Jump to content

Кошарка : Медијске спекулације и инсајдери

dragan wien

Recommended Posts

Kakav treći plej. Jovića ako dovedu biće iz razloga da vadi kestenje iz vatre jer je neko procenio da na tim pozicijama nemamo igrače koji mogu adekvatno izneti ulogu prvog plejmejkera Crvene zvezde na najvećoj sceni. E sad, upitno je koliko je on to u stanju nakon svega što ga je zadesilo i da li će to završiti trijumfalno ili samo kao potez očajnika. 

Potreban nam je kvalitet, a ne kvantitet. U tome je nekako suština.

Kako Ilic od toliko talenta i hvaljenja dodje do situacije da bude van 12? U kosarkaskoj sekciji, kao i fudbalskoj, izgleda da ne mogu da iznedre i istrpe talenta i da od njega naprave startnog igraca.

Koliko ih imamo u poslednjih 10 godina? Mitrovic, Guduric, Dobric?

6 hours ago, Bosko Kajganic said:

Radonjicu je u Panatinaikosu nametut Paris Lee i Bochoridis. Trazio je prvoj pleja i doveo Voltersa. Plus ima i Andrewsa kao kombo beka. Ne treba mu Jovic kao cetvrti plej.

Jovic u Zvezdi sigurno ne bi bio prvi plej, vec treci, pa ukoliko se dokaze opet mozda i bek ap ili startni. Razlog potencijalnog angazovanja Jovica (ukoliko ima istine) je pre svega upitnost brzine adaptiranja Adamsa kao i Holanda kao bek ap beka Nedovicu jer je covek vise trojka nego dvojka.

Ja licno bi potpisao Jovica na dvomesecni ugovor pa da vidimo dalje sta i kako dal se Adams privikao ili se Schilbuje, da li Jovic zadovoljava kvalitet i za treceg pleja ili je Kino Kolom i Tejlor Rocesti iz prosle sezone.

Dakle:

Markovic, Adams, Jovic

Nedovic, Ivanovic

Dobric, Holand, Lazic

Bentil, Lazarevic, Ilic

Martin, Mitrovic, Petrusev, Kuzmic

ili eventualno probati sa Adamsom na dvojci mozda mu vise legne to za Evropu bar u pocetku a Dzonija na keca, nije ni vazno ko od njih dvojice poenta je da mislim da je bolje igrati sa dva pleja nego sa Holandom ili Dobricem na dvojci. To se pokazalo i kod Radonje dobro kada su igrali Dzoni i Volters, bolje nego kada su Holins i Dobric bili na dvojci pa kad ne prodje akcija za njih osta nam samo plej (ako Kalina nije bio na parketu) da nam porodi poene. Kobs i Ivanovic su dosta dobro funkcionisali kao i Pefi i Teo na primer u Virtusu, ima toga jos gomila primera.

Van 12 Ilic, Lazic i Kuzmic. Kuzmica koristiti tamo gde ima smisla protiv visokih evroligaskih centara kojih ima 6,7 koje sam nabrojao pre par dana. Ilica uvoditi polako kroz Abu u ritam, a Lazic mislim da vise odnosi nego sto donosi na nivou Evrolige pa bi mogao i on van 12 konacno za promenu, a bice i nekih utakmica za njega bar u Aba jer 80+ utakmica, bice tu i povreda i odmaranja i rotacija itd.

Jovic jeste zdrav kao sto je i sam rekao da je spreman u fulu. Naravno da je upitan njegov trenutni kvalitet jer je odigrao svega 12 utakmica u El u prethodne 2 sezone ali eto za treceg pleja na kratkorocni ugovor, pa nek pokaze dal moze da doprinese. Cuj da "usere jos nesto" a sezona nije ni pocela, nismo jednu utakmicu videli gde smo kompletni a kamoli da smo uigrani posle 7-8 utakmica pa tek onda da sudimo ko je sta "usro", daj saberite se ljudi.

