Jump to content

Covid 19

Recommended Posts

Posted (измењено)
9 минута раније, Babuška Vanga said:

Problem je do mene, sto u vremenu virusa, tražim od nekoga da nosi masku i sto se brinem? Jebi ga, volim starije ljude oko sebe, imam ljude malo rizičnije i ne želim ni sekundu jednu da rizikujem. Ako je problem, prihavtam onda da imam problem.

Nemas ti sta da trazis nista ni od koga. . .dal se brines ili ne, sustinski nije bitno. Radi sto je do tebe i sto ti mislis da treba, i ostavi druge ljude da zive i rade kako misle da treba, i sta je najbolje za njih. A sto je tvoj problem napisao sam ti u  prethodnom postu.

Edited by IBRS
  • Палац горе 1

Ako nekog ugrozavas time sto ne nosis masku, zasto je to problem?

Kad si u zatvorenom prostoru ili ulazis negde gde je distanca manja od 2m, zasto je to problem? Tih 10 minuta u prodavnici ili na tom sastanku kad nema distance... Ne vidim problem?

Na ulici I ceo dan bez skidanja razumem, ali kad to nije slucaj stvarno ne razumem.

Ako radis gde nisi u kancelariji nego u hali, recimo, onda treba da se prave pauze ili neko slicno resenje.

A kad sedis u kancelariji ili u kolima, ne vidim problem da se stavi maska.

• Палац горе 1
  • Лајк 1

2 минута раније, Са истока Маракане said:

Ako nekog ugrozavas time sto ne nosis masku, zasto je to problem?

Kad si u zatvorenom prostoru ili ulazis negde gde je distanca manja od 2m, zasto je to problem? Tih 10 minuta u prodavnici ili na tom sastanku kad nema distance... Ne vidim problem?

Na ulici I ceo dan bez skidanja razumem, ali kad to nije slucaj stvarno ne razumem.

Ako radis gde nisi u kancelariji nego u hali, recimo, onda treba da se prave pauze ili neko slicno resenje.

A kad sedis u kancelariji ili u kolima, ne vidim problem da se stavi maska.

Kako ti ili bilo ko po difoltu zna da neko ko ne nosi masku ugrozava nekoga drugog. Ne vidim razlog da se nose maske, i da se svi koji je ne nose osudjuju na bilo koji nacin.
AKo mi nije dobro, imam temperaturi ili kasljem imao nemao covid ne idem nigde iz sobe. . .Ako postoji mogucnost da moje prisustvo nekoga ugrozi, ne idem nigde. . .Maska u kolima, bolest.

• Палац горе 1

Imas ljude bez simptoma, koji su zarazeni I sire virus. Ne mozes znati ko je. Nebitno da li je kasljanje ili bol u glavi ili kijavica.. Taj neko mozda nije, a mozda i jeste prenosilac. A ako prenese drugome pa taj dobije tezi oblik... Razumes, maska pomaze da se virus ne rasiri.

Ljudi se mesaju, virus se siri I grip i korona I stomacni virusi I ko zna sta sve.

Ako maska pomaze da se potencijalno virus ne siri, sta je problem nositi je?

Mozda neko ko ne nosi se zarazi od tog sto nosi, pa siri dalje...

Dok se ne nadje resenje ne vidim problem nosenja maski.

Azijati godinama nose maske i po svojim gradovima I turisticki I Kinezi I Japanci I mnogi drugi

• Палац горе 3

Bez celivanja tela

Građani će moći da se oproste od patrijarha, ali uz poštovanje posebnih epidemioloških mera.

Prema preporukama Kriznog štaba, neće biti moguće celivanje tela patrijarha. Narod će moći da uđe u hram na centralni ulaz, da priće na nekoliko metara, pokloni se i izađe napolje.

"Pozivamo sve vernike da drže maske na sebi, da se ne zadržavaju i ne prave gužve", apelovao je sveštenik Dragan Šovljanski.

• Лајк 1

Što se tiče naučnih studija o maskama imamo suprotstavljena mišljenja ... To nisu nikakva misljenja nekih teoreticara zavjere niti klinaca vec strucnih lica ... Ja masku koristim kao nužno zlo gdje moram jer sam tako prisiljen ... Gdje god imam priliku smičem je jer joj ne vidim svrhu ... Koliko vidim svojim očima kojima najviše vjerujem tako je mišljenje većine. I sada se većina priklanja manjini jer je tako prisiljena. U razgovorima ako osoba s kojom razgovaram nosi masku iz postovanja je i ja stavim i takvi slucajevi su u manjini. Ako neko hoce da nosi masku neka je slobodno nosi.

Što se tiče virusa dok on ne protutnji kroz narod i ne uzme svoje ovo nece proci.

Vakcinu zdravog razuma nikad ne bi uzeo i ako bude bilo ikakvog izbora necu je primiti jer jednostavno ko ti moze bilo sta garantovati ... Za ovako kratak period ne moze se napraviti dobar i pouzdan proizvod ... Isto tako se sljedece godine moze napraviti grupa "posljedice vakcinacije" pa da se prepucavamo koliko je ljudi umrlo od iste ili koliko je stetnih posljedica po covjeka i da li je ona bila neophodna ...

Ova tema je izgleda prestala da bude konstruktivna ... Steta

• Палац горе 3

Malo je tesko odrzati konstruktivnost kada nekim ljudima bliznji oboljevaju sa tezim simptomima a nekima prijatelji i umiru dok drugi pokusavaju da budu konstruktivni a neki se od njih i podsmevaju jer eto na srecu nemaju tesko obolele i preminule bliznje,priajtelje i kolege 

Tako da ,ja se izvinjavam ovo nije ipak konstruktivna diskusija da li Gobeljic na beku ili Erakovic 

• Лајк 1

Prenaglasava se uticaj kriznog staba na celu ovu situaciju, mogu oni da predlazu sta hoce, zna se ko kroji kapu za sve u ovoj zemlji, tako i za kovid situaciju. 

Djuka bizon nek prvo nauci gde su vrata suda, tek onda neka mudruje o stvarima o kojim nema pojma. 

• Палац горе 1
  • Лајк 1

Bez celivanja tela

Građani će moći da se oproste od patrijarha, ali uz poštovanje posebnih epidemioloških mera.

Prema preporukama Kriznog štaba, neće biti moguće celivanje tela patrijarha. Narod će moći da uđe u hram na centralni ulaz, da priće na nekoliko metara, pokloni se i izađe napolje.

"Pozivamo sve vernike da drže maske na sebi, da se ne zadržavaju i ne prave gužve", apelovao je sveštenik Dragan Šovljanski.
https://naslovi.net/2020-11-21/danas/kovceg-sa-telom-patrijarha-u-hramu-krsenje-svih-epidemioloskih-mera-foto-video/26685938

Послато са Redmi Note 5 помоћу Тапатока

Pa jedino to, da se ne razboli odjednom previše. Samo, ljetos nije bilo nikakvog lockdowna, kafane, Restorani, kockarnice, bordeli... su radili, ljudi izlazili masovno u grad niti su se npr. morale nositi maske po centru grada gdje je veća koncentracija ljudi a da ne govorimo da su ljudi išli i vraćali se sa godišnjeg. Bilo je čak i masovnijih protesta u Stuttgartu i Berlinu, čak su, pazi sad to, pozivali i dozvoljavali okupljanja zbog BLM. Sad je grad već 3 nedjelje potpuno pust poslije 8 navece, masivno se nose maske svuda u zatvorenim prostorima i čak i vani po pješačkim zonama Itd. a brojke 10 puta veće i nadalje bez značajnijeg pada u odnosu na period od prije 4-5 sedmica?! A eto kao smanjeni kontakti ljudi za 75%.

Posted (измењено)

@AvantiStellaRossa

Pa sunce kao ne ubija virus,ali zato toplota brzo susi povrsine pa virus ne moze dugo da se zadrzi , sto mu dodje na isto .Ni gripa nije bilo na preko 20 ili na -20 nego kad je malo iznad nule tad je epidemija.Smrtnost je manja sada nego prosle godine i bice sve manja kako vreme bude prolazilo,bar ja tako mislim.Tako je bilo i sa gripom kog inace izaziva vise razlicitih virusa,a vakcina stiti samo od onih najcescih.Ovo sa vakcinom sto zure izmedju ostalog moze da se gleda i tako da ce zbog pada procenta smrtnosti pasti i interesovanje za tu vakcinu.

Takodje po meni samo nosenje maski u nepostojanju mogucnosti drzanja odstojanja i obaveza postavljanja sredstva za dezinfekciju na ulazu je dovoljno,ali striktno da se postuje.Ostalo je mislim sve preterano i ne daje neke rezultate,a izaziva proteste i masovna okupljanja i pravi jos goru situaciju

Edited by salexxx
  • Палац горе 1

Гост
This topic is now closed to further replies.

• Create New...