Jump to content

Евролига 2022/2023

Punkerstein

Recommended Posts

8 hours ago, Бели вук said:

E sad ako su favoriti i u KRK i KLS gde mogu da registuju samo 4 stranca gde mi nemamo taj problem onda jebi ga.

Решиће они тај проблем на један од два начина... Или ће Србија добити 5 нових држављанина или ће опет да побегну да се Румениге не бламира случајно

Тренутно имају 9 странаца, Пантер има наш пасош, значи 8. Неће играти Глас, Мадар и овај нови Словак. И једном ће још да заврше пасош гарант и практично играју у пуном саставу.

Citav  ovaj nesportski i sramotni ,,  projekat ,,  poceo je bas tada kad smo zapretili da prestignemo stakore zagrebacke i po broju titula u ABA i po broju titula u prvenstvu nase drzave ! 

I bice krajnje tesko srusiti tu podlu , fukarsku i pickastu  zamisao ,, centra koji donosi resenja ,, .

Slucajnost ??? ..Kako da ne .... 

Ај овако,

Југославија 12 : 4 за нас

Србија и Црна Гора 2 : 9  за њих

Србија  8 : 8

Јадранска 6 : 6 

Дакле ми имамо  28 трофеја а они  27

Дакле нема речи о некој _ институцији што се тиче баскетбола, за фудбал смо ми тек ИНСТИТУЦИЈА за смрдизан, једино тај куп шампиона, купови Кораћа су били трећеразредно Европско такмичење.

Ово је најреалније...

12 минута раније, SHERIFF said:

Po broju titula u domacem prvenstvu smo ih prestigli.

Prestigli , ili dostigli , tj . izjednacili se??? 

Za ABA nam valjda beze jednu sezonu vise .... 

A to sto nece igrati KRK i KLS je krsenje svih mogucih propisa i ne verujem da ce se usuditi da demonstriraju silu na takav nacin ... valjda im je dovoljno sto su organizovali teroristicko - kriminalnu organizaciju od svojih navijaca i funkcionera i ubijali ljude u prostorijama vojnog stadiona ? 

1 минут раније, kusha said:

Prestigli , ili dostigli , tj . izjednacili se??? 

Za ABA nam valjda beze jednu sezonu vise .... 

Освојили смо 22 национална првенства, они 21, а што се тиче АБА лиге, оба тима су на 6 титула. Што се тиче самог КЛС-а, односно од самосталности Србије(без СФРЈ, СРЈ, СЦГ...) ту су у предности 8:7, што је мање битно ако посматрамо од период од постанка оба клуба (22:21 за нас као што рекох у националним првенствима)... Али ето, и тај КЛС ћемо ове године освојити па ћемо се и ту поравнати ако је важно.

4 hours ago, Bijelopoljac said:

Ali vidi oni imaju prednost na 4 i 5 sa ledajom i majmunom jer ovaj prvi ima i leđnu igru što Ben nema a ovaj drugi je napaljen od prve sekunde dok naš Filip da tako kažem mlitav deluje na terenu. Nama fale 2 ozbiljna ugrača da bi mogli koliko toliko da im pariramo.

Какву леђну технику има Ледеј?! Скоро па никакву. Углавном поентира лицем ка кошу. Ни Лесор у том погледу није нека претња. Најопаснији је на офанзивном скоку и слажем се да га краси велика енергија што би Петрушев требало да поправи. Једна баш озбиљна тројка која зна да игра за себе и погоди преко руке би донела огроман бенефит јер би остали у петорци били растерећенији и опасност би споља претила од свих играча.

4 hours ago, Dark22 said:

Možda strah proističe više iz momenta u kom smo mi, a u kom su oni a ne samo po imenima koja igraju. Ne znam kako oni igraju,ne gledam ih, vidim da mogu da ubace dosta poena. Nije bezobrazno ni reći da su imali dosta i povreda kao i mi. Nije im ni rotacija slaba gde imaju Madara i kad im se oporavi klimoglavac, doveli su i centra. Naravno da su trofeji KRK i KLS važni ali sem prestiža i zvezdica na grbu ne donose ništa. ABA liga je ipak najvažnija a tu nema ograničenja stranaca.

Mi smo daleko od tima i naši igrači daleko od svoje forme, gotovo svi,  jedini konstantan je bio Bentil i Mitar. Vildoza je odigrao na svežinu prvih par utakmica i sigurno nije na nivou kom može. Nedović takodje daleko od Nedovića iz prošle sezone. Dobrić još u kanalu. Petrušev se traži. Džoni ništa posebno. Lazić možda tek sad prodiše sa DI, čovek kome je Radonjić do sad jedini znao da nadje upotrebu. Ilić do sad nije ni korišćen puno. Kuzma od klupe tek sad dobija šansu a od početka se videlo da je daleko bolje rešenje od Martina a kamoli Raduljice. Pefi se tek sad seli na kraj klupe gde mu je realno i mesto, ne može u modernom fudbalu zadnji vezni bez pasa unapred pa je tako moje mišljenje ni plej u košarci bez poena i asistencija. Možda su Holand i Martin višak.

Moja neka želja je povratak Holinsa. Čovek je veliki radnik, odličan u odbrani,može da ubaci 20-tak poena, dobar u skoku.

