Jump to content

Евролига 2022/2023

Punkerstein

Recommended Posts

1 hour ago, Opie said:

Sad vidim onu gtr koreografiju, sta je ono, prozivaju sami sebe?

U filmu Bili Piton tom replikom  proziva Topalovice a Topalovici su, jel' te, grobari?

Neko se tu izgleda malo zajebao...

Slabo eacunjaju,a ovo mogu i samo da izracunjaju za toliko imaju ckole.

Da izracunaju da cemo ih karati ruzno.

1 hour ago, Чворовић Илија said:

А после певали Танго смрти, Тања Бошковић из Балкан експреса. После пролива и у гаће сам се упишао од смеха... :valjanje:

Slepi MISEVI se najvise plase kad na spavanje odu da dobiju proliv.

Мало овде појединци претерују у погледу њихове снаге у односу на нас.

Нама треба један екстра скорер на позицији три да би нападачки стартна постава била поентерски потентна бар као њихова. Дакле , Вилдоза, Недовић, појачање, Бентил, Петрушев ништа слабије од Егзум, Пантер, Нанели, Ледеј, Лесор. Да не говоримо  да  друга петорка Пефи, Џони, Кобра, Лука, Кузма (Хасан) је јача од њихових замена и плус тактичке улоге за Лазића, Лазаревића, Илића...

Дакле, по мени довести бруталну тројку и имамо сасвим реалне шансе да узмемо трофеје.

Meni je samo žao što bar jedan od dvojice DeDa/Kalina nije ostao. Kad se lomi za trofeje, sa njima sam nekako sigurniji. Vrelo srce, hladna glava a mooda do poda. 

Ovi će pući samo tako, nekako mi je kod njih sve usiljeno, isforsirano. Vujošević je bar imao sistem, znao je da napravi igrača, znao je sa mladima, znao je da usadi pobednički mentalitet. Robija je veće ime svakako ali nije mi to-to. Videćemo. 

Svakako ima vremena, treba da idemo utakmicu po utakmicu i da čistimo naše dvorište. 

1 hour ago, Деееккки said:

Мало овде појединци претерују у погледу њихове снаге у односу на нас.

Нама треба један екстра скорер на позицији три да би нападачки стартна постава била поентерски потентна бар као њихова. Дакле , Вилдоза, Недовић, појачање, Бентил, Петрушев ништа слабије од Егзум, Пантер, Нанели, Ледеј, Лесор. Да не говоримо  да  друга петорка Пефи, Џони, Кобра, Лука, Кузма (Хасан) је јача од њихових замена и плус тактичке улоге за Лазића, Лазаревића, Илића...

Дакле, по мени довести бруталну тројку и имамо сасвим реалне шансе да узмемо трофеје.

Ali vidi oni imaju prednost na 4 i 5 sa ledajom i majmunom jer ovaj prvi ima i leđnu igru što Ben nema a ovaj drugi je napaljen od prve sekunde dok naš Filip da tako kažem mlitav deluje na terenu. Nama fale 2 ozbiljna ugrača da bi mogli koliko toliko da im pariramo.

Možda strah proističe više iz momenta u kom smo mi, a u kom su oni a ne samo po imenima koja igraju. Ne znam kako oni igraju,ne gledam ih, vidim da mogu da ubace dosta poena. Nije bezobrazno ni reći da su imali dosta i povreda kao i mi. Nije im ni rotacija slaba gde imaju Madara i kad im se oporavi klimoglavac, doveli su i centra. Naravno da su trofeji KRK i KLS važni ali sem prestiža i zvezdica na grbu ne donose ništa. ABA liga je ipak najvažnija a tu nema ograničenja stranaca.

Mi smo daleko od tima i naši igrači daleko od svoje forme, gotovo svi,  jedini konstantan je bio Bentil i Mitar. Vildoza je odigrao na svežinu prvih par utakmica i sigurno nije na nivou kom može. Nedović takodje daleko od Nedovića iz prošle sezone. Dobrić još u kanalu. Petrušev se traži. Džoni ništa posebno. Lazić možda tek sad prodiše sa DI, čovek kome je Radonjić do sad jedini znao da nadje upotrebu. Ilić do sad nije ni korišćen puno. Kuzma od klupe tek sad dobija šansu a od početka se videlo da je daleko bolje rešenje od Martina a kamoli Raduljice. Pefi se tek sad seli na kraj klupe gde mu je realno i mesto, ne može u modernom fudbalu zadnji vezni bez pasa unapred pa je tako moje mišljenje ni plej u košarci bez poena i asistencija. Možda su Holand i Martin višak.

Moja neka želja je povratak Holinsa. Čovek je veliki radnik, odličan u odbrani,može da ubaci 20-tak poena, dobar u skoku.

Imamo novog-iskusnog poznatog trenera i očekujem podizanje nivoa čitavog tima. Naravno ne sad i ne odmah, biće mučenja možda već i danas sa Cibonom i sigurno još nekih mesec do dva.

Glavu gore,nema predaje 

Posted (измењено)
17 minutes ago, Bijelopoljac said:

Nama treba pojacanje koje moze odmah da igra u EL a ne od 17 kola. Kasno je tada da se ukljucimo u borbu za top 8 iako mislim da sa ovakvim rosterom nemamo neke velike sanse da se borimo za osmo mesto sve i da dodje Lebron i AD.

