Jump to content

Милош Милојевић и стручни штаб

Lokalac

Recommended Posts

2 hours ago, kusha said:

Obzirom da se radi o treneru sa UEFA licencom sad bas treba da ga nahvalim sto je izveo Srnica , a uveo Ivanica pri rezultatu koji nam ne odgovara )))  .... 

Neka on razresi mogu li zajedno Kanga i Kangva - kruzi forumasko  tabloidna legenda da ne mogu , pa mora Srnic da to osigura , jelte  ))) ... sinoc odigrase u drugom i ispade bolje nego u prvom )) ... 

Neka on razresi mogu li zajedno Katai i Ivanic ( sinoc je resio i svaka mu cast ) ... 

Ima tu jos dilema i trilema , ali da skratim pricu : Sinoc je Milojevic dobro pripremio utakmicu , dobro vodio tim do pobede , vrsio dobre i pravovremene  izmene i iz ovog defektnog tima na makar 3 pozicije - koji mu je u nasledje ostavio Dr Terzic & comp -  izvukao maksimum protiv veoma organizovanog i jakog sastava Trabzona . 

Da je Hamsik ubacio ono kad su nam ogolili bas taj nedostatak zadnjeg veznog, ovdje bi vecina pricala da je izasao preagresivno tad i da je mogao jos da ceka. Ne kazem da bi ti rekao, ali vecina bi, posebno navijaci koji ga prozivaju. Nije bas da nismo imali probleme, ali ta zamjena je na kraju ispala kljucna.

Sve u svemu izvukao je maksimum od ekipe, posebno sa Katijem i Ivanicem koji su debelo van forme, i svaka mu cast, bice duplih kruna i od Miloja.

Pa nama i ne treba klasican "osigurac" kad igramo utakmice sa ekipa ravnim nama ili slabijima. Da se ne lazemo, Trabzon je ekipa ravna nama. Imaju love vise, neke zvucnije pojedince, ali tu smo negde. Nijanse su u pitanju. Ne trebamo da igramo bunkericu celu tekmu, ali u onim situacijama kada je finis utakmice i imamo prednost, onda je takva taktika skroz opravdana. Tada ceo tim mora da igra odbranu bez obzira da li je Sanogo ili Micko na terenu. Tako da, mozda za oko nije bila toliko kvalitetna utakmica, ali takticki Milojeviceva odlicna utakmica.

30 минута раније, АлексМЦЗ said:

Pa nama i ne treba klasican "osigurac" kad igramo utakmice sa ekipa ravnim nama ili slabijima. Da se ne lazemo, Trabzon je ekipa ravna nama. Imaju love vise, neke zvucnije pojedince, ali tu smo negde. Nijanse su u pitanju. Ne trebamo da igramo bunkericu celu tekmu, ali u onim situacijama kada je finis utakmice i imamo prednost, onda je takva taktika skroz opravdana. Tada ceo tim mora da igra odbranu bez obzira da li je Sanogo ili Micko na terenu. Tako da, mozda za oko nije bila toliko kvalitetna utakmica, ali takticki Milojeviceva odlicna utakmica.

Jasno . 

Principijelno  , vise sam razmisljao tokom upisa   o narednoj utakmici protiv Monaka , nego sto sam nesto ulazio u dublju analizu sinocne utakmice .... o Trabzonu sam pisao kad je bilo aktuelno i ispostavilo se sasvim  slucajno da sam slucajno potrevio i  pobednika ,  Milojevicevu postavku i neke neminovne izmene tokom utakmice ... necu vise .... 

Trabzon je po kvalitetu i trenutnoj uigranosti otprilike u rangu onoj ekipi Zvezde koja je igrala sa Rendzersom ili Milanom. Što bi se reklo igraju baš dobar fudbal ali nisu još na maksimum obrtaja. Dosta su i domaćinska ekipa što čudi pored velikog broja iskusnih igrača. Mi sa druge strane jesmo pružili odličan otpor i trud i dobili ovu utakmicu bas na to i par sjajnih poteza Bukarija, Kataija i Pešića. Čak i Kanga može bolje od ovoga što je pokazao u prvom poluvremenu. U drugom je Kanga preuzeo poziciju Srnića i odradio to vrhunski s'obzirom da se još uvek radi o igraču koji je prvenstveno ofanzivni vezni.

Srnić jeste nametnuto rešenje na poziciji defanzivnog veznog i bilo je utakmica gde to i nije odradjivao tako loše. U ovoj utakmici je bio pa više nego beskoristan,skoro ništa vredno pomena nije napravio. Mislim da sam negde i pogodio da je Milun ili Drago trebao igrati na toj poziciji ne samo zbog defanzivnih zadataka već i mogućnosti izgradnje napada sa te pozicije. Time bi imali i Gobeljića na desnom beku, pa čak i na poziciji zadnjeg veznog mislim da je Gobeljić trenutno u boljem psihičkom stanju od Srnića. Mustafa donosi ono što je naprimer Žander doneo protiv Bajerna. Njegove mogućnosti da stigne sve na sve strane i da isparira fizički trku koja nam je potrebna kad padnemo.