Imamo novog-iskusnog poznatog trenera i očekujem podizanje nivoa čitavog tima. Naravno ne sad i ne odmah, biće mučenja možda već i danas sa Cibonom i sigurno još nekih mesec do dva.

Glavu gore,nema predaje 

Холинс је оно што нам најмање треба. Раднике већ имамо. Па он на више од пола утакмица прошле сезоне нападачки није могао да се састави а нама треба поентерски убица јер у нападу највише шкрипи. Нама треба неко попут Квинсија Милера из најбољих дана.

Oded Katas je bio dobar igrac,ali kao trener je direktan krivac za poraz sinoc. Zasto? 

Ima Hilijarda i Boldvina koji pune nemilice i u drugom poluvremenu ih klupira,hladi da Kolson i Lorenco preuzmu svoje suteve...Podela suteva ih je kostala.Dalje,Pojtres je sila to svi znamo,ali onaj Sorkin uopste nije los igrac.I njemu su uzeli par lopti u napadu...

Posle uveo ovu dvojicu da se cupaju dok mu Holins defanzivac ima 0 sekundi i Nibo koji igra jako malo,a decko je sila u odbrani...

Covek ne zna da ih vodi ili im je pustio da se sami dogovore ko ce kad da sutira pa sta bude...

Sto se derbija tice jaki su ko crna zemlja ,ali ako mi odigramo odbranu makar pola kao Olimpijakos,a oni jednako mekano kao protiv Makabija,oni su u problemu.

Imaju veliki fire power,ali ako ih nateras da igra defanzivu,napad skripi jer se trosi energija.Lakse je igrati napad nego i odbranu i napad.

Nego jeste li primetili onu reklamu crno beli carter ? Dok smo mi godinama spavali po aerodromima i posle toga pobedjivali u gostima i to ubedljivo,oni odmah carter prve sezone evrolige...nista nije prepusteno slucaju i zato sam pred pocetak sezone rekao da potpisujem skor 2-32 ako su te dve pobede protiv njih i Virtusa...

Lepo nam se drzava zahvalila za sve ove evroligaske godine,ali to treba da nam bude motiv vise da im se useremo u zivot,a konacno imamo i trenera za tako nesto.

Da ponovim ono sto sam rekao kad smo isli po sezonske,davno nismo uradili nesto kao onaj kup 2004-e bese...iz senke kao autsajder pa smo im natrpali puna usta...

Ovo je ta sezona kad se cuda ponavljaju...

Takodje ne verujem da ce igrati domaca takmicenja,oni pucaju na evroligu,bezanjem iz kls bez kazne pokazali su dovoljno...neka beze i ne trebaju nam uopste...

7 minutes ago, Деееккки said:

Холинс је оно што нам најмање треба. Раднике већ имамо. Па он на више од пола утакмица прошле сезоне нападачки није могао да се састави а нама треба поентерски убица јер у нападу највише шкрипи. Нама треба неко попут Квинсија Милера из најбољих дана.

Ja mislim da poenter ubica treba da bude Nedović a u toj petorci da imamo umesto Lazića nekog ko dobro igra odbranu i ima solidan šut spolja a krpi nedostatke Nedovića u odbrani a bogami i Vildoze. To je bila moja zamisao. 

Posted (измењено)

Sto bi rekli u USA, mi imamo their number, znamo sifru za otvaranje Robije. Mi , kao klub, imamo defanzivnu kulturu, nacin igre, iako Dejo nije trenutno u klubu, stil igre koji ne odgovara Robiji. Prosto je tako. To ce se videti vec u ova dva derbija, a posebno na prolece, kad se uhoda Dusko i dodje sve na svoje. 

Do tada, uzivajte u NBA SNS drzavnom projketu, ISO basketu i trpanju koseva. 
Za ostalo ce se KKCZ pobrinuti. 

Edited by Užljevača

Posted (измењено)
2 hours ago, ljupce said:

Lepo nam se drzava zahvalila za sve ove evroligaske godine,ali to treba da nam bude motiv vise da im se useremo u zivot,a konacno imamo i trenera za tako nesto.

Треба бити поштен што се државе тиче јер да није било њене помоћи не би колко толко уживали у ЕЛ а пре тога ни Аба освајали.

Сада је ситуација таква да иста та држава највероватније неће дозволити како пишеш да им се усеремо у живот,неће се дозволити ни случајно да остане држ. пројекат без трофеја јер има механизме за то..први је био наше ресетовање,други је неограничени буџет за стоку уз надоградњу од прошле сезоне а трећи ће бити судијска орг.За Аба не мислим јер ту ће бити оружане пљачке него за куп&клс где ће ако буде потребе( по ростеру,игри можда и неће) у тој мери бити да пројекат не буде ни случајно угрожен.

Истина да прошле године нисмо имали показну вежбу за КЛС што се суђења тиче али за очекивати да га нећемо имати 50/50,биће и ту стока у предности ,не као у Аба,то је немогуће али ту негде. Нама за ову сезону биће потребно управо такво суђење какво ће стока у Аба имати па да се надамо нечему а видимо колико је то реално за очекивати.

Суђење које је већи фактор него домаћи паркет смо запоставили а кад га осетимо биће и ту касно.

Edited by ЦИГАНИН 74