Jump to content

Ватерполо Репрезентација

Recommended Posts

28 минута раније, keyser_soze said:

Jel moze neko da mi kaze zasto igra B tim na ovom Sv.prvenstvu...Otkud odluka da je nebitno tj da se kale novi igraci?

Zato sto je glavni cilj ove sezone bio da se izbori plasman na Olimpijske igre, osvajanjem Svetske lige to smo ispunili , i Savic je kao nagradu dao igracima odmor.. A priliku drugima da se dokazu na ovom prvenstvu, sto je po meni normalno.. Ovo je nebitno takmicenje za nas, i odlicna prilika da vidimo sta znaju klinci.

• 5 months later...

Sramotno zaista, sport gde uvek uzimamo medalje sada ne mozes u polufinale da udjes...

Svi ove Spance buse kako hoce samo mi kao da su ustase preko puta.. Redovno nas dobijaju...

Mora da bude neka rekacija posle ovoga,ne zanimaju me OI 2 takmicenja zaredom duvas frulu jer si se kvalifikovao na OI... Sere mi se od toga

Zasicenost slabije igre glavnih igraca plus i Savic deluje nekako drugacije nego pre. Mnogi nisu svesni bili koliki je hendikep povlacenje Nikica i Gocica plus izbegavanje da se Suboticu da veca sansa iako igra odlicno kad god igra. Posle OI boricemo se mi i dalje za medalje ali nikad se ovakva generacija u svetu vaterpola nece pojaviti vise koja je u isto vreme drzala svih 5 najvecih trofeja.

• 3 weeks later...
On 23.1.2020. at 23:44, CIGANIN 74 said:

Beograd uz Firencu i TelAviv kandidat za PE u vaterpolu 2024.Arena je kandidovana i sigurno će počistiti konkurenciju.

Eto znači novog zlata najkasnije do tad i to pred 15.000.

Poslato sa STF-L09 pomoću Tapatoka

:th_icon_hail:

Taman da nam poklone zlato u cast tvog 50.-og i mog 52.og rodjendana...Martin Scorsese Laughing GIF by The Academy Awards

• 10 months later...

Jel neko znao da se igra Evropski turnir Svetske lige u vaterpolu, i da smo, pazi sad, dobili Madžare u utakmici za 5. mesto 9-7?:cudi11::racuna11: Crna gora-Grčka za treće mesto a Italija-Španija finale. Hrvati dobili Francuze u utakmici za 7 mesto. Zamisli da je ovo neko rekao pre 3-4 godine, mislili bi da je lud :facepalm:

9 hours ago, Момчина said:

Jel neko znao da se igra Evropski turnir Svetske lige u vaterpolu, i da smo, pazi sad, dobili Madžare u utakmici za 5. mesto 9-7?:cudi11::racuna11: Crna gora-Grčka za treće mesto a Italija-Španija finale. Hrvati dobili Francuze u utakmici za 7 mesto. Zamisli da je ovo neko rekao pre 3-4 godine, mislili bi da je lud :facepalm:

Greska, mislim da je finale bilo Crna Gora i Grcka..a za 3.mesto Italija i Spanija.tako je barem pisalo u stampi

• 9 months later...
  • 3 months later...

Vaterpolo reprezentacija Srbije pobedom je počela takmičenje u Svetskoj ligu, pošto je u Šapcu slavila protiv Italije sa 12:9 (3:1, 3:3, 3:2, 3:3)

italija-srbija.jpg

Srbiju su do prve pobede u Grupi C vodili Dušan Mandić i Strahinja Rašović sa po tri gola, dok su po dva postigli Radomir Drašović i Sava Ranđelović. Na drugoj strani, najefikasniji je bio Luka Marcijali sa tri pogotka.

Gledala se jedna živa, izuzetno aktivna utakmica, kao i velika želja mladih igrača da se dokažu. Nama je bitna pobeda, ne samo zato što je prva u nizu, već i zbog toga što se naredna dva meseca nećemo okupljati”, rekao je selektor Dejan Savić za Arenu sport posle utakmice.

Vaterpolisti Srbije će naredni meč u Svetskoj ligi igrati u 8. marta protiv Slovačke u gostima.

Tek 8. marta igramo protiv Slovačke i siguran sam da možemo da izvedemo još mlađi tim”, naveo je Savić.

Selektor Savić, baš kao i kapiten Branislav Mitrović zahvalili su publici u Šapcu koja je došla u velikom broju da podrži ekipu.

Kad su svi ustali da pevaju himnu, ja sam se naježio, tako da u toj atmosferi nije bilo druge opcije osim da pobedimo. Srećan sam i zahvalan što smo pobedili i doneli radost našem narodu”, rekao je Mitrović.

S druge strane, jako bitna pobeda za nas. Počeli smo novi ciklus s novom ekipom i ja se nadam da ćemo ovako da nastavimo”, dodao je on.

• 1 month later...

SAVIĆEVI PULENI UBEDLJIVI: Vaterpolo "vrtić" Srbije slavio protiv Slovačke

Vaterpolisti Srbije, u podmlađenom sastavu, ubedljivo su večeras savladali Slovačku u Bratislavi 18:9 (4:1, 6:3, 4:2, 4:3) u utakmici trećeg kola C grupe Svetske lige.

149724_w-57108004_f.jpg?ts=1646775009

Gavril Subotić i Ðorđe Vučinić postigli su po četiri gola, Draško Gogov i Radomir Drašovia po dva, a Petar Velkić, Vuk Milojević, Aleksa Nešić, Nikola Lukić, Nemanja Vico i Vasilije Martinović po jedan.

Srbija je obezbedila plasman u četvrtfinale kao pobednik grupe i za plasman na završni turnir igraće protiv Grčke krajem aprila, dok će Italija na Hrvatsku.

- Odličan ambijent, sve pohvale domaćinu. Naš tim je prvi put igrao zajedno, dobra utakmica za nas. Videlo se da tu ima igrača koji mogu da konkurišu za najboljih 13 u narednom periodu, izjavio je selektor Dejan Savić za sajt Saveza.

Hoce da smene Jelenica. Mitrovic kandidat, ima podrsku NBGD i stoke.

Postoji li sport gde ne rukovode? 

Zasto da se menja Jelenic? Tu su rezulati, tu je jaka liga? Poserem vam se u grlo zagrebacko prokleto.

Кренуло је Даниловићем наставило са Бјеком и сад Митровић директ из базена у фотељу како би опет вратио макабизацију и уништио све клубове сем свог смрдљивог монополистичког ђубрета... док су имали монопол сами зазидали дугове и опет плачу.