Jump to content

Уколико имате проблем са отварањем тема након апдејта сервера и форума, пробајте да промените на неку другу тему на дну форума, па се касније пробајте вратити на ову главну, јер ће до тада можда већ бити поправљено све.

Nenad74

Рукометна Репрезентација

Recommended Posts

Жао ми је Цупаре, ово остало је баш нижеразредни ниво рукомета. Против оваквих Хрвата нисмо били ни близу. Стандардно једина репрезентација на првенству која не умије контру да изведе и никад неће ни знати. Слика нашег рукомета је кад лик трчи сам у контру и враћа лопту уназад противничком играчу у руке. То је наш рукомет, није било вриједно гледања.

Nista novo u rukometu, sve po starom, treca liga sveta smo na zalost.

Ona generacija Peruna, Jovanovica, Skrbe,Lisicica, Knezevica i ostalih je Mont  Everest za ove nase pigmeje, mislim na igracku klasu. 

A nemamo cak i Momu Ilica ili Vujina na bekovima.

Cupara decko jedina Evropska klasa...

P.S. Laicko opazanje ovako na prvu ruku, veoma retko pratim rukomet, ni priblizno ko nekad, a lep sport...

Hrvati i ovako okrnjeni imaju mnogo veći individualni kvalitet. Mi nemamo šta da tražimo protiv bilo koje ozbiljne ekipe, posebno kad ti tri od četiri beka ne igraju. Oni su nas rešili na individualni kvalitet Cindrića i Čupića. Mi sem Kukića i donekle Borzaša nismo imali s čim da izađemo. Cupara je bio odličan ali ni odbrana, koja bi trebala da bude najjače oružje nije baš bila na nivou kad je bilo potrebno. Prelako je pucala.

Samo ću još da kažem da mi od Nenadića nismo izbacili ozbiljnog igrača a od tad je prošlo nekih 15 godina.

Đeronu treba ostaviti i iskoristiti ga maksimalno u smislu da postavi neke temelje jer od naše struke leba nema.

Kad se glava smirila mogu da realno konstatujem samo da smo ovo mogli da dobijemo i mojih 5 drugara i ja da smo bili na mjestu hrvatske.Prva dva isključenja sramotna kao i svaka sudijska odluka kad smo došli do egala.Samota teška.A za ono njihovo navijanje sa:,,Ubij Srbina “ želim svakom ko bi da se miri sa njima kao i onima što su se danas u Madjarskoj družili sa njima da posjete Jasenovac ili jednostavno da putuju od mog Herceg Novog do Beograda preko Bosne.Imaju svakih 100 metara da vide kako su nas u nekom mjestu klali i bacali u jame,pa kad vidite kuću koja je ostavljena i napuštena znajte da su tu sjeme zatrli.U pamet se braćo Srbi.

Jeste Cupara imao nekoliko odbrana ali imam utisak da bi Bomastar imao jos bolji ucinak. A da su nas sudije od pocetka tekme nagrdili to stoji kroz celih 60 min. samo primer kad musa guzicom naseg igraca izbaci u prostor od 6m oni sviraju nama faul.

Kada su flaster igrali na Kukicem a on se udalji umesto da uzme loptu i krene 1 na 1 gde bi izvukao 2min. kazne ne on stane i nista. Tu je trebao trener da intervenise ali jbg.

3 минута раније, Bijelopoljac said:

Jeste Cupara imao nekoliko odbrana ali imam utisak da bi Bomastar imao jos bolji ucinak. A da su nas sudije od pocetka tekme nagrdili to stoji kroz celih 60 min. samo primer kad musa guzicom naseg igraca izbaci u prostor od 6m oni sviraju nama faul.

Kada su flaster igrali na Kukicem a on se udalji umesto da uzme loptu i krene 1 na 1 gde bi izvukao 2min. kazne ne on stane i nista. Tu je trebao trener da intervenise ali jbg.

Musa je cijelo vrijeme koje je igrao proveo povlačenjem nekog našeg igrača.On i onaj mali halil dva rijetko gadna igrača.Vidi se da su im dede klali Srbe po Jasenovcu.

Јесу они били окрњени,али били смо и ми још више.Права је штета што због повреда и короне ово првенство нисмо дочекали у најбољем саставу.Стижу нам добри млади играчи,имамо светлу будућност у рукомету сигурно.

Igramo najsporiji rukomet na svetu,u eri gde se sve ubrzava do maksimuma,nasi sinoc imali jednu kontru i to na kraju,a ovi cim se odbrane i malo ubrzaju prave visak u polukontri i kontri.U poslednje vreme jedino se kod Jovice Cvetkovica forsirala ta brza igra,mozda je i do selekcije igraca,pa ne mozemo da forsiramo drugaciji stil igre.

Nisam neki pratilac rukometa u poslednjoj deceniji, al ne pamtim kad sam toliko cekao da pogledam neku utakmicu. Pojma nemam zasto, valjda sam verovao da mozemo da ih dobijemo uprkos tome sto su izraziti favoriti.

U najvecem delu prvog poluvremena smo bili bolji rival, ali dva pomracenja (sam pocetak i sam kraj poluvremena), Hrvatima prave seriju od ukupno 6-0 i ta dva kratka perioda su resila utakmicu. U drugom poluvremenu su oni pokazali da su ipak mnogo iskusnija ekipa i reklo bi se rutinski zadrzavali +2/3/4.

Jebiga, da je bilo vise koncentracije u ta dva spomenuta perioda, mozda bi se druga pesma pevala na kraju. Al sbbkbb.

Не би превише критиковао наше момке. Коначно смо после толико година осетили неку позитивну вибрацију и видели наду да можемо нешто више али ковид нас је уништио. (Услов за учешђе на ЕП је био да су сви играчи и чланови експедиције вакцинисани па опет)

Хрвати су нас добили на индивидуални квалитет Циндрића и Чупића а остали су само пратили кад су ови повукли. Нажалост ми нисмо имали играче те класе да нас тргну из летаргије, а тимска игра и сви планови су нам пропали због више силе.

Са Французима смо победили и играли нерешено и квалификацијама за СП али ће сада због свега наведеног вероватно бити другачија прича. Иначе у овом мечу немамо шта да изгубимо, као што рекох имамо неки позитиван резултат од скора, па уз мало среће и повратка неких од момака, можемо до изненађења.

Posted (измењено)

Rukomet je inače sport gde je sve moguće. Rutenka, sterbik još nekoliko igrali za dve reprezentacije, sudije korumpirane na elitnom novou pa na nivou lige šampiona i Bundeslige, zbog toga zamalo nije izgubio status olipijskog sporta. 
Sve u svemu dobra vest za nas sto igra Nenadic, fali nam šut sa 9 metara. Francuzi u rukometu su po meni najbolja sportska mašinerija u istoriji sporta, uvek su mega favoriti, ali činjenica je da smo u kvalifikacijama protiv njih jednu dobili a drugu igrali nereseno, videćemo. 

Edited by Stix