Jump to content

Најдраже победе и најтежи порази наших клубова

Recommended Posts

Posted (измењено)

Najtezi porazi 

Selta 5:3 plakao sam u vrticu,nisam znao sta me snaslo 

Onaj derbi 2 4 sto izgubismo posle 100 godina 

Slovan 2010 1:2 Ivane i Salate 

Derbi na lavoru kad je Tejgo dao gol i sledeci kod kuce,Evandro stativa

Bordo

Sasuolo 

Finale kupa 2019 u onakvom odnosu snaga onako odigrati 

Bajern 6:0 na Rajku,jeste da su bili najjaci tim ali ono bas su nas usrali ni pola nismo presli 

Bilo je jos nekih ali ovih se secam da su me bas pogodili/potresli/iznervirali 

Najdraze pobede 

Selta opet,prva tekma koju sam pratio 

115 derbi Pajnovic Lalat 

118 derbi 0:3 na lavoru 

Kjevo 0:2 

Odenze 4:3 Zigic,Vidic 

Pisanje po Mateusu od strane Zigica 3:0

2005/2006 Inter Zapresic(mozda najdraza tekma) Roma, finale kupa posle preokreta 4:2 protiv Ofk 

129 derbi Purovic posle 2:4 osveta 

4:1 protiv stoke 1 mart 2008 ja msm 

Tbilisi 5:2 

Finale kupa 2010 3:0 Vosa 

Revans kup Kaludjerovic 1:0 

Ventspils 7:0 

Prva tekma Robi-Grant 2:0 veliko slavlje bese 

2014 5:1 protiv Vozda Dauda-Mrdja tandem 

Grofov prvi derbi 3:1 

SPARTA 

KRASNODAR (kao da je juce bilo bukvalno) 

Keln svaka cast Srni 

Salzburg,Liverpul

Liberec 5:1 

Finale kupova prosle i ove godine 

Ukratko.

Edited by Horus

Bicu sto je moguce kraci jer ako bih krenuo lista bi bila poduza...

PORAZI:

Bordo-ovo zaista nije potrebno da se objasnjava.Velika rana koju meni moze da izleci samo trofej lige evrope ili lige konferencije.

Ispadanje bez poraza definitivno Lacio...vodimo 1-0 Boskovic daje gol.Jedan slobodan udarac,mi se branimo i sudija svira ponavljanje istog...samo sam rekao daju ga...i Enriko Kijeza naravno...

Ni Milan mi toliko nije tesko pao kao ovo sa Lacijom...

POBEDE:

Meni jedna od najomiljenijih definitivno Dinamo Tbilisi 5-2 nakon poraza tamo 2-0 i autogola Lekica u prvom minutu.

Krasnodar-utakmica gde su prvi medju jednakima bili Srnic,Milic i Frimpong...kako smo im sakrili ceo kazneni i loptu,nista nam nisu mogli.Onda dolaze strelci golova pa Borjan kao slag na torti.

I naravno Pavkovdan,gde to da se zaboravi  😉

Porazi: Keln,pisao sam već,neprežaljeno za sva vremena. Milan sa maglom,Real,Strazbur,Bordo,Borac BL u finalu Kupa. Meš kao trauma nivo Keln.

Pobede: apsolutno svaka protiv žgadije,100-i derbi kao poseban,uništavanje 3:0 za 25 minuta,Žigatar i basketanje a tad sam bio u vojsci. Skoro sve u Evropi,Bajern pre svega ali i recimo PSV jer je to bio poslednji meč Zvezde koji je moj otac gledao uživo,a gledao ih je podosta. Međutim,serija u polufinalu ABA sa stokom i one dve pobede kad su oni bili domaćini. Ja ne znam kako to da opišem. Ne pijem ništa sem piva,nikad ali pred treću sam popio 6-7 rakija kući,baš na silu. A kad smo dobili četvrtu i seriju zaplakao sam,jebiga,užasno koliko sam bio pod tenzijom. 

Najteži porazi:

-od Reala 0:2(1987.), od Briza 0:4(1987.), Milan na penale(1988.), od Kelna 0:3(1989.), od MU 0:1(1991.), od Sampdorije 1:3(1992.), od Ksamaksa 0:1(1995), od PSV 0:5(2004.) uz nešto iz bliže prošlosti pominjani Slovan, Bordo, Ludogorec, Sasuolo, Rendzers...

