Jump to content

Форум је од 19. јула у потпуности отворен за госте, што значи да можете да читате све теме као и регистровани корисници! Уживајте! 😎

maxaigor

Стадион " Рајко Митић " (Маракана)

Recommended Posts

Nemamo mi novca za to planinarenje. A necemo imati ni investitora. To je jednostavno dozlaboga nerealno.Sve da zamislimo da nekim cudom se obezbjede sredstva, probili bi se rokovi pokrale desetine miliona na provizije I materijal, ne bi bilo solidno uradjeno vec bi se ubrzo nesto srusilo i poginulo bi najmanje 10 ljudi na gradilistu zbog aljkavosti pri mjerama zastite na radu (doduse u Americi pogine 3 miliona peraca prozora godisnje, kaze Vucic). Elem, sto prije odustanemo od tlapnje oko gradnje nove Marakane, manje ce da nas kosta. Obrnuto proporcionalno Brazilu.:)

Nikad ne treba odustati od nade za novim stadionom. Kad tad se novi stadion mora graditi. Kada bude novog stadiona koji bi nadam se mogao da se zove po imenu sponzora ili investitora mnogo ce lakse i klub disati i napredovati. Nisam bio za to da se Marakani da ime po Rajku Miticu jer je novo vreme i mozda se moze naci sponzor koji ce za neki veci novac dati ime stadionu. 

19 минута раније, NemanjaKg said:

Nikad ne treba odustati od nade za novim stadionom. Kad tad se novi stadion mora graditi. Kada bude novog stadiona koji bi nadam se mogao da se zove po imenu sponzora ili investitora mnogo ce lakse i klub disati i napredovati. Nisam bio za to da se Marakani da ime po Rajku Miticu jer je novo vreme i mozda se moze naci sponzor koji ce za neki veci novac dati ime stadionu. 

Znas kako jedina dva nacina da se izgradi novi stadion,srusi ovaj i izgradi novi jeste da se nadje strani investitor koji ce ulozit i dobit reklamu(tako sto ce stadionu dat ime po svom brendu) plus vjerovatno postotak od zarade samog stadiona tj.kompleksa,a drugi je da to uradi drzava...

Po meni nerealno oboje,ovo prvo zbog same lose zarade jer ipak smo mi siromasno drustvo i drzava a drugi je zbog politike,imas dva kluba na 100 metara,ne ide,po gotovu sto moze vlada da padne ,protesti da izbiju kad je u pitanju navijacka scena i mafija u Srbiji,ako pogledas dobro sve revolucije na ovim prostorima ili su poveli navijaci ili mafija :) ,mozda smjesno djeluje ali je tako,moze sponzor,moze kakav teren,sminka,koji milion,gore dole,stimanje,ma sve moze ali bas da ti drzava da 300 miliona pa cak i da ima malo previse,to niko ne bi smjeo ma da je rodjen pod Crvenom Zvezdom :) 

Da bi se stadion renovirao potrebno je kao sto smo vidjeli duplo manje novca ali bi to zahtjevalo ko zna kakve akrobacije u svemu,a klub ni ti ima mogucnost da ode u kredit od 150 ili 200 miliona pa cak da zna da ce to isplatiti za 10 godina,jednostavno nismo podneblje za takve atrakcije i skupe investicije,a misljenja sam da niko ne bi imao zelju da gradi stadion koji je duplo manji od trenutnog,nesto tipa Udinezea(Dacia Arena)...

Sve je to kao sto rekoh u magli :) ,ja sam vise za renoviranje ali licno renoviranje,svojim novcem,pa milion po milion,15 godina ako treba,jer mi fakticki trebamo renovirat tri tribine,priblizit Istok Zapadu i Jug i Sjever terenu :) . Odradit parkinge,nasminkat,iskoristit prostor bolje nego do sad,odradit jos mnogo stvari pa neka kosta koliko kosta,ako treba renovirat i 15 godina ali bolje i to nego ovo do sad,da kafic na stadionu dobijemo u 21 vijeku (tu ne mislim na ovaj novi od neki dan vec Lounge bar :) ) a o novim WC mozemo samo da sanjamo :) 

Napravit plan rekonstrukcije,tri petogodisnja plana i polako,svake godine to i to,na kraju ce se zavrsit,sve ostalo je naucna fantastika...

• Палац горе 2

Sto se mene tice ja nisam za ove svemirske stadione , cim ih vidim zamislim Amerikance debele sa hot dogovima i gledaju ,povremeno se prikazuju na velikom skrinu odusevljavaju se i sl. ...Nesto kao svojevremeno " hea hea Cibosi " otac i majka sa jaknama preko kolena i deca pored ....Za moj ukus NE

Vise sam za Old school stadione naravno bez atletske staze gde sve vri a oni imaju neki smek , patinu 

• Палац горе 1

11 минута раније, keyser_soze said:

Sto se mene tice ja nisam za ove svemirske stadione , cim ih vidim zamislim Amerikance debele sa hot dogovima i gledaju ,povremeno se prikazuju na velikom skrinu odusevljavaju se i sl. ...Nesto kao svojevremeno " hea hea Cibosi " otac i majka sa jaknama preko kolena i deca pored ....Za moj ukus NE

Vise sam za Old school stadione naravno bez atletske staze gde sve vri a oni imaju neki smek , patinu 

