Jump to content

Уколико имате проблем са отварањем тема након апдејта сервера и форума, пробајте да промените на неку другу тему на дну форума, па се касније пробајте вратити на ову главну, јер ће до тада можда већ бити поправљено све.

Mazzan

Ватерполо Репрезентација

Recommended Posts

Пре утакмице је Шоштар рекао како је цела репрезентација сасатвљена од играча Партизана, сем Саве Ранђеловића, а онда је све зачинио на крају голман у покушају Серо и констатовао да је укупно 12 играча Партизана. Какви су то комплексаши, невероватно. Па зар у финалу да се секташи, стока загребачка.

Nije mu sramota zviždati, zašto bi bila. Jedina sramota je to što njega nije bilo sramota da izlazi pred narod. Ovo je sport i nema mesta za političarčiće kojima je samo lični interes bitan. Uostalom da ga narod voli ne bi ga ni izviždao. Zato onaj drugi nije ni danas došao na utakmicu, malo je lukaviji od ovoga.

On je predsednik drzave i ima svako pravo dodeliti medalje, kao sto bi to bilo normalo bilo gde u svetu, ali dobro, nebitno sto je to Nikolic, da je neko drugi u pitanju iz neke druge opcije, opet bi mu ovi drugi zvizdali, a to nije lepo na ovakvoj manifestaciji, to je poneta mogu upisa. Ovo je Srbija isve se gleda kroz dnevnu politiku.

Deki Savic maestro ove igre. Alal vera igracima. Neverovatno koliko smo dominantni, a kad se setim samo prozivki i pluvanja po Savicu nakon sedmog mesta. Toliko smo dominantni, da se nasa igra u bazenu svodi na egzibiciju.

A sto se tice raznih politicara - treba im zvizdati iz hiljadu razloga. Pratite samo sad ce svi oni noseni ovim uspehom pricati kako treba da ti pare u klupski vaterpolo, a kad prodje izvesno vreme od toga nece dobiti nista. Klupski vaterpolo ce od njih dobiti jedan veliki suvi PIMPEK (da ne upotrebim nasu rec). Isti ti politicari znaju da tim zlatnim momcima kada traze ono sto im sleduje kazu ``Mars u hladnu vodi i treniraj!``. 

Ako je ijedan sport zasluzio da ima status nacionalnog i sve propratne beneficije to je onda vaterpolo.

6 hours ago, SHERIFF said:

Соро усташо!

Koliki siptar treba da bude neko da krene sa onom pricom!

Poklonite i Zvezdi jedan bazen! Dzabe da se trenira od mladjih kategorija do seniora , da se naplacuju karte leti na otvorenom zimi unutra pa da se klub delom sam od sebe finansira tu pricu nece da pokrene serem mu se u usta!

Srpski juniori pobedili i Hrvatsku

juniori-zlato-baku

U drugom kolu Svetskog prvenstva u Podgorici, juniorska reprezentacija Srbije pobedila je Hrvatsku rezultatom 15:13 i tako stigla do novih bodova, pošto je u petak bila ubedljiva protiv Kine sa 21:11. Ekipa selektora Zorana Milenkovića do kraja grupne faze igraće protiv Novog Zelanda (Nedelja, 12:40č) i Amerike (Utorak, 19:40č).

Hrvati su poveli 1:0, ali je Srbija do kraja prvog perioda preokrenula i povela prvo 3:1, a nešto kasnije i 5:2, odnosno 6:3. U nastavku je ekipa selektora Milenkovića vodila i 8:3, ali je Hrvatska uspela da smanji zaostatak i na odmor da ode sa dva gola minusa (9:7). Blistao je u prve dve četvrtine Marko Janković, strelac četiri gola. Na drugoj strani odlično je igrao Duje Pejković, a upravo je on u trećoj deonici postigao gol za 10:9. Srpski juniori su još nekoliko puta imali „+3“ i sigurnom igrom su do kraja održavali prednost.

Janvović je prednjačio sa pet golova u timu Srbije, dok je najefikasniji bio igrač Hrvatske, Pejković, sa šest pogodaka. Kod pobednika je tri gola postigao Lazar Vicković, a po dva su dodali Đorđe Vučinić i Petar Tomić.

Srbija je igrala u sastavu: Todorovski, Mitrović, Vicković  3, Lukić 1, Bosić 1, Velkić 1, Vučinić 2, Tomić 2, Janković 5, Šulc, Bulajić.

SAVIĆ OTKRIO TAJNU USPEHA:

Ogromno međusobno poštovanje i poverenje

(Foto: Nenad Negovanović)

Selektor vaterpolista Srbije Dejan Savić posle istorijskog uspeha u Riju za „Danas“ pričao o odnosu sa igračima, „kul“ odnosu za vreme utakmica i planovima. Savić je na klupi reprezentacije od 2012. godine, vodio je ekipu na deset velikih takmičenja i osvojio je devet zlatnih medalja. Na Olimpijskim igrama u Riju sa vaterpolistima Srbije dotakao je večnost.

Baš tim rečima opisao je uspeh koji su postigli kada su osvojili zlatnu medalju i tako posle svetske i evropske pridodali bogatoj kolekciji trofeja i olimpijsku titulu. A kako je selektor Srbije za tako kratko vreme uspeo da napravi uspeh o kojem većina sanja tokom čitave karijere?