Najdraže pobjede:

- Panatinaikos 3:0 (1986.), Real 4:2 (1987.), Briz 3:1(1987.), Keln 2:0(1989.), Rendzers 3:0(1990.), Drezden 3:0(1991.), Bajern 2:1(1991.), Kolo-kolo 3:0(1991.), Anderleht 3:2(1991.), Panatinaikos 2:0(1992.), 100 derbi 2:1(1995.), Kajzerslautern 4:0(1996.), PSV 3:2(2004.), Roma 3:1(2005.), fkp 3:1(2015.), Sparta 2:0(2017.), Krasnodar 2:1(2017.), Keln 2×1:0(2017.), Trnava 2:1(2018.), Liverpul 2:0(2018.), Liberec 5:1(2020.), Gent 2:0(2020.), Braga 2:1(2021.), Ludogorec 2×1:0(2021.), fkp 2:0(2022.) zaključno sa poslednjom utakmicom.

Meni je najtezi poraz u Evropi bio Keln ..mislim zbog toga jer sam bio ubedjen da imamo ekipu koja ce daleko da dogura..Razbijanje Keln kod kuce i onda puffff..Kao balon i tisina..uzas

Od domacih mi je npr.tesko pao poraz u finalu kupa od Borca BL i Piksijev penal tada..Jos imali tako dobre nove dresove.

Od derbija onaj mislim da je kup bio kad je onaj debil Vasiljevic ( koji je posle toga verovatno umro jer nisam cuo nista o njemu) zatrgao sa 35 metara na JNA po kaljuzi za 3-2

Od pobeda u Evropi , pa dobro Bari je posebno nesto ali cini mi se da sam se najvise  radovao protiv Bajerna 2-2 u polufinalu

Od domacih derbi 1989 na Marakani i Lukic 1-0 pred kraj...Utakmica sranje , vrucina uzasna, guzva na severu uzas i onda eksplozija 

Najteži poraz definitivno Meš. Bio 5.razred, plakao sam kao kiša. Plakao sam i sutradan kad je tetka zvala kevu da pita kako sam a ja se zatekao tu. Najduže sam patio posle te utakmice. Zatim,trojka iz auta smrdljivog Drobnjaka,Cibona u PO ABA. Nisam plakao tad, ali mi se vilica tresla tokom 4/4. Prespavao sam ceo sutrašnji dan.

Od ostalih Strazbur i Bordo i onaj gol Jovanovića u rukometu u finalu PO.

U rukometu sam i Teku teško podneo.

Najdraža pobeda je ona u derbiju 2001.čini mi se, i ona trojka Srđana Jovanovića.  Kad je Aleksić na niskom postu školovao Čanka. Igrao se tog vikenda derbi i u fudbalu i u odbojci. Fudbal 0-0,odbojku nas dobili i čekali su samo da poentiraju na basketu jer su bili apsolutni favoriti sa Vujanićem, Šćepanovićem,Stanojevićem i ostalima...Ali tuki..Bilo je useravanja u život sutradan u školi.

Epski KRK 03/04 i osvajanje posle igranja produžetaka u sve tri utakmice i uterivanje grobarima na kraju sa 4 igrača u četvrtfinalu.

Polufinale PO ABA kad su stvari došle na svoje mesto.

Fudbal:Tbilisi bez konkurencije. Količina ludila i sreće tokom i posle te utakmice...Neopisiv osećaj. Zatim Kajzerslautern i Roma. Takođe, nezaboravna utakmica mi je i ona pobeda u Jagodini 3-2,tamo negde 2013. Ludilo od dana, navijanja, sreće..Primakli se pacovima na bod-dva posle debelog minusa kad je Jankosan smenjen, još neko na poluvremenu pustio buvu na tribini da pacovi gube od Radničkog..Kuku ocu, kuku majci tih par minuta..😁

3 hours ago, Punkerstein said:

Najteži poraz definitivno Meš.

Ja sam bio prva sednje, ali to mi naš uz Smapdoriju najteži poraz....

Jebi ga mediji su tako stvorili da je taj meč bitan mnogo, a to je meč da u današnje vreme izgubiš finale FIBA LŠ, ali jebi ga i ja sam imao sliku u tom trenutku da je taj meč previše bitan , mnogo bitniji nego što stvarno jeste . Sad da pitaš preko 99 posto populacije ko su od osnivanja FIBA  LŠ osvajanči niko ne bi znao

Definitivno je i meni kao i pankeru jedan od najtetih poraza Mash. Plakao sam nedelju dana i pokvario ocene u skoli.

