Jump to content

Covid 19

Recommended Posts

19 hours ago, Levo krilo said:

Dr Cristiano Ronaldo o PCR testu... nacrt doktorata iz epidemiologije i virusologije

-----------

Ronaldo besan: PCR test je S**NJE!

Navijači Juventusa, ali i mnogi poklonici fudbala širom Evrope su se nadali da je koronavirus kod Kristijana Ronalda prošlost, te da će večeras (21 sat) moći da se suprotstavi Barseloni i Lionelu Mesiju, međutim od toga neće biti ništa. Portugalac i dalje ima kovid, što ga je prilično razbesnelo.

Jer, Ronaldo minulih dana nije imao simptome, osećao se dobro i na slikama iz samoizolacije je delovalo da je raspoložen. Praktično, samo je bio potreban taj negativni PCR test da se vrati u pogon. Ali, njega nikako nije bilo.

- Osećam se dobro i zdravo! Napred Juve - napisao je Ronaldo danas na Instagramu.

Međutim, to što se oseća dobro mu neće pomoći da večeras nastupi protiv Barselone, za šta je "krivac" PCR test. Stoga je Kristijano imao komentar vezan i za to testiranje.

- PCR test je s**nje - bio je jasan Ronaldo.

Posle toga na svim mrezama zapratio ? 

CIGANIN 74 - Моја Црвена Звезда

• Хаха 2

Али када се прича о Новаку и о његовом мешању у теме о којима нема појма, онда се каже 'али он има услова да сазна све јер може да прича са стручњацима итд' 

• Палац горе 2

3 minutes ago, Западна шунка said:

Али када се прича о Новаку и о његовом мешању у теме о којима нема појма, онда се каже 'али он има услова да сазна све јер може да прича са стручњацима итд' 

Ni Novak, ni zlatni Novak, ni Ronaldo ni bilo koji drugi sportista nema pravo da govori o ovakvim temama. Njih prate milione ljudi, oni su uzor velikom broju ljudi/dece i ovako nešto od strane njih se ne sme dešavati. 

I ko god ti kaže tako nešto je previše subjektivan i nema potrebe za daljom diskusijom. 

Oni ako imaju saznanja veća nego drugi ljudi, bolje po njih ali neka to zadrže za sebe i ponašaju se u skladu sa tim.

• Палац горе 3

32 minutes ago, RedHart said:

Reče čovek sa 6 razreda OŠ... 

sa platom od 6 cifri pa ti vidi kod mene  plata nema prvu cifru vecu od 6, inace pogresno si citiro , Levo krilo postavio komentar kako si mene ubacio , nisi ti slucajno admin vi mozete svima da napakujete ? hehehehe

1 hour ago, Западна шунка said:

Ne znam dečko kome se obraćaš, ako meni, isto sam pisao i za Đokovića... Jednako smatram i za njega da ne treba da se meša u sve i svašta i da treba da se drži tenisa.

• Палац горе 1

2 hours ago, CIGANIN 74 said:

I sad treba da se primi kako je eto samo Ronaldo,fudbaler sa par razreda škole protiv PCR testa...KarleušeKrunićke protiv vakcina,ne razumem takvu potrebu predstavljanja al ajde...

Moj komšija sa par razreda osnovne je za sve mjere koje propiše država, da mu kažu da skoči u Moraču skočio bi. Eto takvi podržavaju sve mjere.. Strašno. 

• Палац горе 1
  • Хвала 1
  • Хаха 2

Tako je, to lekari pricaju od pocetka. Najugrozeniji su stariji i teski hronicni bolesnici, dijabeticari, ljudi koji imaju rak ili tumor, kardioloske bolesti.... niko nikada nije rekao da je ugrozen neko van tih kategorija!

Virus napadne organizam, imunutet slab i pacijent ima tezi oblik. Virus napadne zdravog coveka, imunitet brani i dobijes ili laksi oblik ili ne obolis tzv asimptomatski bolesnici

• Палац горе 1

Srbija ima skoro 7 miliona stanovnika, kada bi se svi zarazili znači oko 250 000 ljudi bi bilo životno ugroženi, a dosadašnja smrtnost je nešto preko 3%, što znači da bi preminulo preko 150 000 ljudi!

Znam ja da nekima ljudski životi zarad propagande i filmova u njihovim glavama zapravo ništa ne znače, ali ovo su ogromne brojke i cifre! 

Znam nekoliko lekara čiji životi su jako jako teški zbog toga što rade u Kovid jedinicama, ljudi se raspadaju od posla. Znao sam ljude koji su preminuli nažalost, a i neke koji su imali jako teške kliničke slike. No verovatno svi lažu, jer ih plaća dubokogrlna država...

Oni koji moraju da se operišu od drugih bolesti nikada nisu stali da se operišu i leče. Smanjilo se sa radom ljudi koji nisu ugroženi, što je potpuno normalno u ovakvim situacijama. 

Generalno sve to i jeste pokazatelj zašto je ovaj virus jako opasan. Odeš da se lečiš od nečega od čega ne bi preminuo, zaraziš se i premineš. Situacija je izuzetno opasna!

Stoga pamet u glavu ljudi i na ozbiljan ignor sve one koji se sprdaju sa virusom i prosipaju razne teorije zavere i gluposti! Sačuvajte sebe i sebi bližnje! 

• Палац горе 3
  • Лајк 1

1 hour ago, BobMarley said:

Srbija ima skoro 7 miliona stanovnika, kada bi se svi zarazili znači oko 250 000 ljudi bi bilo životno ugroženi, a dosadašnja smrtnost je nešto preko 3%, što znači da bi preminulo preko 150 000 ljudi!

Znam ja da nekima ljudski životi zarad propagande i filmova u njihovim glavama zapravo ništa ne znače, ali ovo su ogromne brojke i cifre! 

Znam nekoliko lekara čiji životi su jako jako teški zbog toga što rade u Kovid jedinicama, ljudi se raspadaju od posla. Znao sam ljude koji su preminuli nažalost, a i neke koji su imali jako teške kliničke slike. No verovatno svi lažu, jer ih plaća dubokogrlna država...

Oni koji moraju da se operišu od drugih bolesti nikada nisu stali da se operišu i leče. Smanjilo se sa radom ljudi koji nisu ugroženi, što je potpuno normalno u ovakvim situacijama. 

Generalno sve to i jeste pokazatelj zašto je ovaj virus jako opasan. Odeš da se lečiš od nečega od čega ne bi preminuo, zaraziš se i premineš. Situacija je izuzetno opasna!

Stoga pamet u glavu ljudi i na ozbiljan ignor sve one koji se sprdaju sa virusom i prosipaju razne teorije zavere i gluposti! Sačuvajte sebe i sebi bližnje! 

Ne bih se složio sa vama kolega. Broj stvarno zaraženih ljudi je daleko veći od zvaničnih jer dosta ljudi ne pokazuje nikakve simptome pa samim tim i ukupna smrtnost pada ... Do sada u svijetu najrealnije primjere izlozenosti zarazi i smrtnosti imamo kod kruzera. U tim slucajevima ljudi su zatvoreni na relativno malom prostoru tako da je tu "gustina naseljenosti" enormno velika i hipotetički se može smatrati da su svi putnici bili izloženi virusu ...

Svakako da je najpoznatiji kruzer Diamond Princess koji je imao preko 3700 putnika a od toga je registrovano prema zvanicnim podacima 712 zaraženih i 13 smrtnih slučajeva ... Mrsko mi je guglati ali koliko se sjecam to je bio kruzer sa starijom populacijom ...

Takodje mi je mrsko traziti nazive francuskog ratnog broda i cini me se nekog americkog gdje nije zaboljezen niti jedan smrtan slucaj a tu se mozemo sloziti da je relativno mladja i fizicki sposobna populacija ... Svakako da ima vise slucajeva sa kruzerima pa ko voli neka gugla.

Tako da je tu priblizniji odgovor kad bi gledali sta bi bilo kad bi bilo ...

Koga interesuje malo vise moze pogledati i neke studije ... Ima dosta linkova sa izvorima ... pa ko voli neka izvoli ...

https://swprs.org/studies-on-covid-19-lethality/

Naravno neke zanimljive materijale tesko da cete naci na nasem jeziku tako da ste bez engleskog (ili nekog drugog stranog jezika )znatno suzeni sa izvorima informacija.

Svedjanima je sugerisano po projekcijama da ce imati preko 100 000 umrlih ... Te cifre nisu ni blizu. Svedska je recimo sve odluke prepustila struci ... I najveci problem koji su napravili je taj sto su zarazene prebacivali u staracke domove ... U svedskoj je preko 60% zvanicnih slucajeva umrlih od korone u starackim domovima.

Bjelorusija je jos jedan slucaj gdje nisu uvođene ekstremne mjere i moze se reci da su bili cak i fleksibilniji od svedjana ...

Stvarno bi bilo i najbolje za drzavu kada bi situaciju istinski prepustili struci ali naravno da pored zivog AV to nije moguce. Mada opet realno AV zna najbolje i najvise ?

• Палац горе 1
  • Лајк 1

Гост
This topic is now closed to further replies.

• Create New...