Katai je dao prelep gol ali kao i Ivanić daleko je od onog igrača koji je pre samo par meseci driblao i pravio probleme protivničkim odbrana. I u ovoj utakmici su pogubili sve lopte skoro bez faula. Upali su u kanal iz koga još nisu izašli. Ali treba reći da je Katai radio dosta na levom krilu u defanzivi. Moje mišljenje je da će treneri Kataiu moraju naći neki balans gde će on biti skoncentrisan samo na napad. Ne slažem se da je on bivši igrač, jednostavno je istrošen proslom sezonom kao i Mirko i Roda.

Nadam se da će mo u budućnosti sa Milojevićem raditi na onakvom fudbalu kad smo par minuta pri kraju utakmice sakrili loptu igračima Trabzona igrajući sa mnogo duplih pasova,na prvu od noge do nego. Čulo se i na tribinama oduševljenje.

7 hours ago, Dark22 said:

Trabzon je po kvalitetu i trenutnoj uigranosti otprilike u rangu onoj ekipi Zvezde koja je igrala sa Rendzersom ili Milanom. Što bi se reklo igraju baš dobar fudbal ali nisu još na maksimum obrtaja. Dosta su i domaćinska ekipa što čudi pored velikog broja iskusnih igrača. Mi sa druge strane jesmo pružili odličan otpor i trud i dobili ovu utakmicu bas na to i par sjajnih poteza Bukarija, Kataija i Pešića. Čak i Kanga može bolje od ovoga što je pokazao u prvom poluvremenu. U drugom je Kanga preuzeo poziciju Srnića i odradio to vrhunski s'obzirom da se još uvek radi o igraču koji je prvenstveno ofanzivni vezni.

Srnić jeste nametnuto rešenje na poziciji defanzivnog veznog i bilo je utakmica gde to i nije odradjivao tako loše. U ovoj utakmici je bio pa više nego beskoristan,skoro ništa vredno pomena nije napravio. Mislim da sam negde i pogodio da je Milun ili Drago trebao igrati na toj poziciji ne samo zbog defanzivnih zadataka već i mogućnosti izgradnje napada sa te pozicije. Time bi imali i Gobeljića na desnom beku, pa čak i na poziciji zadnjeg veznog mislim da je Gobeljić trenutno u boljem psihičkom stanju od Srnića. Mustafa donosi ono što je naprimer Žander doneo protiv Bajerna. Njegove mogućnosti da stigne sve na sve strane i da isparira fizički trku koja nam je potrebna kad padnemo.

Katai je dao prelep gol ali kao i Ivanić daleko je od onog igrača koji je pre samo par meseci driblao i pravio probleme protivničkim odbrana. I u ovoj utakmici su pogubili sve lopte skoro bez faula. Upali su u kanal iz koga još nisu izašli. Ali treba reći da je Katai radio dosta na levom krilu u defanzivi. Moje mišljenje je da će treneri Kataiu moraju naći neki balans gde će on biti skoncentrisan samo na napad. Ne slažem se da je on bivši igrač, jednostavno je istrošen proslom sezonom kao i Mirko i Roda.

Nadam se da će mo u budućnosti sa Milojevićem raditi na onakvom fudbalu kad smo par minuta pri kraju utakmice sakrili loptu igračima Trabzona igrajući sa mnogo duplih pasova,na prvu od noge do nego. Čulo se i na tribinama oduševljenje.

Одгледао сам утакмицу два пута и морам рећи да се не слажем са закљученим око Срнића. Нисам један који га превише цени поготово у офанзивном смислу наше игре, али озбиљно је затворио Бакасетаса. Док је био на терену грк се уопште није прославио у сегменту који тражи њихов тренер. Његов гол је кривица Митровића и Борјана, а шанса Хамшика кад му Бакасетас даје лопту у 55 минуту је кривица Канге и Катаија који нису одрадили оно што требају кад је Срнић отишао напред. Чак их је Хамшик претрчао иако је покренуо акцију иза Канге и Салета. Поред те две ситуације, Бакасетас, њихов највећи креативац, се није видео.

По мени, Срнић је јуче одрадио посао за који је био потребан уз обзир на ситуацију у играчком кадру.

Posted (измењено)
On 28.10.2022. at 10:41, АлексМЦЗ said:

Propadamo bez Grofa. 

Propadamo bez V. Milojevica. 

Propadamo bez Stankovica. 

Nastavice se... 