Фит Јовић је отац кошарке за све њих и да може да игра остао би тамо. Јовић с повредама нам не треба ни на првом ни на трећем ни на десетом плеју

Ok, dakle sastavljena je ekipa kako je sastavljena letos. I, sad, posle 3-4 (pripremne)utakmice zaključeno je da nije baš sve to dobro i daj da se dopunjujemo. Vrlo malo sam gledao pripreme, i čitam da je Adams kritičan..E sad, mene interesuje kako se toliko tražio taj prvi plej i kako se toliko promašilo ( mada mislim da se previše drami) sa Adamsom. Zašto je onda tako glupo selektirana ekipa da i pre početka sezone moramo da vršimo doselekciju? Sad treba raspali Stef da nas čupa? Msm, ako uopšte bude zdrav...Ako treba da budemo ikebana, zašto se toliko tovari magacin? 

7 минута раније, Punkerstein said:

Ok, dakle sastavljena je ekipa kako je sastavljena letos. I, sad, posle 3-4 (pripremne)utakmice zaključeno je da nije baš sve to dobro i daj da se dopunjujemo. Vrlo malo sam gledao pripreme, i čitam da je Adams kritičan..E sad, mene interesuje kako se toliko tražio taj prvi plej i kako se toliko promašilo ( mada mislim da se previše drami) sa Adamsom. Zašto je onda tako glupo selektirana ekipa da i pre početka sezone moramo da vršimo doselekciju? Sad treba raspali Stef da nas čupa? Msm, ako uopšte bude zdrav...Ako treba da budemo ikebana, zašto se toliko tovari magacin? 

Da budemo sto lepsa ikebana :) 

Mnogo gotivim Jovica, jos jedan opaki cigan. Ako ga zdravlje bude sluzilo, bio bih prezadovoljan njegovim dolaskom. 

Ni izbliza se ne slazem da ce groblje imati autoput do trofeja, a da cemo mi samo posmatrati. Ozbiljno ce morati da se potrude ako hoce da nas prejebu. A prilicno sam siguran da nece uzeti sva tri domaca. 

Pitanje koliko moze ali aj da vidimo. Mislim pre svega da nama treba korektor 3 na 4 tipa Kalina kao i bolji centar od Hasana Dudica. Naravno i da kapiten bude tamo gde je najbolji na klupi. Bez toga siguran sam teško da će biti dobro. Plus trener pitanje koliko može. 

Ne znam koliko ima istine u vezi Jovica. Ako uspe da ostane zdrav mislim da bi u tom slucaju imali zverski dobro pojacanje na pleju dok se Adams ne uklopi. A mozda Adams dolaskom Jovica ode na dvojku. 

Sve u svemu, dosta kombinacija ce moci da se odradi dolaskom Jovica, sa njim u timu Zvezda ce moci da vrti pik en rol do iznemoglosti, a jedan igrac ce uvek ostajati sam. Sve u svemu, bio bi jako dobar potpis

Sranje...Pik en rol i kamila plej .....Znaci ne gleda mi se vec ....I zdrav je bio brz kao puz sa kucicom tek sad poluzdrav bice sporiji od trenera pored aut linije 

Ja sam za prangijanje trojki sa mesta pleja ili ludacke kontre iz tranzicije atleta i asistencije iza glave dupeta i slicno

1 hour ago, keyser_soze said:

Sranje...Pik en rol i kamila plej .....Znaci ne gleda mi se vec ....I zdrav je bio brz kao puz sa kucicom tek sad poluzdrav bice sporiji od trenera pored aut linije 

Ja sam za prangijanje trojki sa mesta pleja ili ludacke kontre iz tranzicije atleta i asistencije iza glave dupeta i slicno

Кратко, јасно, јебитачно....

Posted (измењено)
1 hour ago, zemunac76 said:

Bio je Jovic skoro u podcastu kod Luke i Kuzme, i rekao je da je potpuno, da nikad bolje nije treniao..a valjda postoje i ti lekarski pregledi...koliko se mraci, negine nam povreda njegova , nazalost..nedaj Boze

Брате шта да каже? Муче ме повреде и даље, не могу више играти највишем нивоу? 

Човјек је без клуба и уговора било каквог, Радоњић га није хтио у Панати и то нешто говори такође. 

А највише говори то што он није саставио пет мечева у протекле три године вјероватно. Почео је у Панати зимус, одиграо пар мечева и одмах је дошла пауза. Чињенице говоре против њега и његовог здравља, нема форум и писање на њему ништа са тим. 