Inace smo u svojoj istoriji igrali 5 Evro finala (3KPK i 2 Radivoja) i samo jedno finale dobili, ono 74e. Imamo i polufinale KES protiv CSKA.

Od poraza bih jos izdvojio dva iz 97e. 

Poraz od partizana u finalu Beogradakog trofeja (ista sezona- turnir pre sezone). Silno pojacani, ocekivanja... Pobedili su nas 81:56 ili tako nesto. Ej, ljudi, tragedija, hteo sam da crknem. 

Na kraju te 97/98, titula, u nestvarnoj konkurenciji, verovatno najbolja sezona Winston juba lige ikada. Finale protiv FMPa mozda i najveca radost i melem na ranu.

Sto se tice fudbala 97e smo na JNA izgubili 3:0. Mi napadali, stvarali sanse, oni davali golove. (kakav Bordo, kakav Strazbur). Tuga i bol do neba. Sledece sezone smo ih ubili 4:0 na Mari pa se brzo zavoravilo.

Sto se tice pobeda, najdraza mi je ona kada smo golom Kaludjerovica pobedili stoku 1:0, ali ipak ispali iz Kupa. Ne pamtim takvu radost. Neka crna serija pre toga,a onda Musi kroz noge. Neprocenjivo. 

To sigurno  nisu neke istorijske utakmice, ali meni su ostale urezane do kraja zivota. Nisam hteo da pisem o klasici, to sto svi znamo i to se podrazumeva. 

Jao gde poceste sa kosarkom...Pandorina kutija...

Mes Verona i sugavi Majk Jucolinjo...mislim da to ime nikad necu zaboraviti.To stanje u kom sam bio tad sa 13 godina moze se samo opisati nakon Uniksa 2013/14...ni danas mi nije jasno kako je to Radonja ispustio nakon +11 u Bg i +10 na poluvremenu.Onda Jucolinjo,tada Zisis...mrzim ih obojicu...

Polufinale sa Cibonom i one suze Jake Blazica...radio trecu i brat mi javlja da smo izgubili i telefon pravo iz ruke u sudoperu punu vode...pljas...5 dana mu trebalo da se povrati,a ja celu noc rec rekao nisam.Kolege mislile da mi neko umro...

Tu utakmicu jos uvek nisam pogledao iako je ima na jutjubu i nikad necu jer verujem da bih sad ovako stariji 7 godina plakao zajedno sa Jakom...

Ostende bese cini mi se kad je Boskovic promasio kos za pobedu ispod table...jos se secam kako je plakao covek tada,vise mi bilo zao njega nego sto smo izgubili,mada ******* Ostende i gubimo...nidje veze ali ajd...

Pobede,moram da krenem od kupa 2003/04...ono se vise nece ponoviti.Iz potpunog mraka prezaljeni od svih osvajamo trofej i to bez Rakoca u finalu jer se u polufinalu povredio,a sa stokom kao sto neko rece zavrsili smo sa 4 igraca jer su nam delili licne kao bombone.

Mozda ce se neki od vas naljutiti na mene,ali meni je prva pobeda protiv brace bas nesto posebno.Jedini velikan koji nam je izmicao i onda ludilo Dilana Enisa i one trojke...

Svako trpanje Reala koje se desilo,ponizavanje Makabija kad nisu sutnuli slobodno bacanje za celu utakmicu.

Naravno nece moci preko Kuzmica kad je gospon Sarmica klimao glavom posle dve trojke,a Rumenko plakao na konferenciji...neprocenjivo...

Ne znam tacno godinu,ali onaj derbi kad ih je Dozet razvalio,a mi dobili nakon ne znam koliko utakmica.Gudura o tablu definitivno.Ples Markusa u aba i serija od 19 poena.

Mozda najdraza pobeda u derbiju je za mene prvi derbi prosle sezone...prvi derbi nakon sto sam sahranio oca i bas sam tada na RSB napisao tata gledas li ovo...a bas u to vreme kad smo osvajali titulu u KLS on je sahranjen.

Tako da su mi ta titula i taj derbi stvarno nesto posebno...

Ima toga jos,ali i ovako sam se raspisao previse.

Najteži poraz u Keln-Milan(magla)-Bajern(Kros)

Najveća pobeda Bajern polufinale iako nismo pobedili, 100-ti derbi i Salzburg prolaz u LŠ posle četvrt veka.

Najbolji golovi Krupniković i Piksi na pašnjaku.