Jeste malo off, ali ovo tvoje me je podsetilo nečega. Počeo sam intezivno da pratim fudbal kad sam pošao u školu 1989-e i do 2004-e sam živeo u ubeđenju koje mi je kreiara Zvzdaška javnost da će Zvezda da propadne i da ništa neće moći da osvoji kad Dragan Džajić ode iz Zvezde

Možda sam malo preterao sa propadne, ali da to neće biti Zvezda , da neće osvajatai, da će u Evropi večito biti niko i ništa

Edited by Бели вук

Posted (измењено)
2 hours ago, Јури said:

Ocjenu o Miloju treba dati nakon timskih priprema

Тамо негде крајем марта или почетком априла очекујем његов тим и његов стил. Ако тада изгледамо као мува без главе, онда нам треба нови тренер на лето. Ја хоћу да му се да време. Није селектирао екипу, полако схвата шта не ваља, вади неке појединце из канала. За сада ради итекако добар посао. Мени лично једини кикс, или где сам био разочаран су биле утакмице Монако код кући и Ференц у гостима... а то није било због њега, него због како су неки појединци одиграли. Још увек сматрам, да поред гостовања у Тразбону, у свакој европској утакмици смо требали бар извући бод. Баш смо наивно изгубили реми против Монака, као и против Ференца у гостима.

Edited by frecciarossa

Искрено невидим неку разлику у игри од како је отишао Станкела а дошао МиМи. Овај други више ротира, покушава да разигра више играча и врати у форму неке од њих. Али сама игра никаква разлика за сада. Можда је то и добро да се не тумба много у овој сезони која је много битна тако да неку већу промену очекујем тек после зимских припрема и ПР-а.

Са мог гледишта, нема шта да се чека зима, купљено. Милоје ради одличан посао, добра игра, солидни резултати, убацио малог Митровића у прву поставу и избацио Катаија/Иванића (за то треба имати петљу), убацио Мијатовића у тим, двапут у Европи и једном стартер против Колубаре, у Европи две победе, сваки пораз минималан, и то сам сигуран да се порази не би десили да га нису задесиле те утакмцие у прве 2-3 недеље од кад је преузео клупу, тактички сјајно постављање утакмица и много тога. Ради стварно добар посао човек за сада. А што се тиче играча, постао сам убеђен да се ту тренери у Звезди ништа не питају. Не може ме нико убедити да је Владан Милојевић имао жељу да доведе Ван ла Пару, Кањаса, Томанеа, Жандера и сличне из те сезоне... Бојим се да је код нас свака сезона за тренера "играј са ониме што ти дамо" и то је то. Евентуално неко домаће појачање се доведе као лична жеља тренера (мали Митровић на пример).  

3 minutes ago, Кишобран said:

Не може ме нико убедити да је Владан Милојевић имао жељу да доведе Ван ла Пару, Кањаса, Томанеа, Жандера и сличне из те сезоне... Бојим се да је код нас свака сезона за тренера "играј са ониме што ти дамо" и то је то. 

Milojevic o Zanderu...

Žander je igrač koga smo kolega Kosanović i ja zapazili na pripremama prošle godine. Gledao sam u Limasolu utakmicu Apolona i Omonije. Nismo mogli da verujemo kakav je igrač. Deficitarni smo na toj poziciji, posebno nam nedostaje igrač njegovih ofanzivnih karakteristika. Tada se ipak nismo mnogo interesovali, ali kada nam je ponuđen pogledali smo sve o njemu i bili smo zadovoljni.

Miloje o Kanjasu...

Kanjas je pojačanje koje smo želeli. Poznajem ga iz Grčke i velika je čast za Crvenu zvezdu da dovede igrača takvog kvaliteta, koji je igrao špansku ligu. Iskusan je zadnji vezni, jak je na lopti u organizaciji igre i nadam se da će imati partije kao u prethodnim klubovima".

O tome moze da se diskutuje (Rodic-Zander) i svako ima prava na misljenje.

Ali sa istinom nema zajebancije... To koliko Miloje nije zeleo pojedine igrace, vidi se iz prilozenog...

Dakle, za to sto su se igraci ispostavili kao promasaji i on snosi deo odgovornosti. Ne moze da se pise da ne verujemo da je zeleo Kanjasa, a iz njegovih usta izaslo bas tako formulisano (da su zeleli).

Svi su zajedno zasluzni za uspehe, svi su zajedno zasluzni za neuspehe- kojih na srecu nije bilo puno. Ne moze selektivno kako kome dune... 

Kanjas je odigrao cele kvalifikacije za LS korektno solidno može se reći. Posle se od njega očekivalo da parira igračima Totenhema i Bajerna pa je izgledao smesno i sporo kao ceo nas tim. Zander klasičan ofanzivac koji ne zna gde se nalazi u odbrani a nama je potreban bek koji igra dobro i odbranu.