Велики сам скептик за њега, ако  баш мора уговор, дај прво неки краткорочни, до новембра или децембра па да видимо за даље, а не ово одмах до краја сезоне. 

Он није у стању да захтјева било шта и то је наша предност тренутно.

Edited by Гио94

1 hour ago, zemunac76 said:

..a valjda postoje i ti lekarski pregledi.

И ти лекарски пр.су прецењени..ми ономад увалисмо начетог Јовића Бајерну који је ту као најјачи,касније и Дангуба оде код њих а у прошлој сезони и Волден.,сва тројица више се лечила него што су тренирала,као да су потписали уговоре за рехабилитацију.

Ми сад узесмо Хасана који је оба колена оперисао,Недару који има историју повреда..пре тога Брауна..

Posted (измењено)
7 hours ago, Georgius said:

Kako Ilic od toliko talenta i hvaljenja dodje do situacije da bude van 12? U kosarkaskoj sekciji, kao i fudbalskoj, izgleda da ne mogu da iznedre i istrpe talenta i da od njega naprave startnog igraca.

Koliko ih imamo u poslednjih 10 godina? Mitrovic, Guduric, Dobric?

Istrpece se Ilic i zato je potpisan na trogodisnji ugovor, ili cak na cetvorogodisnji, neka me neko ispravi. Ne pamtim kad smo nekog igraca potpisali na ovoliko osim Nedovica i Ilica sada.

Bolje opcije od Ilica na 4 su Bentil i Lazarevic. Moras da imas 5 bekova, 3 centra i ostane ti po jos dva mesta za dve trojke (Dobrica i Holanda) i dve cetvorke (Bentila i Lazarevica) a izgleda i da ce Petrusev po malo igrati i na 4.

Polako, bice vremena za Ilica. Ako je na startu van 12 ne znaci da ce biti cele sezone. Bice prostora i za njega.

7 hours ago, Виктор Баринов said:

Фит Јовић је отац кошарке за све њих и да може да игра остао би тамо. Јовић с повредама нам не треба ни на првом ни на трећем ни на десетом плеју

Volters je daleko bolje resenje od Jovica u ovom trenutku. Radonja je imao prostora za jednog pleja i potpisao Voltersa, prosto.

Jovic je zdrav. Ukoliko se povredi opet cemo imati 3 pleja (Pefi, Adams, Ivanovic) i spustiti za poziciju Holanda kao bek apa Nedovicu iii Dobrica.

Sa Jovicem mozemo malo da izgubimo, a dosta da dobijemo ukoliko bude na 60-70% kao sto je nekada bio, za sta je potrebno vreme i da ostane zdrav.

1 hour ago, Гио94 said:

Човјек је без клуба и уговора било каквог, Радоњић га није хтио у Панати и то нешто говори такође. 

Govori da je Volters bolje resenje od Jovica, samo to govori i nista drugo. Imao je 2 pleja pod ugovorima trebao mu je jedan, startni. Jovic ne moze trenutno nigde biti startni plej pa tako nece ni kod nas ma sta kolega iznad pisao "kakav Jovic treci plej" a sad da ga pitam da li bi smeo da stavi 1000 eura na to da ce Jovic biti starter na jednoj evroligaskoj utakmici u Oktobru, siguran sam da ne bi. Jovic moze biti startni plej samo ako dokaze da zasluzuje to mesta a takav vid forme sigurno ne moze dostici pre sredine Novembra, Decembra...Ako uopste i tada. Svakako kakav god da je moze biti koristan sigurno za 10ak minuta po mecu za pocetak pa makar i kroz Aba ligu jer cemo samo u Oktobru imati 10 utakmica.

46 минута раније, ЦИГАНИН 74 said:

Ми сад узесмо Хасана који је оба колена оперисао,Недару који има историју повреда..пре тога Брауна..

Nedovic da nema istoriju povreda ostao bi jos u Armaniju a Hasan u Olimpijakosu, odnosno zadrzali bi ih ti bogati klubovi. Zato i dolaze kod nas. Prosto i jednostavno.

Edited by Bosko Kajganic