Nisu to druze svemirski brodovi,moze stadion da izgleda i ruzno a da u njega spicis pola milijarde a da ne bude nista posebno izgleda,sve je stvar oblika i ko je arhitekta,evo ti primjer stadion Zenita Krestovski kostao vise od 650 miliona evra,gradjen 10 godina,ne samo on vec sve oko njega,kad ga vidis nista posebno,ni spolja ni unutra,stadion kao stadion,arhitekta Japanac,od njih bas ocekujes svemirski brod,ono stadion kao stadion :) ,ima bar 50 ljepsih :) 

https://en.wikipedia.org/wiki/Krestovsky_Stadium

Danasnji stadioni imaju tu vanjsku ljepotu,polozaj,mozda krov,svijetli nocu pa djeluje svemirski brod,nije to uopste nista posebno,to je dodatna oprema samo za stadion,onaj ko gradi stadion boli ga ***** da li ce kostati 300 ili 320 miliona evra :) ,pa mozda bas tih presudnih 20 miliona bude to famozno ,, svemirski brod,, :) ,sve su to sitnice,od arhitekte do arhitekte,nista posebno...to sto on svijetli po noci ne znaci da kosta pola milijarde ili vise :) 

12 minutes ago, keyser_soze said:

Vidjeste li juce onu bruku komornu atmosferu u trenucima kada su Arapi jurili gol za izjednacenje protiv Liona?! Uzas zivi. 

@ALcaponeDeLiJa

Nije toliko ni los ovaj stadion u Petrogradu. Vaznije od svjetlenja i takvih kuraca palaca je da stadion ima dusu, sto Keyser rece, smek i patinu.

32 минута раније, ALcaponeDeLiJa said:

Nisu to druze svemirski brodovi,moze stadion da izgleda i ruzno a da u njega spicis pola milijarde a da ne bude nista posebno izgleda,sve je stvar oblika i ko je arhitekta,evo ti primjer stadion Zenita Krestovski kostao vise od 650 miliona evra,gradjen 10 godina,ne samo on vec sve oko njega,kad ga vidis nista posebno,ni spolja ni unutra,stadion kao stadion,arhitekta Japanac,od njih bas ocekujes svemirski brod,ono stadion kao stadion :) ,ima bar 50 ljepsih :) 

https://en.wikipedia.org/wiki/Krestovsky_Stadium

Danasnji stadioni imaju tu vanjsku ljepotu,polozaj,mozda krov,svijetli nocu pa djeluje svemirski brod,nije to uopste nista posebno,to je dodatna oprema samo za stadion,onaj ko gradi stadion boli ga ***** da li ce kostati 300 ili 320 miliona evra :) ,pa mozda bas tih presudnih 20 miliona bude to famozno ,, svemirski brod,, :) ,sve su to sitnice,od arhitekte do arhitekte,nista posebno...to sto on svijetli po noci ne znaci da kosta pola milijarde ili vise :) 

Nema u tim svemirskim brodovima atmosfere nikada ..Sto je veci komfor pogotovo sto svemirskije izgleda spolja obrnuto je srazmerno uzavreloj atmosferi ..Sto stadion vise izgleda kao fudbalski a ne kao NFL to je bolje navijanje ..Navedi mi jedan takav gde je ludilo atmosfera 

Posted (измењено)
1 hour ago, keyser_soze said:

Nema u tim svemirskim brodovima atmosfere nikada ..Sto je veci komfor pogotovo sto svemirskije izgleda spolja obrnuto je srazmerno uzavreloj atmosferi ..Sto stadion vise izgleda kao fudbalski a ne kao NFL to je bolje navijanje ..Navedi mi jedan takav gde je ludilo atmosfera 

Galata, Bešiktaš. 

Edited by Stix
  • Палац горе 1

Sa SSC foruma:

Стигао нам је позив за учествовање на конкурсу за Маракану (мени и фирми са којом радим). Задатак каже укратко задржавање атлетске стазе и реконструкција постојећих трибина са новим кровом и фасадом-буџет око 40 милиона евра, ИЛИ уклањање атлетске стазе и све ново-буџет преко 50 милиона са неограниченом горњом границом буџета!? Можемо приложити оба решења.

• Палац горе 4

Šta se dešava sa daljim radovima? Ja kako sam ukapirao bila je frka stići sve i pogledali su nam kroz prste pred Napoli za neke stvari. Što se ne koristi vreme pametno da ne bi posle pričalo kako smo knap da vremenom?

• Палац горе 1

обзиром да нема ЛШ на Маракани прије новембра неће скоро они наставити са радовима. Има у последњих 5 дана да ударе неки асфалт и ставе 3 ограде и ћерај.

• Хаха 1

Mozda smo narucili "cesljeve" pa cekamo da stignu...

Ovo je odlična vest! 

Čuvao terza vešto kec u rukavu za crne dane :cigareta:

• Палац горе 1

A od istoka beze kao djavo od krsta :)

• Палац горе 1
  • Лајк 1

Ima li šta novo oko stadiona slabo se kaci? Istok, stepenice, nove kapije?

• Палац горе 1

Направи налог да би могао да коментаришеш

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Региструј се на наш форум, лако је!

Register a new account

Пријави се

Већ имаш налог? Пријави се овде.

Пријави се сада