Jump to content

Кошарка : Медијске спекулације и инсајдери

dragan wien

Recommended Posts

15 minutes ago, stefan1997 said:

Moje misljenje je da uvek mozemo uz Nedovica i Napiera da u petorku ubacimo defanzivne specijaliste tipa Lazic/Lazarevic na tri, Holand/Ilic na cetiri i ne bi puno trpeli u odbrani. Ali iskren da budem ne bih se zalio da dodje i Henry, ali braco moj licni izbor je Napier

Holand moze na 2 i 3. Nikako na 4. 

Mi moramo ekipu oplemeniti napadackim talentom.

Mi da smo sacuvali Radonju i kompletnu proslogodianju ekipu i dodali na to dobrog centra, na primer Petruseva ( ovde se konstantno reputira kao odlican centar), nebi imali prevelike sanse protiv ovogodisnjeg partizana. Oni vec imaju duplo bolji tim nego prosle godine. A videli ste koliko je malo falilo da nas dobiju prosle sezone. A nista drugacije nebi bilo i da smo imali Petruseva prosle godine. Mi njima mozemo isparirati pod uslovom da imamo napadackog potenciala.

Ne znam zasto se i dalje drzi ta prica o fizikalijama...Radonja je napravio svoj sistem i mi smo uklavirili da je samo taj sistem dobar i jedini ispravan put za nas ...

Nesto slicno je pricao i kolega Uzljevaca

Iskreno ja bih voleo da vidim sto vise pracki ...voleo bih malo vise divljine...Ko je rekao da mi moramo da peglamo odbranu kao kod Radonje da bi imali rezultate?

Ja licno sam to prihvatao jer je davalo rezultate ,ali ipak vise volim leprsavu kosarku , malo divljine malo pracki...Jebes to da publika bude u transu kasd se odbrani napad ..Vise volim da je publika u transu kad se prangija protivnicki kos.

Eto to je ipak samo moj licni stav ...ukusi su razliciti

Ali poenta ovoga je ono na pocetku  sto sam napisao ...Zasto se drzimo fikalija kao pijan plota?

1 minute ago, keyser_soze said:

Iskreno ja bih voleo da vidim sto vise pracki ...voleo bih malo vise divljine...Ko je rekao da mi moramo da peglamo odbranu kao kod Radonje da bi imali rezultate?

Mi da bi imali rezultat moramo da peglamo odbranu kao kod Radonje. Ali moramo i da igramo napad nekoliko puta bolje nego kod Radonje, sto bez talenta u sutu ne moze.

Mi smo sa Radonjom usli u top8 i bili ravnopravni sa premocnim CSKa, kada smo imali odredjeni talenat u sutu i pretnju van linije za 3 poena.

Sto to Radonja nije pokusao da ponovi, za mene ostaje velika misterija. A da me neko ubedi da nismo mogli da dovodimo bolje sutere, to tek nije realno.

3 минута раније, Duci14 said:

Mi da bi imali rezultat moramo da peglamo odbranu kao kod Radonje. Ali moramo i da igramo napad nekoliko puta bolje nego kod Radonje, sto bez talenta u sutu ne moze.

Mi smo sa Radonjom usli u top8 i bili ravnopravni sa premocnim CSKa, kada smo imali odredjeni talenat u sutu i pretnju van linije za 3 poena.

Sto to Radonja nije pokusao da ponovi, za mene ostaje velika misterija. A da me neko ubedi da nismo mogli da dovodimo bolje sutere, to tek nije realno.

A zasto moramo da peglamo odbranu kao kod Radonje?

Pa ima uspesnih timova koji ne peglaju tako odbranu....Zaasto nam je peglanje odbane i fizikalaca zacrtano od Radonje pa na dalje ako zelimo rezultate?

8 minutes ago, keyser_soze said:

A zasto moramo da peglamo odbranu kao kod Radonje?

Pa ima uspesnih timova koji ne peglaju tako odbranu....Zaasto nam je peglanje odbane i fizikalaca zacrtano od Radonje pa na dalje ako zelimo rezultate?