Ne zna ko je AD. Ali Lebron bi osvoio Evroligu sa Zadrom...

Ako je AD Ana Dabovic sa Lebronom  u petorci bi i ona bila faktor...

Edited by Duci14

Posted (измењено)

Samo citam ove upise i cekamo ponedeljak, kao i lanjske sezone, da se ogoli vec jednom cela ta naduvana prica. Isto je bilo i lani, trpali Panter i Lajdej i u derbiju resetovani za sva vremena. 

Naravno da nema velike razlike u timovima, to su minimalne stvari, oba tima su evroligasa, s tim sto smo mi bacali dva meseca sa pocetnikom , tek sada je dosao pravi trener. 

Ne trebaju nama nikakva pojacanja da bi se tukli sa njima, nisu oni Finiks Sansi pa da nam trebaju 3 extra pojacanja, svasta. 

Bicu zaista iznenadjen, ako ne dobijemo ABA derby u ponedeljak ( za 10 dana ). To su iste pobegulje kao i lani, Panter, Lajder, Madar i ostali. Ove nebitne utakmice bez pritiska u Evroligi, ne racunam. Dobijali smo i mi milion puta takve timove, pa u derbijima i ABA ligi se ide iznova, minuli rad ne postoji. 

Ponavljam, bas bih se iznenadio da podbacimo u derbiju kod kuce, ova grupa igraca nije od tog materijala satkana. Ali ovi sto ih dizu sada, ocekujem da isto to rade i u ponedeljak ( za 10 dana ) nesto pre ponoci, bez da menjaju misljenje. 

Znam samo da Robija nece osvojiti ni Kup, ni domacu ligu ni ABA ligu. Za Evroligu, ne znam, mozda i odu u top 8, ali ABA ligu , malo teze. U Evroligi ce pravi dobre rezultate, to sam napisao jos pre mesec dana, jak domaci teren, preplaceni drzavni projekat sa legijom stranaca koji TACNO znaju sta je Evroliga i sta je velika scena, ali za derby, sibanje meso u meso sa nasim domacin dokazanim derbi igracima,  e to ce malo teze da ide za njih. 

Edited by Užljevača

Posted (измењено)

Ma igraju isto kao i lani, samo sto imaju nominalno veci pojedinacni kvalitet, pa se nastavilo tamo gde su stali sa trpanjem koseva do iznemoglosti, kao dva boksera , razmenjuju krose za kroseom sa rivalima, ko udje u to, taj ce najebe, sve dok imaju ovakve ubacaje za 3p, statisticki su najbolji ekipa u Evroligi za 3p, 40% timski. 

Isto kao i lani, samo sto sada imaju i neku opciju vise za napad, ali mentalno, psihicki, to je manje vise isti tim. 

Kad su naisli na prvu jaku odbranu u Pireju nisu ubacili 60 poena. Baskonija, ALBA, Maccabi, PAO, sve je to divljina, Zalgiris je cvrsta ekipa, ali su iskoristili prednost domaceg terena, u Kaunusu bi pukli lagano. Milano ih je dobio sa jedva prosecnom utakmicom, Milano koji ne moze nikog da dobije od tada, naredjali su 5 poraza uz tri pobede, od toga samo jedna u Evroligi, uz mnogo srece Bayern, i dve u italijanskoj ligi. ALBA koja je u seriji od 5 poraza, na njima je siljila patku sa 100 poena. 

Kazem, kad se obrne krug, pa da vidimo, mi smo imali realno mnogo teze ekipe za igrati i to na gostujucim terenima, PAO je veliki kiks, ali to je cena pocetnika na klupi, ne krivimo nikog. Cekaj da njima prodju Barsa, Real, Fener i ostali, pa da pricamo onda. 

Imali su srece i sa Virtusom koji je samo dva dana pre te utakmice gostovao u Kaunasu gde je izgubi tesno, back to back gostovanje, bez odmora, uvatili ih na spavanju, 30 razlike naravno da nije realno, da igraju sutra recimo, to bi bila druga utakmica. Dosta stvari im se poklopilo u ova 8 kola, dok za KKCZ je dosta stvari islo protiv, delom i sto je Covic umislio da moze sa pocetnikom da se zajebava sa sezonom. 

Edited by Užljevača

54 minutes ago, Užljevača said:

Mlano ih je dobio sa jedva prosecnom utakmicom, Milano koji ne moze nikog da dobije od tada, naredjali su 5 poraza uz tri pobede, od toga samo jedna u Evroligi

Милано их је добио и са Шилдсом и са Билијем који су им утрпали 35п а од тада немају првог а други није био са Виртусом и сад са Жалгирисом.

18 минута раније, ЦИГАНИН 74 said:

Милано их је добио и са Шилдсом и са Билијем који су им утрпали 35п а од тада немају првог а други није био са Виртусом и сад са Жалгирисом.

Pa oni ako zavise od jednog kosarkasa, sa tolikim budzetom, mene bi bilo blam da se vadim na izostanak jednog ili dva pojedinca.