Jump to content

Медијске спекулације и инсајдери

dragan wien

Одговорност спортског директора  

328 чланова је гласало

1. 1. Да ли је време да Митар Мркела преузме одговорност и напусти функцију спортског директора?

• Да
      306
    • Не
      22

Recommended Posts

1 минут раније, Dzoni said:

Ja pretpostavljam da cemo gledati Ada od proleca. Nikakav info nemam, samo prosta logika, igrac kog smo jurili dva prelazna roka, menadzer sa kojim smo saradjivali. Od leta je igrao samo za reprezentaciju (nekoliko utakmica). 

I to je opet velika mačka u džaku. Igrao dobro sezonu u klubu koji je igrao iznad svojih mogućnosti. Poklopilo im se i napravili su iznenadjenje. Da ne pričam o tome da pola godine nije igrao i najvjerovatnije još pola godine neće igrati. 

Doduše i ja mislim da ćemo sve karte baciti na njega,svi znamo da kad se zalijepimo za nekoga jurimo ga dok ne dodje kao da je jedini na planeti. Paradoksalno sem Ivanića skoro svi su koji su došli nakon višegodišnje jurnjave su ispali veliki promašaji...

Zvezda ima najstariji tim u Srbiji

Istraživanje „Fudbalske opservatorije“, bazirano tokom aktuelne i prošle sezone, na fudbalerima sa minutažom u seniorskom pogonu, obuhvatilo je 60 planetarnih liga. Crvena zvezda ima najstariji tim u Srbiji, a Voždovac nalazi se na desetom mestu liste najmlađih timova sveta.

Voždovac ima najmlađi, a Crvena zvezda najstariji tim u Srbiji. Udarnu snagu crveno-belih, zastupljeni sa čak 56 procenata, čine fudbaleri stariji od 30 godina. Partizan se nalazi na 12. mestu domaće tabele.

Ako bi forsirali formaciju sa bekovima visoko kao sto ocekujem da forsiramo, onda nam trebaju 2 vezna igraca razlicitih karakteristika. Addo i Mijailovic mi se uklapaju potpuno u to, sa klupe Stankovic koji jeste cmf ali ima tu brobenost i trkacke sposobnosti da pomaze sa sredine po bokovima. 

Uglavnom Ado i Mijailovic su kopatibilan tandem za tu formaciju, Nikolic je kompatibilan bek iz svega sto smo do sad culi... ja sam gledao samo utakmicu sa Partizanom i drugo nista ne znam o njemu, ali ako se ispostavi kao pogodak, ostaje nam da vidimo sta je sa Azarovim na proljece sto se tice druge strane, ne znam sta ce biti sa Rodicem, ja ga vidim povucenog na mjesto lijevog stopera.

Situacija za ovaj prelazni rok je manje više idealna, polusezona  i mečevi u evropi su ogolili sve naše mane i apsolutno je jasno u kojim djelovima  treba rekonstrukcija. Ako neće da se prosipa demagogija  i riječi mile uhu uradiće ono o čemu trube evo podugo a to je svjeza krv i pozdrav sa igračima  koji su otpjevali  svoje još davno.

Pod cijenu velikih cifara pokupio bih po Srb mlađe u usponu, tipa Ilic, neko je skoro navodio neka imena, od zadnjeg veznog do stopera , momci 18/20 god standardni u svojim klubovima i ako je moguće ostavio ih na pozajmicama do kraja sezone. S tim da bi to trebalo uradit s nekim planom a ne nabacivanjem u magacin i zaboravljanjem  postojanja kasnije. Potrebna nam je baza naših igrača prije svega mladih koji mogu da odgovore odmah na jsl  nivou a kojima isti nije vrhunac. Transfer politika treba da se promijeni iz korijena  i da na primjeru Mitrovica nastavimo taj trend, ako ništa drugo olakšavajuća okolnost je to što za igrače iz naše lige vrlo lako možemo doći do inf  od karaktera pa sve do navika što nije slučaj sa strancima. 

Mislim da je velika odgovornost i pritisak na Milojeviću  sad, morao bi da precrta neke igrače i to trajno a nije da nije pričao o tome, da li on ima tu slobodu pitanje je? 

Posted (измењено)

Neka je Katai ziv i zdrav to naravno, on je vec za nas uradio mnogo i hvala mu na tome. Ali Barselona je vrlo lako posjekla Ronaldinja u najboljim godinama, dvije godine nakon zlatne lopte u 28oj godini - transfer lista... 

Katai u ovom momentu predstavlja sve ono sto je pogresno sa nasim igracima, ligom... mozes ti da budes van forme, Ivanic je od povrede van forme, Rodic igra na mahove, ali niko od njih nema kila viska i nema problema sa fizickom spremom kao Katai. To se vidi iz aviona, lopta ne bjezi konstantno zato sto si van forme nego zato sto ti je tijelo u losem stanju. Zbog lose forme mozes da promasujes sanse, da nisi konstantan, ali ne mozes iz meca u mec da 1 na 1 gubis lopte bez faula u domacoj ligi, a znamo kakva si klasa. Kad lopta bjezi i ne slusa igraca kakav je Katai razlog je samo jedan.

Malo sam se razocarao u njegov odnos, nadam se da ce ga Miloje dovesti u red na zimu.

Edited by czbp

17 минута раније, SHERIFF said:

Razlika je u tome sto ja necu da koristim Kataija kao sinonim za nesto lose, a toliko mi je radosti doneo. Neka je on meni ziv i zdrav tako nesavrsen. 

Нека је жив и здрав и у Звезди да буде и даље један од носилаца бар ако остане на овом нивоу. А овог демагога од тренера, без ауторитета,  што пре шутнути јер туђе грешке паметан човек не понавља,, видети под Партизан са Столицом. Ове играче које је помињао могу Катаију само да траже аутограм и питају за дрес бар још две -три године ако остане бар на овом нивоу.

Svi znamo da je njegovo zdravlje ne baš najbolje. Svi znamo da nikad nije bio radnik. Svi znamo da je pauza bila previše kratka. Sačekati sad da se završi,pa pauza,pripreme i da vidimo onda. Barsi bilo lako da oćera mađioničara kad je Mesi bio spreman da zauzme mesto. Nema mnogo igrača kao što je Kazao,bar kod nas. I mene ubija koliko me nervira kad mrcinja,a to radi sve češće,ali sam shvatio da će to biti tako još neko vreme. Ako i posle pauze bude isti žao mi je ali klupa ili rastanak.

Имаће скоро три месеца да се уигравају линије екипе уз нова појачања,ако и тада не буде функционисало као сат онда би требало да лети перје.

За екипу нема одмора,нема паузе,наставити са тренинзима и одигравање пријатељских утакмица,радити на кондицији,издржљивости,брзини итд,умирити их пристојно пред припреме.

Дати само 10 дана одмора.

Припреме почињу 4 јануара, осмог крећемо за Анталију и тамо смо до 27,а првенство почиње 4 фебруара.

Ја се ресетујем сваки пут у задњих 3 месеца кад год треба да почне утакмица евро или домаћа.

Ако нису у стању да испуњавају обавезе за које су плаћени......

Они 6 месеци играју лопте,а 6 месеци одмарају није то добро.