– Suština odnosa između mene i igrača leži u ogromnom međusobnom poštovanju i apsolutnom poverenju jednih u druge. Vodim ekipu kakva se retko rađa, još ređe se skuplja na jednom mestu i teško da može ‘porasti’ više od ovoga. I nisu se oni prilagodili meni, već ja njima – ispričao je u intervjuu za „Danas“ Dejan Savić.

Selektor Srbije kaže da su oni sazrevali kao ljudi i igrači zajedno i da su se držali zajedno i u dobrim i u lošim situacijama. Kaže da velike zasluge u onome što su napravili pripadaju i nihovim pređašnjim trenerima.

– Onda sam im se pridružio ja, neke od igrača sam znao iz igračkih dana, a ostale sam selektirao. Iz prve ili druge ruke su mi bile poznate specifičnosti njihovih ličnosti, o čemu sa sadašnjeg mesta posebno vodim računa. Koliko god slični bili, svi su oni priča za sebe, sa posebnim energijama, navikama, reakcijama, manirima… I traže drugačiji pristup. Trudim se da ih stalno osluškujem. Ne samo u bazenu.

(Foto: kazan2015.com)

kazanj2015

Savić kaže da koliko god sa strane njihov odnos izgleda ležeran, radi se punom parom, po ranije utvrđenim pravilima.

– Iako mnogima sa trane naš odnos izgleda relaksiran, dobro se zna ko vodu nosi, a ko pije. Možda dopuštam više od ostalih trenera, zbog čega sam sigurno predmet kritike kolega naslonjenih na staru, krutu metodologiju, ali naši rezultati mi daju za pravo da to i dalje činim. Biće da uspeva.

On tvrdi da uopšte nije trener meke ruke.

– Uopšte nisam takav. Samo ne volim da dramim i galamim tokom utakmice. Nemalo igračko iskustvo me je naučilo da burne reakcije trenera najčešće imaju kontarefekat na tim. Ako sam ja nervozan ne mogu da očekujem da oni ostanu mirni, osete li da se plašim poraza, odraziće se na njihovo verovanje u pobedu, ako se ja bavim suđenjem i oni će trošiti energiju na stvari van svog domašaja… I tako dalje… naravno da je nekada, figurativno rečeno, potrebno lupiti šakom od sto i kazniti sitna iskakanja iz sistema (velikih nije bilo), ali su to stvari koje se rade iza kulisa. U tišini. Sve što se desi u svlačionici, tu i ostaje – poručio je Savić.

On kaže da prema svakom igraču ima otvoren i fer odnos, ali…

– Nikome ne namećem autoritet, ja to ne mogu ni svojoj ženi. Samo im dajem zadatke i smernice, sve vreme se trudeći da ih opravdam ličnim primerom. S vremena na vreme ih podsetim na to da sam ja već bio u njihovim ‘gaćama’, a oni u mojima nisu.

(Foto: www.mtb-sport.net/photos)

Da li sebe može da zamisli u ulozi selektora neke druge reprezentacije?

Ne mogu! Ali život je nepredvidiv, ko zna šta sve nosi sutrašnji dan i noć, a kamoli godine preda manom. Prvo ću za mesec dana sesti s kim bi trebalo iz nacionalnog saveza i videti imamo li nekakvu strategiju za budući period. I ima li u njoj mesta za mene – izjavio je Savić.

Dejan Savić priznaje da je brzo ostvario veliki uspeh, ali da nastavlja napred, jer i dalje ima planove.

– Sada kada sam kao selektor postao olimpijski šampion, želim to i da ostanem. Svetski i evropski prvak takođe. I tako redom, u svakom takmičenju u kojem smo uzeli titulu. Strašno bi bilo kada bi nas ovi uspesi uljuljkali, učinili da pomislimo da smo nedodirljivi i ako ne bi pokrenuli stvari u na bolje u srpskom klupskom vaterpolu, jer bi u suprotnom zlato iz Rija moglo da bude uvod u propast ovog našeg trofejnog sporta – poručio je Savić, koji je posle velikog uspeha otišao na zasluženi odmor sa porodicom.

Juniori pobedili Ameriku i plasirali se u četvrtfinale SP

(Foto: wpolo.me)

Juniorska reprezentacija Srbije plasirala se u četvrtfinale Svetskog prvenstva, koje se igra u Podgorici. Srpski vaterpolisti večeras su pobedili selekciju SAD sa 12:7 (3:1, 1:0, 4:3, 4:3) i tako stigli do četvrte pobede, koja im je obezbedila prvo mesto u grupi D. Ekipa selektora Zorana Milenkovića u sredu će imati slobodan dan, a u četvrtak će se za polufinale boriti sa boljim iz duela Italija – Španija.

Već u prvom poluvremenu Srbija je napravila lepu prednost, koju je u nastavku samo održavala. Najefikasniji je bio Marko Janković sa četiri gola, a igrali su: Todorovski (12 odbrana), Vicković, Mitrović, Lukić 1, Bosić 1 , Velkić 1 , Stanić 1 , Tomić 2 , Janković 4, Šulc 2 i Bulajić.

Убедљива победа на почетку СП против Јужне Африке 21:5:salsrbijajk6: