Jump to content

Covid 19

Recommended Posts

Ok pošto očigledno cela priča oko virusa neće biti završena uskoro, svi forumaši koji žele da diskutuju o ovom virusu i ostalim stvarima u vezi njega, to mogu raditi ovde, kako ne bi zatrpavali druge teme. Dakle o virusu SAMO na ovoj temi.

Trudite se da razmenjujete misjenja i informacije na razuman način, bez pokušaja nametanja svojih stavova drugim osobama. 

• Палац горе 1
  • Хвала 1

16 минута раније, Levo krilo said:

Temu je trebalo otvoriti u aprilu kad se znalo da se nece skoro zavrsiti, sad neke mudrolije o virusu moramo po milioniti put opet da citamo :facepalm:

Slažem se u potpunosti. Inače nažalost biće ovo još jedan idealan poligon za:

fake-fact.jpg

Posted (измењено)

Nesto mora da se uvede neke mere ne znam sta ali ovako ne sme da ostane. Bolnice su pocele da se pune kao i velike guzve ispred Covid ambulanti. Sada kao i junu i julu znam dosta njih koji su zarazeni neki i u teskom stanju nazalost. Najgore sto ce ovaj talas trajati najduze do proleca jer vreme pogoduje virusu.

Edited by NemanjaKg__
  • Палац горе 3

Logično je da bude pooštrenje mera s obzirom da se siutacija dosta pogoršava. Sve to ništa ne čudi s obzirom da prvo vlast nije imala jedinstven i stalan pristup ovom problemu, a u isto vreme ne čudi ni s obzirom na naš poguban mentalitet, gde mislimo da smo mnogo pametni, a zapravo retko jesmo.

Pričam juče sa prijateljem koji je lekar i radi u infektivnoj klinici, kaže da očekuju da će stanje da bude jako jako zajebano. Prošli put kada su bile manje brojke zaraženih sve je bilo puno i nisu znali gde biju od posla. Sada se plaše da ne bude još gore od toga. Stanje je niti malo naivno.

Najveći problem je što neće biti mesta da se na vreme primaju ljudi u bolnicu i dolaziće u tom slučaju kada se baš jako pogoršaju, što može da rezultira sa daleko većom smrtnosti nego do sada.

Mada za sve ovo je kriva vlast. Jer je bilo hoće sere, neće sere, smešan je virus, pa nije. To se ne radi tako. Lepo kao Australija, nema niko nikud, stroge kazne, pa da vidiš što narod poštuje, a kao rezultat nemaš mnogo zaraženih. I nema problema. Niti se ko buni, niti bilo šta. Jbg prihvatili ljudi da je to za njihovo dobro i proći će dosta dobro što se tiče smrtnosti i broja zaraženih. Ili kao Kina, par meseci potpuni karantin i onda vraćanje na normalu. 

Ovo što smo mi radili i radimo je smešno. Šta neće virus od 23h nikoga da zarazi?

I problem je što nismo na vreme reagovali i stalno smo imali žarišta zaraze i imamo i imamo stalno nove talase. Sve je ovo očekivano.

Ja se samo nadam da će vakcina biti što pre, jer ne deluje da će virus da oslabi sam od sebe. 

Pamet u glavu i kada čujete da neko ismeva virus, samo se distancirajte od te osobe, taj vam ne želi dobro!

• Палац горе 1
  • Лајк 2

Ja bih rekao da su u junu i julu brojke zarazenih bile kao sada a i vece samo se verovatno to nije objavljivalo. Pa cekalo se neuporedivo vise ispred Covid ambulanti ovde u Kg po 7 8 sati cekao se na pregled. Sada ima guzve ispred Covid ambulante ali je u junu i julu bilo mnogo vise bar za sada gledajuci. 

Гост
This topic is now closed to further replies.

• Create New...