To je bar jednostavno. To je neki MINIMALNI nivo odbrane koji je neophudan da ozbiljne rezultate u evroligi. F4 timovi igraju znacano jacu i bolju odbranu od Zvezde. Samo sto oni imaju sta da pokazu i u napadu, pa odbrana ne dolazi toliko do izrazaja. 

Dobra odbrana je garant zanemarenog napada samo kod nas.

Kod nas je jedina ideja napada bila da istrosimo sto vise od 24 sekunde. Da bi proti niku branili sto manje napada. To je odlicna stvar, ali je nezgoda kada je to jedina ideja u napadu.

Kod nas je jedina ideja napada bila da istrosimo sto vise od 24 sekunde. Da bi proti niku branili sto manje napada. To je odlicna stvar, ali je nezgoda kada je to jedina ideja u napadu.

Ima dobrih defanzivaca na poziciji pleja. Na primer Lorenco Braun. A postoje i igraci koji pored Lorenca daju 33 poena, sto iz suta, sto iz prodora sporo i slabo, ali do samog kraja.

Mislim da je glupo birati izmedju Henrija i Nejpira, bas glupo.

Takodje, skup dobrih defanzivaca ne znaci puno ako igraju u sistemu koji im ne odgovara. Mislim da ce Lazic duplo gore izgledati sad nego kod Radonjica.

U ovom slucaju mozda nam je i veca sansa da dovedemo talentovane igrace koji mogu da zatrpaju svaku odbranu. Svakako cemo biti u regularnom delu u top 2 tima u ABA ligi i ponovo ce direktni susret sa njima da resava sve a nesto nisam siguran da cemo ih odbranom ugusiti.

Dobro ...eto ja sam pitao cisto onako informativno 

Svakako nisam toliki poznavalac kosarke zato sam i pitao

A licno vise volim prangijanje ....Ne volim peglanje odbrane u bilo kom sportu koje se izdvaja kao najbitnije 

Mnoge stvari prihvatam za rad veceg dobra pa tako i Radonjino peglanje odbrane  ( i jos neke strane stvarti u nasim klubovima )

Ja bih cak i nesto slabije rezultate prihvatio a da gledam lepu kosarku, naravno za moj ukus lepu

Za mene je kosarka lepa kad mi igramo, jos lepsa kada pobedjujemo. Manje mi je bitno dal pobedjujemo pogotkom u zadnjoj sekundi ili sacuvanim napadom u zadnjoj sekundi.

Cinjenica je da mozes imati odlicne sutere i napadace, ako ti tim kao celina igra losu odbranu nemas neke ozbiljne sanse.

Dobri napadaci, slabijih fizickih predispozicija uopste nisu garant lose odbrane.

13 minutes ago, keyser_soze said:

Dobro ...eto ja sam pitao cisto onako informativno 

Svakako nisam toliki poznavalac kosarke zato sam i pitao

A licno vise volim prangijanje ....Ne volim peglanje odbrane u bilo kom sportu koje se izdvaja kao najbitnije 

Mnoge stvari prihvatam za rad veceg dobra pa tako i Radonjino peglanje odbrane  ( i jos neke strane stvarti u nasim klubovima )

Ja bih cak i nesto slabije rezultate prihvatio a da gledam lepu kosarku, naravno za moj ukus lepu

Откад екипе могу да доведу колико желе странаца, наше екипе немају тај луксуз да играју на кош више јер нам често мањка довољно талента.

Наравно, није тако једноставно ни рећи сад ћемо да играмо дефанзивнију кошарку. Наш коуч @J.V је доста тога рекао у посту изнад(биће нешто од њега 😁). И то захтева  одређен концепт, визију,играче, знање да се ти играчи уклопе, да ротирају. Наравно, ни та одбрана колико год била одлична некад не може да заустави напад. Исто тако, тај шут често забагује кад је потребно. А ми играмо у ПО изузетно захтевне утакмице у психолошком смислу. Зато је, по мени, квалитетна одбрана златна резерва. И кад напад затаји имаш добре шансе нешто да одбраниш и покушаш поново.

Ето, она Барселона из 2010 је играла и лепу кошарку и добру одбрану. Али, погледај кога су они имали.

Најбоље је имати добро избалансирану екипу. Е сад, колико можемо и колико умемо то да направимо, питање је...Колико пута смо се само ложили у ово време..Долази овај ,долази онај а кад погледаш на крају рока видиш да то и није свеукупно баш сјајно. А код Радоње је било и обрнутих ситуација..😁

Sve je to tacno.....Jeste najbitnija izbalansirana ekipa ....To gledam i u drugim sportovima kao sto je npr. hokej ( ugzred ove godine vise odgledao hokejaskih nego fudbalskih utakmica - to se vidi da je fudbal otisao u k... :) )

Ne vidim da smo mi bila bas recju izbalansirana ekipa ..Kad se tako kaze obicno se misli na dobru odbranu i dobar napad....Mi smo kod Radonje bili defanzivna ekipa a napad je eto onako mogao to da isprati..... Cim nam je stucala odbrana videlo se koliko nam je napad slabiji od odbrane ...Pa se moglo reci da nije bas takav balans 

Cinjenica je da ekipa mora biti izbalansirana. Za nivo EL, mi smo svih ovih sezona imali mahom neizbalansiran tim, sa akcentom na defanzivi. Zasto? Pa zato sto je finansijski lakse posloziti takvu ekipu. I to je dosta za ABA i za klanje za poziciju 9-11 u EL. Za sve vise, potrebno je imati malo vise napadackog potencijala. E sad, kako ce biti dogodine, videcemo. Naredna pojacanja ce odrediti smer u kojem mozemo ocekivati da cemo se kretati. Ponavljam opet, meni se nije preterano svidjalo ono sto smo igrali u EL ovih godina. Kosarka je leprsava igra i treba se igrati i napadacki. Opet, ponavljam, to je moje misljenje.

4 минута раније, vlada said:

Cinjenica je da ekipa mora biti izbalansirana. Za nivo EL, mi smo svih ovih sezona imali mahom neizbalansiran tim, sa akcentom na defanzivi. Zasto? Pa zato sto je finansijski lakse posloziti takvu ekipu. I to je dosta za ABA i za klanje za poziciju 9-11 u EL. Za sve vise, potrebno je imati malo vise napadackog potencijala. E sad, kako ce biti dogodine, videcemo. Naredna pojacanja ce odrediti smer u kojem mozemo ocekivati da cemo se kretati. Ponavljam opet, meni se nije preterano svidjalo ono sto smo igrali u EL ovih godina. Kosarka je leprsava igra i treba se igrati i napadacki. Opet, ponavljam, to je moje misljenje.

Bzv je da postujem kad sam vec lajkovao ovaj post, ali evo u prvom delu odgovora i na moje pitanje ..u drugom delu i neko moje misljenje 

Potpuno se slazem sa ovim postom

Meni je Henri zelja jos iz doba Unicsa kad je kidao. Ako zanemarimo sut koji samo nije konstantan, all round plej, ima da ponudi vise na obe strane od Napiera kad se sve sagleda.

Nema sumnje da je Napier u Top10 u evropi kada gledamo talenat i na koliko razlicitih nacina ume da ugrozi protivnika, ali da druge strane stoji znak pitanja zbog povrede i ne toliko kvalitetne odbrane.

Ko god da dodje od njih dvojice, zakljucak je da ne mozemo biti nezadovoljni, bar sto se mene tice. 

Neko je vec napisao skoro, a bio je i tvit Fenerov da ukoliko Henri ne prodje u NBA i vrati se u Evropu, Fener se pita za njegovu dalju sudbinu.

Citajuci neke komentare ovde dolazim do zakljucka da vrlo lako mozemo do njega, kako? Interesuje me da li se nesto promenilo (okolnosti) pa se toliko pise o njemu ili o cemu se radi?