Srbije u Poljskoj 37:32. Bravo za Cveleta i momke!

Феноменалне игра од почетка до краја:salsrbijajk6:

Od bajke do horora: Srbija deklasirana!

Brutalno sramno deluje rezultat - 36:27 (20:13).

Povratak u realnost. Bez ikakve ideje u napadu, samo na individualni kvalitet. Odbrana ne postoji, a golmani tanki. Promasenih 5 sedmeraca.

Bez discipline, agresije u odbrani, bez izlaska na igrača, u napadu bez želje i ideje, Nenadić i Šešum su najviše podbacili, nedopustivih 5 sedmeraca. Ovo mora mnogo bolje da izgleda inače nam se ne piše dobro. Suviše su nam u napadu preplašeni igrači pa tako nisu smeli prema glu ni kada su imali otvoren put, jako loše.

Koliko su odbrana imali nasi golmani? Ne pratim nesto rukomet niti se previse razumijem, al ono juce je bila setnja kroz odbranu, a u napadu i kad prodjemo vecinom je sut u golmana njihovog bio. 

Milić jednu odbranu a Cupara 8, ali su one slabo materijalizovane, mi ne da tada nismo dali gol, mi smo i sa dva igrača više primali golove ili na njihov "brzi centar", izgledali smo kao pravi amateri, smešni i zasluženo su popili na kraju zvižduke. Sramotan pristup i angažman, puno tehničkih grešaka i još više kur**bolje.

1 hour ago, милпар+ said:

Koliko su odbrana imali nasi golmani? Ne pratim nesto rukomet niti se previse razumijem, al ono juce je bila setnja kroz odbranu, a u napadu i kad prodjemo vecinom je sut u golmana njihovog bio. 

A u prvo, poluvremenu ja mislim nijednu da nisu skinuli. Poslije ovaj Cupara odbranio nešto, ali i od toga se 3-4 lopte njima odbile.

Прво полувреме одлично у оба правца друго лошије али на крају Ненадић две секунде пре краја бомбом доноси нам победу:salsrbijajk6: