Jump to content

Рукометна Репрезентација

Recommended Posts

Đerona saopštio spisak kandidata za selekciju Srbije na EP, Nenadićeva trka s vremenom!

Postoji šansa da igrač Vesprema zaigra u grupnoj fazi takmičenja.

seniori_timska_novembar_2021_680x420.jpg

Selektor rukometaša Srbije Toni Đerona saopštio je spisak kandidata za nacionalni za završne pripreme pred Evropsko prvenstvo 2022. godine i kontrolne utakmice između Srbije i Nemačke.

Na spisku se nalaze:

GOLMANI: Vladimir Cupara (Vesprem), Milan Bomaštar (Ademar Leomn) Mihailo Radovanović (Nekse) i Dejan Milosavljev (Berlin),

LEVA KRILA: Nemanja Ilić (Feniks Tuluz) i Vanja Ilić (Šartr MHB),

PIVOTMENI: Dragan Pešmalbek (Nant), Živan Pešić (Hapoel Rišon Lezion), Davor Basarić (Koks), Mijajlo Marsenić (Berlin),

DESNA KRILA Bogdan Radivojević (MOL Pik Seged) i Darko Đukić (Vardar 1961),

BEKOVI Uroš Borzaš (Feniks Tuluz), Stevan Sretenović (Meškov Brest), Petar Đorđić (Benfika), Danilo Radović (Dinamo), Lazar Kukić (Benfika), Marko Milosavljević (Ademar Leon), Đorđe Đekić (Koks), Miloš Orbović (K Lucern), Jovica Nikolić (Vojvodina), Milan Milić (Nant), Ilija Abutović (Raj Neker Leven) i Petar Nenadić (Vesprem).

Okupljanje reprezentacije je zakazano za nedelju 26. decembar 2021. godine u Sportskom centru Fudbalskog saveza Srbije u Staroj Pazovi gde će se i odvijati trenažne aktivnosti. U sklopu završnih priprema za Evropsko prvenstvo predviđene su i dve kontrolne utakmice sa selekcijom Nemačke 7. januara u Manhajmu i 9. januara 2022. godine u Veclaru.

Igrači iz klubova Bundes lige pripremama će se pridružiti 1. januara 2022, a Petar Nenadić u skladu sa oporavkom od povrede.

Evropsko prvenstvo je na programu od 13. do 30. januara 2022. godine u Slovačkoj i Mađarskoj. Naša selekcija će 11. januara krenuti put Segedina, gde će igrati grupnu fazu takmičenja. Srbija se nalazi u grupi C sa selekcijama Francuske, Hrvatske i Ukrajine. Raspored mečeva je sledeći:

3. januar u 18:00 časova: SRBIJA – UKRAJINA

15. januar u 20:30 časova: HRVATSKA – SRBIJA

17. januar u 20:30 časova: FRANCUSKA – SRBIJA

Nakon utakmica grupne faze, mečevi naredne, glavne faze takmičenja, u koju će se plasirati po dve najuspešnije selekcije iz svake grupe igraju se od 20. do 26. januara u Budimpešti. Prestonica Mađarske je domaćin i završnice takmičenja – polufinalnih duela, 28. januara i finala, 30. januara 2022. godine.

Zna li neko zašto nisu pozvani Vorkapić Mošić Obradović Stefan Ilić Pušica jedan od najboljih odbrambenih igrača Bundes lige Vejin Zelenović Brajović( ako ne igra za Bosnu )  i Radojković koji je takodje jako kvalitetan igrač u odbrani a ima i dobar šut. Mnogo smo podmladili ekipu pre svega na bekovima. Siguran sam da je obavezno trebalo biti mesta bar za Pušicu ( Mošića) i Vejina ( Radojkovića ili Zelenovića ). Orbovic mi ne uliva neko poverenje i mislim da ne zaslužuje da bude u ekipi. Siguran sam da vreme radi za Stevanovića Radovića Milosavljevića i Nikolića i da je trebalo malo više iskustva  na bekovima 

• 2 weeks later...

Vujović zahteva od EHF-a: Otkažite Evropsko prvenstvo

Legendarni stručnjak ne vidi svrhu igranja šampionata pod ovim uslovima kada je korona virus opet počeo da hara na Starom kontinentu

Sedam dana je ostalo do početka Evropskog prvenstva za rukometaše u Mađarskoj i Slovačkoj, a mnoge reprezentacije imaju problem sa zaraženim igračima. Na kraju prošle godine korona virus se uvukao u redove Francuza, olimpijskih šampiona iz Tokija, a sada je najgora situacija u redovima Orlova. Šest igrača, selektor Toni Đerona, kao i još trojica stručnog štaba bili su pozitivni na testiranjima. Evropska rukometna federacija (EHF) zasad ne popušta. I dalje ostaje na snazi pravilo da karantin za zaražene igrače traje 14 dana.