Najbolji igrač Zvezde svih vremena do sada Dragoslav Šekularac,pa Piksi.

Idoli leteći Ljukovčan i Darko Kobra Pančev.

31 минута раније, Dark22 said:

Najteži poraz u Keln-Milan(magla)-Bajern(Kros)

Najveća pobeda Bajern polufinale iako nismo pobedili, 100-ti derbi i Salzburg prolaz u LŠ posle četvrt veka.

Najbolji golovi Krupniković i Piksi na pašnjaku.

Najbolji igrač Zvezde svih vremena do sada Dragoslav Šekularac,pa Piksi.

Idoli leteći Ljukovčan i Darko Kobra Pančev.

Ja se npr posle Milana nisam osecao lose kao protiv Kelna ..Nekako sam sa utakmice isao kuci zadovoljan ponosan i srecan jer smo igrali sa velikim Milanom i bili dostojan protivnik.

A kad vec pominjes omiljene igrace .....Meni je idol bio Sestic ...a kasnije sam obozavao Najdoskog 

Inace od igraca koje sam gledao meni je Piksi najbolji ikada .....Nisam uzivo gledao Dzajica i Sekularca

A omiljena generacija je Pizonova i Duletova sa Bata Stanetom ...uz nju sam odrastao i nekako je uvek nazivam najzvezdaskijom generacijom

5 minutes ago, keyser_soze said:

Ja se npr posle Milana nisam osecao lose kao protiv Kelna ..Nekako sam sa utakmice isao kuci zadovoljan ponosan i srecan jer smo igrali sa velikim Milanom i bili dostojan protivnik.

A kad vec pominjes omiljene igrace .....Meni je idol bio Sestic ...a kasnije sam obozavao Najdoskog 

Inace od igraca koje sam gledao meni je Piksi najbolji ikada .....Nisam uzivo gledao Dzajica i Sekularca

A omiljena generacija je Pizonova i Duletova sa Bata Stanetom ...uz nju sam odrastao i nekako je uvek nazivam najzvezdaskijom generacijom

Nisam ni ja Šekija gledao uživo ali sa kim sam god pričao nebitno za koga je navijao,pričalo se o njemu kao o božanstvu.

Miloš Šetić je bio prvo veliko ime koje sam gledao uživo,ali njegove najbolje godine sam propustio.

Možda si ti iz starije generacije pa me interesuje,po priči ćaleta i keve da je poraz od Intera možda i najteži na Marakani ikada, baš vreme Šeleta.

Svi porazi su mi teski,ali Keln i Bordo,a u PM.

Keln?Zato sto smo imali prolaz dalje (3 : 0),a i ona kisetina sto je pratila ceo mec,pokisao sam ko crkveni mis.

Bordo?Neopisivo koliko nesrece ui toj utakmici.

Pobede Bajern,Bari i Kadu u 90+ za pobedu.

Bajern me ostavio belog kao krec od srece,bari ko da sam celu utakmicu presedeo na kaktusu.a Kadu,nesto neopisivo skakao ja,skakala i kola do kuce.

Сада, Dark22 said:

Nisam ni ja Šekija gledao uživo ali sa kim sam god pričao nebitno za koga je navijao,pričalo se o njemu kao o božanstvu.

Miloš Šetić je bio prvo veliko ime koje sam gledao uživo,ali njegove najbolje godine sam propustio.

Možda si ti iz starije generacije pa me interesuje,po priči ćaleta i keve da je poraz od Intera možda i najteži na Marakani ikada, daš vreme Šeleta.

Jeste poraz od Intera bio tezak ...Doduse taj sam prenos slusao preko radija ...Jbg bilo tako vreme kao u srednjem veku :) ....slusas radio prenos a ponekad dok slusam sutiram loptu po stanu izmedju stolica :) 

Meni je mozda od tih starijih bio tezi od Briza 

A Sestica sa gotovio zbog ludih driblinga ...i sam sam se kao klinac lozio da tako igram :) 

50 minutes ago, keyser_soze said:

Jeste poraz od Intera bio tezak ...Doduse taj sam prenos slusao preko radija ...Jbg bilo tako vreme kao u srednjem veku :) ....slusas radio prenos a ponekad dok slusam sutiram loptu po stanu izmedju stolica :) 

Meni je mozda od tih starijih bio tezi od Briza 

A Sestica sa gotovio zbog ludih driblinga ...i sam sam se kao klinac lozio da tako igram :) 

Uz loptu, praktikovao sam i pikado i šetanje po sobi 😁