Jump to content

СП Катар 2022

Recommended Posts

Posted (измењено)

Ajde još par reči o svemu. Malo hladnije glave. Pratim reprezentacije država u kojima sam živeo od 1974. godine. Meksiko 1970. ne pamtim. Imao sam tek 5-6. godina. I uvek smo lomili preko kolena, reagovali vrele glave. Uvek su se oko reprezentacije plele paukove mreže. Uvek su se tu motali mutni likovi. Sada toga nije bilo. Možda je pravo rešenje da Piksi ostane. No, samo ako pokaže da je shvatio gde je grešio. Da počne da forsira stil igre u skladu sa fizionomijom igrača kojima komanduje. Ako ostane pri dosadašnjim rezonima, slede nam nova razočarenja. "Milion" stvari smo ovde već kazali i obrazložili, svako na svoj način. Očekujem reviziju sredine terena i odbrane. Eraković mora dobiti tretman kakav po svemu zaslužuje. Piksi mora, kako zna i ume, da iskopa pouzdane spoljne odbrambene igrače. Mora igrati takmičarski fudbal. Iznad svega mu mora biti važno ono što stoji na semaforu po isteku 90'. U sredini terena moramo imati igrače koji su brzi, snažni i dobri na lopti. Nama je glavni asistent Tadić sa 34. ako se ne varam. Neophodna je sveža, mlada krv. I da ne dužim, potrebna je revizija sistema igre i odredjene kadrovske promene. Bez toga, kao što rekoh, mrka kapa...

Edited by Walldorf

Uruguay smenio selektora i doveo Bjelsu. 
Ghana takodje bez selektora. 

Piksi je najavio ostanak za kvalfikacije i EURO. Mislim da i sa ovakvom igrom ne bi smeli da se dovede u pitanje prolaz na EURO. 
Tadic mi se cini da ce ostati i za EURO, ne verujem da ce se povuci iz A tima na ovakav nacin, a moze itekako da pomogne, sinoc je bio medju najboljima. Asistencija za prvi gol, to moze samo on u ovom timu. 
Najgore je sada se sece preko kolena, ma koliko da je vecina navijaca razocarano, u sustini nista epohalno lose nije ni bilo. Mi realno i nemamo prava da bilo kome pretimo, sam plasman je uvek veliki uspeh, a za nesto vise, treba mnogo toga da se poklopi. Ocito da i dalje smo na nivou grupnog takmicenja i to je to. Uci se  i teraj dalje, ispravljaj greske i to je to.

1 минут раније, Užljevača said:

Uruguay smenio selektora i doveo Bjelsu. 
Ghana takodje bez selektora. 

Piksi je najavio ostanak za kvalfikacije i EURO. Mislim da i sa ovakvom igrom ne bi smeli da se dovede u pitanje prolaz na EURO. 
Tadic mi se cini da ce ostati i za EURO, ne verujem da ce se povuci iz A tima na ovakav nacin, a moze itekako da pomogne, sinoc je bio medju najboljima. Asistencija za prvi gol, to moze samo on u ovom timu. 
Najgore je sada se sece preko kolena, ma koliko da je vecina navijaca razocarano, u sustini nista epohalno lose nije ni bilo. Mi realno i nemamo prava da bilo kome pretimo, sam plasman je uvek veliki uspeh, a za nesto vise, treba mnogo toga da se poklopi. Ocito da i dalje smo na nivou grupnog takmicenja i to je to. Uci se  i teraj dalje, ispravljaj greske i to je to.

Ne kažem da treba preko kolena. Upravo sam protiv toga. No, Piksi mora pokazati da je nešto naučio iz grešaka koje su bile očigledne. Ako ne prilagodi sistem igre, ponavljam, mentalno-fizičkom sklopu igrača kojima raspolaže, opet neće biti dobro. Odbrana i sredina se moraju osvežiti. Moramo naučiti da igramo iz dubine, iz drugog plana. Mnogo brže i direktnije. Moramo igrati zbog rezultata a ne atrakcije. Neka igramo i najružniji fudbal na svetu ako na kraju 90' na semaforu stoji pozitivan rezultat po nas. Ništa više nam ne treba...

Grupa za EP nam je izmišljena,a imamo i onaj baraž ako zajebemo u grupi. Tadić je sinoć bio dobar,šokirao sam se kad ga je izveo. Nemamo koda drugog,a i treba neki kontinuitet. Ovde se spominje i Kurcoglavi Kalimero,blaga reč je da sam iznenađen poštovanjem koja ta spodoba ima kod nekih.

Lautaro masi protiv Poljske, masi i nocas, i onda ce da se vrati protiv Holandije i da dva komada 😀

Ne bih se slozio sa Cigom da je Holandija vise pokazala, gledao sam im svaki mec. Senegala su dobili a ne znaju ni oni kako, bez sanse do prvog gola, posle se branili i iz nabijene lopte u 95om kontra i 2:0. Protiv Ekvadora nisu znali dje biju, masakrirao ih Ekvador, cist gol na kraju prvog poluvremena im ponisten ali izjednacise na startu drugog, jedva zivu glavu spasili Holandjani, nisu ni napadali nego se branili i zavrsilo 1:1.

A ono sto im najvise zamjeram, protiv Katara 2:0 i nece da se cimaju dalje nego otaljavaju 40 minuta... medjutim danas su odigrali ubjedljivo najbolji mec otkad su na prvenstvu.

Mislim da ce to Argentina dobiti, samim tim sto po Damfrizovoj strani Argentina nema neki napadacki potencijal vec je vise defanziva na tapetu, Akunja ima dobre defanzivne osobine i ako uspiju da zatvore desnu stranu Holandije mnogo lakse ce doci do pobjede. 

Amerika danas nije nesto ni napala da valja, kao da su bili ocarani osminom finala i nisu ni dosli na mec, medjutim gledao sam Ekvador-Holandija i vidio kako su veretizni na sredini, ocekujem pobjedu Argentine ovdje. 

Naravno svim srcem uz Argentinu do kraja 😄

Posted (измењено)

Od Gane 2010 se nije desilo da neko dodje do 1/4, da li moze Senegal vidjecemo. Realno Engleska je favorit, ali Senegal je dosta cvrst pozadi sa Kulibalijem koji dobro komanduje ostatkom ekipe... sa Holandijom nisu imali srece, nadam se da ce da im se vrati nocas.

Tripije je defanzivno losiji od Walkera, koji se oporavio na SP i evo igrao protiv Velsa, sto se napada tice situacija je obrnuta. Vidjecemo za koga ce se odluciti Sautgejt da cuva Ismailu Sarra.

Poljaci ce opet izaci da se brane kao i sa Argentinom. Realno Englezi su veliki favorit, ali navijacemo za Senegal pa sta bude 😄

Edited by czbp

10 minutes ago, kusha said:

Danas prvi mec igraju smrde mudici  sa  evropskog poluostrva - navijacu protiv ,, evropskih hijena ,, ..... 

Drugi mec igraju moja Senegalska braca , protiv podmuklih i  ljigavih pirgavaca - samo cu napisati : ,,Napred Senegal ! ,, . 

Koje poluostrvo?