Legenda svetskog rukometa Veselin Vujović zalaže se da Evropsko prvenstvo bude otkazano.

"Iskreno, zaista mi nije jasno kome je normalnom u interesu da se ovakav turnir odigra. Koliko ima smisla da selekcije sa po šest-sedam zaraženih igrača putuju da bi u slučaju pozitivnog testa ti momci morali biti u izolaciji, a onda se posle desetak dana bez treninga vraćaju na parket i igraju utakmice? To nema veze sa životom i zdravim mozgom. Kakav rukomet ćemo onda gledati? Nikakav, eto kakav. A da ne spominjem mogućnosti povreda. Pretpostavljam da će i države organizatori uvesti neke mere pa bi se lako moglo dogoditi da se turnir odigra bez publike. Pitam ja sad te mudrace, a za koga se onda ovo Evropsko prvenstvo igra? Moje mišljenje bi bilo da EP mora da se otkaže. Neće svet propasti ako preskočimo jedan turnir“, rekao je Vujović za portal index.hr.

Doskorašnji trener Vardara smatra da su potrebne promene u rukometu.

"Rukomet se danas ne igra ni za igrače ni za gledaoce, već za rukometne funkcionere. Kad sam javno to rekao, kaznili su me sa 5.000 evra, Svi misle kao ja, ali niko se nije usudio javno to da kaže. Setimo se kako je izgledalo Svetsko prvenstvo u Egiptu prošle godine. Nikako. Pa EP i SP za žene. Znajući ko vodi evropski rukomet, znam da se logična odluka neće doneti i da će se turnir odigrati, bez obzira na posledice. Samo da vas pitam, zamislite da Hrvatska igra odlučujuću utakmicu za prolazak u polufinale, a onda neko odluči da Duvnjak, Cindrić ili Martinović ne smeju da igraju. Voleo bih da mi neko objasni kakvog smisla ima ovo EP“.

Dotakao se Vujović i reprezentacije Srbije i selektora Tonija Đerone koji je preporodio Orlove.

"Sa Đeronom je evidentno da je Srbija dobila emociju, mirnoću i jasan sistem. U kvalifikacijama je pobeđena Francuska, a u revanšu je izvučen bod. Ta dva rezultata bila su ključna za Srbiju kakva je danas. To joj je bilo neophodno da napokon shvati da može da pobedi bilo koga i da su postali ozbiljna ekipa“.

On 12/26/2021 at 9:02 AM, No Name 92 said:

Zna li neko zašto nisu pozvani Vorkapić Mošić Obradović Stefan Ilić Pušica jedan od najboljih odbrambenih igrača Bundes lige Vejin Zelenović Brajović( ako ne igra za Bosnu )  i Radojković koji je takodje jako kvalitetan igrač u odbrani a ima i dobar šut. Mnogo smo podmladili ekipu pre svega na bekovima. Siguran sam da je obavezno trebalo biti mesta bar za Pušicu ( Mošića) i Vejina ( Radojkovića ili Zelenovića ). Orbovic mi ne uliva neko poverenje i mislim da ne zaslužuje da bude u ekipi. Siguran sam da vreme radi za Stevanovića Radovića Milosavljevića i Nikolića i da je trebalo malo više iskustva  na bekovima 

Verovatno ce pozvati sada nekog jer jos 4 igraca su zarazena koronom.

Mislio sam da je Vorkapic pozvan,al' eto prevarih se.Odlican igrac dosta sam pratio Metaloplastiku (igrao klinac od mog drugara) i tu sam zapazio tog malog.

Nije za ovu temu al'kada sam vec ovde.

Ima jos jedan klinac u Metaloplastici doveli su ga iz Bosne ne znam iz kog kluba ubacivali ga da odmore nosioce igre i svaku sansu je koristio 18-19 godina ne mogu da se setim kako se zove ali je vrlo talentovan.

Од 17:11 пратим,од тад ни једну лопту гоше жутих нису уфатили.

Рек’о ај да погледам резултате жутих да видим јел смо толк’о јаки ил су ови крш...канаринци једва Фарска острва добили у последњих 20мечева и то један разлике а нема ко их није отрес’о.

