Jump to content

СП Катар 2022

Recommended Posts

Veliki Brazil to radi od svog nastanka, ne vidim problem nikakav, ne vrijedjaju nikog. Mnogo je ruznije sto se po evropi rasirio trend ucutkivanja protivnickih navijaca posle gola, Kristijano Ronaldo npr to radi, Englezi to rade... Nikad ples nisam zamjerao, niti mi je jasno da neko to zamjera.

Fudbal i sport generalno treba da spajaju kulture, a ne da sad mi iz Evrope njih 'ocemo da lincujemo zbog plesa... 

Novozelandjani izvode Haka ples pred meceve npr, to su sve cari sporta da svi mogu da vide razlicite kulture.

5 минута раније, Walldorf said:

Ko kaže da i njih ne prezirem? To se jednostavno ne radi bratac. Posebno ako si veliki Brazil...

Ja licno nikada ne bih mogao da simpatisem ovaj danasnji Brazil. Jeste to skup klasnih igraca, ali ovakvih cirkuzanata odavno nije bilo. Jedno je kad zuba Ronaldo izadje sa onakvom frizurom, a drugo su Nejmar, Risarlison, Paketa. Ko tu ekipu moze da gotivi.. Nejmar upravo i jeste olicenje danasnjeg Brazila. Talenat verovatno blizu ranijih generacija, ali tu svaka slicnost staje. 

Nacin njihove igre, mozda i da, ali sem toga meni zaista nije jasno kako neko moze da navija za ovu grupu igraca. 

Argentina je daleko gotivnija i ako ne igra zoga bonito stil sa Kopakabane koji siroka narodna masa voli. Uvek bih pre birao njih, sta znam. 

Одличан је Бразил, баш играју занимљив фудбал. Мене више одушевљава њихова агресивност.

Гризу за сваку лопту, а нису такви играчи ни Нејмар, Винисиус, Рафиња иначе. Баш због тога мислим да ће ићи до самог краја. 

Аргентина је Меси. Меси то фино вуче, али тешко да може до краја на тај начин.