Jump to content

Суперлига 2022/23

Recommended Posts

Sud odbio tužbu: Partizan mora da plati Zvezdi

Crno-beli komšijama moraju da uplate 6.702.000 dinara

Prvi opštinski sud odbio je tužbu Partizana protiv Fudbalskog saveza Srbije zbog kazne koju su disciplinski organi srpske kuće fudbala izrekli crno-belima posle večitog derbija letos na Marakani.

Partizan je tužio FSS tražeći da Prvi opštinski sud ukine izrečene kazne od 15. juna 2022. po kojima je morao da plati Crvenoj zvezdi 6.702.000 dinara zbog štete koje su njegovi navijači napravili na tribinama stadiona u Ljutice Bogdana 1.

Partizan je zbog ponašanja navijača na 167. večitom derbiju bio u obavezi da uplati Zvezdi 2.102.000 dinara.

Grobari su lomili stolice, oštetili kapije stadiona i polupali sijalice. Zbog prethodnog derbija 27. februara Partizan je bio dužan da plati Zvezdi 4.600.000 dinara, ali to nije uradio, zbog čega su crveno-beli ponovo poslali prijavu Fudbalskom savezu.

Posle te prijave Zvezde i nove kazne od strane FSS, Partizan je svoje pravo pokušao da nađe na sudu, ali će, sada je izvesno – morati da plati Crvenoj zvezdi 6.702.000 dinara, odnosno nešto manje od 57.000 evra.

Prvi opštinski sud u obrazloženju je konstatovao da su stranke, u ovom slučaju Partizan i FSS u obavezi da svoje sporove rešavaju pred Sportskim arbitražnim sudom sa sedištem u Lozani.

Interesantno je da su takse za pokretanje postupka pred KAS-om u Lozani veće od Partizanove finansijske obaveze koje ima prema Crvenoj zvezdi (oko 57.000 evra)...

33 минута раније, weltschmerz said:

Groblje zagrizlo za Hazizu iz Makabija. Rekao bih solidan igrač na osnovu onog dvomeča sa nama. Za razliku od njega, Acili je pakao od igrača. Njega bih voleo da vidim kod nas po svaku cenu. 

Ne vidim neki razlog sa njegove strane da dođe međ grobare, Makabi je tamo prvo i verovatno će osvojiti.

Plus Mozzart piše da groblje nudi milion a da Makabi traži dva i po, tako da ne verujem da će im doći on.

Dobar igrac, nije igrao prvi mec protiv nas i bas sam se cudio... imao je seks skandal  sa nekom maloljetnicom (15-16g) i isla su sudjenja za to u momentu kad smo igrali sa njima... ne znam da li je razrijeseno to.

To sam nasao jer sam trazio sto ne igra protiv nas, medjutim u Bg je igrao.

Vjerovatno bi ga i prodali zbog konstantnih problema koje pravi, Acilija nema sanse da bi prodali.

Ako ga i kupe , u sto sumljam jer je skup , valjace im samo za sledecu sezonu - ove su ga ispusili . 

Ne zovemo ih dzaba klub ,, sledeca sezona ,, . 

19 минута раније, czbp said:

Dobar igrac, nije igrao prvi mec protiv nas i bas sam se cudio... imao je seks skandal  sa nekom maloljetnicom (15-16g) i isla su sudjenja za to u momentu kad smo igrali sa njima... ne znam da li je razrijeseno to.

Vjerovatno bi ga i prodali zbog konstantnih problema koje pravi, Acilija nema sanse da bi prodali.

Na prvom mecu je asistirao Perou za prvi i drugi gol .... uzasno ga je cuvao Rodic ...

19 минута раније, czbp said:

Ja sam totalno pomijesao pojmove, Haziza je igrao i bio odlican, ja sam mislio da oni zele Acilija koji je usao sa klupe u Bg i koji je sve ovo sto sam napisao gore (seks skandal, problematican, itd...)

Kakvi oni i Haziza, otkud im uopste to da oni mogu Makabiju uzeti jednog od najboljih igraca...

Uglavnom Hazizu nema sansi da bi prodali za neke male pare, Acilija bi vjerovatno ako se neko pojavi jer je problematican

15 минута раније, kusha said:

Ako ga i kupe , u sto sumljam jer je skup , valjace im samo za sledecu sezonu - ove su ga ispusili . 

Ne zovemo ih dzaba klub ,, sledeca sezona ,, . 

Na prvom mecu je asistirao Perou za prvi i drugi gol .... uzasno ga je cuvao Rodic ...

Sad sam bas skontao da sam skroz pomijesao. Mislio sam da 'oce Atzilija, onog sto je u prosloj sezoni bio tamo najbolji igrac i odjednom ove sezone u zapecku. Usao u Bg protiv nas, prvu nije igrao.

Pomijesao sam skroz njih dvojicu. Na pravdi Boga optuzio Hazizu za svasta 😁

4 минута раније, Rigo said:

Acili je značajno bolji igrač od Hazize. Gledao sam ga kad se sprdao sa Juventusom. Baš prefinjen fudbaler. Ono što ga sputava je to što je izgleda i solidna prsotina.

Odlican igrac, sjecam se pred Makabi da sam ga oznacio ovdje kao najvecu prijetnju kad sam pisao o njima. Na moje iznenadjenje njega ni u 18 u Izraelu.

Onda sam trazio o cemu se radi, nasao za ove ozbiljne probleme sa zakonom, cak ima jos prica za njega, svadje sa trenerima... bas prsotina.