Видећемо све са ујкама и африканцима где смо

Imam utisak da je uvek isti kalup na ovim vecim takmicenjima.

Prvo kolo najbolje, deluje da smo na novom pocetku, da posle sto godina imamo nesto novo u igri, po koji brzi centar, cepelin, pobeda protiv nekog autsajdera ili neko malo iznenadjenje protiv Islanda.

Onda drugo kolo, tesan poraz, dobro su nasi momci odigrali, ali nisu imali srece, dosta tehnickih gresaka, po koji promaseni zicer kad se lomilo. Mozemo, idemo na sve ili nista, mogu to nasi momci.

Trece kolo, totalni raspad. Poraz od 12 razlike. Analiza, sta smo mogli, sta nismo, sta treba menjati, da li su pravi ljudi u Savezu, ne moze vise ovako...

Sve u svemu sviranje kurcu 20 godina. Osim onog prvenstva u BGu, kada smo na guzove, tolerisanje dugog napada i ludog Stanica postigli uspeh. 

Mora da se dobije ili Francuska ili Hrvatska za prolaz.

Ovo je bio slabiji protivnik. Tesko ce oni da poremete Hrvatsku ili Francusku.

Mi igramo dosta brzi i bolji rulomet pod Djeronom. Steta sto nismo kompletni. Petar Nenadic mnogo fali. Mnogo. 

Imamo sanse, narocito protiv Hrvata. Bice sa njima neizvestan mec do kraja, siguran sam. Imamo reaalne sanse da ih dobijemo.

Oni ako izgube veceras imace ogroman pritisak protiv nas. 

Francuzi su tu najjaci.

Добро одиграно,резултат одличан,јесте да Украина није мерило али се види евидентан напредак у игри под Ђироном.

Против Француза нећемо имати шансе,мислим да ће нас самлети само због тога што смо их послали у бараж у квалификацијама за ЕП.

Значи браћа кроати ће наебати за наставак такмичења.

• Администрација

Teška nam je grupa baš, a mi oslabljeni još. Ni Francuzi nisu baš u najjačem sastavu ali su ipak dovoljno jaki. Ne znam kako su ujke prošle sa koronom i sastavom?

Posted (измењено)

Dva najbolja pojedinca Duvnjak i Cindric nisu igrali veceras, duvnjak valjda negativan ali vuče neku povredu. Sve u svemu dosta su oslabljeni bili. Ali svejedno, francuzi su i bez par igrača jaki ko zemlja, to sto oni igraju već 15 godina je kao barsa u fudbalu 2009-2011. Oni da su imali malo bolju realizaciju dobili bi hrvate već u prvom poluvremenu. 

Edited by Stix

Srpski tim odigrao je fantastičan meč, a blistali su Lazar Kukić sa sedam golova i mladi golman Milan Bomaštar sa devet odbrana

w_57400182.jpg

Rukometna reprezentacija Srbije pobedom je počela Evropsko prvenstvo, pošto je večeras u Segedinu bila bolja od selekcije Ukrajine sa 31:23 (17:11).

Najzaslužniji za prve bodove Srbije u Grupi C bio je Lazar Kukić koji je postigao sedam golova, od toga šest u prvom poluvremenu, a istakao se i golman Milan Bomaštar sa devet odbrana.

Bogdan Radivojević je postigao pet golova, dok su Dragan Pešmalbek i Mladen Šotić utakmicu završili sa po tri pogotka.

U timu Ukrajine najbolji je bio Dmitro Goriga sa šest golova.

Izabranici Tonija Đerone su od početka meča bili u prednosti, pa su na poluvremenu predvođeni raspoloženim Kukućem i Bomaštarom imali sedam golova prednosti.

U nastavku je ta prednost rasla, da bi u jednom trenutku iznosila i 12 golova.

Srbija naredni meč igra u subotu protiv Hrvatske.

U drugom meču Grupe C večeras se sastaju Hrvatska i Francuska.

Rezultati prvog kola Evropskog prvenstva:

Grupa A:

Slovenija - Severna Makedonija 27:25 (13:10)

Danska - Crna Gora 30:21 (18:10)

Grupa B:

Mađarska - Holandija 28:31 (10:13)

Grupa ?

Srbija - Ukrajina 31:23 (17:11)

Francuska - Hrvatska 27:22 (13:11)

Grupa E:

Španija - Češka 28:26 (14:11)

Švedska - Bosna i Hercegovina 30:18 (17:11)

Grupa F:

Rusija - Litvanija 29:27 (14:9)

Norveška - Slovačka 35:25 (15:11)