Jump to content

Форум је од 19. јула у потпуности отворен за госте, што значи да можете да читате све теме као и регистровани корисници! Уживајте! 😎

Александар

Женски Одбојкашки Клуб

Recommended Posts

Odbojkasice se plasirale o polufinale. U polufinalu najverovatnije cemo igrati protiv Zeleznicara. Elem, poslednju titulu uzeli smo u sezoni 2012/2013. Dakle proslo je skoro 5 godina od tad. Mislim da mozemo da iznenadimo ove sezone.

Sezona 2013/2014:                                                                                              Sezona 2014/2015:

Regularni deo sezone - 3. mesto; U plej-ofu izgubile u finalu od Vizure (1:3, 1:3, 0:3)     Regularni deo sezone - 3. mesto; U plej-ofu ispale u polufinalu od Spartaka (3:1, 3:2, 0:3, 1:3, 1:3)

Kup - Pobedile u finalu Vizuru (3:2)                                                                            Kup - ispale u polufnalu od Vizure (2:3)   

Sezona 2015/2016:                                                                                              Sezona 2016/2017:

Regularni deo sezone - 8. mesto; U plej-ofu ispale u cetvrtfinalu od Vizure (0:3, 0:3)      Regularni deo sezone - 2. mesto; U plej-ofu ispale u polufinalu od Vizure (0:3, 1:3, 3:2)

Kup - ispale u polufnalu od Jedinstva (1:3)                                                                 Kup - ispale u cetvrtfinalu od Vizure (2:3, 2:3)

• Палац горе 2

Svaka cast odbojkasicama. Kao sto sam i ocekivao plasirase se u finale. Bice vraski tesko protiv Vizure, ali nije nemoguce.

Ostaje zal za Kupom.

• Палац горе 2

Sta uradise odbojkasice, majko mila!? Vodis 2:0 u setovima i na kraju izgubis 3:2. Da smo dobili ovu pa i necemu da se nadamo, ovako mislim da bi nazalost to bilo to.

Ako pogledamo prethodne sezone, ove jeste ucinjen korak napred, ali... Kup smo morali uzeti, jer smo bolji od Zeleznicara, a na kraju cemo ostati bez icega.

Smatram da je greska bila smena Mirjane Musulin. Ne mozes da menjas trenere ko na vrtesci. Ima ovde i dosta upucenijih od mene, ali zna se koliko smena Musulinove tesko pala igracicama. Takodje i dovodjenje igracica na otvorene ugovore mi se ne svidja. Ok je da one tu ostanu do kraja nekog ciklusa (npr. da je Bjelica ostalo do finala Kupa), ali ovako skoro pa nikakva vajda. Naravno, ne krivim Bjelicu i na strani sam igraca/ica, ali ne shvatam kojim su se rezonom vodili u upravi. Pretposle sezone isto tako je bilo i sa Kecmanovom.

• Палац горе 1

Da 2:0 gubimo u utakmicama. Sledeca je 10.4. u Beogradu. 

Bivsi trener nase zenske ekipe Branko Kovacevic osvojio je triplu krunu sa Olimpijakosom (Kup i prvenstvo Grcke, CEV celendz kup).

Alal vera majstore. Najlakse je bilo smeniti te.

Kristina Djuric i Nikolina Lukic napustile OK.

Odbojkašice slavile u premijernom meču.

U nastavku večerašnjeg odbojkaškog maratona u USC „Voždovac“ na Banjici odbojkašice Crvene zvezda u okviru 5. kola BPŠ Super lige Srbije savladale su ekipu Uba.

Crvena zvezda – Ub 3:0 (25:22, 25:21, 25:15)

Bio je ovo prvi meč naših odbojkašica u ovogodišnjem prvenstvu pošto su prva četiri meča odložena zbog učešća srpske reprezentacija na Svetskom prvenstvu u Japanu.

Posle uvodnih minuta, gošće iz Uba su sa šest poena u nizu povele sa 6:11. Zvezda je uspela da smanji na 13:14, ali su se gošče serijom od tri poena ponovo „odlepile“ na 14:18. Crveno-bele uspevaju na servis Anastasije Sekulić da izjednače na 19:19, a onda, zahvaljujući greškama rivalki, preokrenu rezultat u svoju korist na 22:20. Katarina Čanak donosi našoj ekipi dve set lopte, a kapitenka potom i koristi odmah prvu sjajnim blokom dovodi Zvezdu u vođstvo – 25:22.

Na tehničkom tajm autu drugog seta Zvezdine dame su zaostajale tri poena, ali je posle dva as servisa Mile Đorđević naša ekipa izjednačila (12:12). Ub je ponovo stekao vođstvo koje je postepeno uvećavao sve do 16:20, a onda je naš tim sa četiri poena u nizu opet izjednačio. Naredni poen pripao je gošćama, ali je Crvena zvezda osvojila sledeća četiri, na servis Božice Marković, i posle uspešnog bloka Milice Tasić duplirala je vođstvo u setovima – 25:21.

Mila Đorđević je nastavila servisima da razbija prijem rivalki, pa su crveno-bele već na startu trećeg perioda igre vodile sa 7:0. Poenom Sekulićeve naša ekipa je na obavezni predah otišla sa dvocifrenim vođstvom. Zvezda je uvećavala svoje vođstvo, pa je posle odličnih servisa Božice Marković, blokova Čanak i potom poena Tare Taubner imala prednost od 21:6. Nevena Vdojević je prvo donela našem timu čak 14 vezanih meč lopti, ali je potom tek šestu iskoristila za konačnih 3:0 – 25:15.

Dvorana: USC Voždovac.
Gledalaca: 100.
Sudije: Vladimir Simonović i Biljana Đerfi.

CRVENA ZVEZDA: Taubner 3, Sekulić 13, Čanak 7, Stijepić 11, B. Marković 7, Vidojević 2, Milunović, Đorđević 6, Tasić 12, Delić, Stojanović, Stepanović (libero). Nije igrala: T. Marković. Trener: Aleksandar Acević.

UB: Jakovljević (libero), Drobnjak (libero), Ivanković, Bjelić 8, Živanović 2, Martinović 6, Stojković 8, Nikić 3, Jelić 1, Mitrović, Karišik 7, Trajković 4. Nije igrala: Petrović. Trener: Dejan Stojković.

Crveno-bele odbojkašice ponovo će na teren već u sredu 24. oktobra. Sa početkom od 19 časova gostuju ekipi Klek-MD Zrenjanin u zaostalom meču 1. kola BPŠ Super lige Srbije.

• Палац горе 1

Posted (измењено)

Odbojkasice su u prvom mecu cetvrtfinala Kupa, pobedile favorizovani TENT u gostima rezultatom 3:1 (23:25, 25:23, 25:18, 25:21).

Moram da priznam da finu guraju za sad, uzimajuci u obzir da nismo doveli nijedno pojacanje vec se oslanjamo oskljucivo na nasu skolu. Za trofeje ipak smatram da je potrebno imati i iskunije igracice, ali o tom potom. Duga je sezona.

Edited by miloshb
  • Палац горе 1

Tijana Malesevic trenira sa nasim odbojkasicama, dok ne nadje adekvatan angazman u inostranstvu.

I odbojkasice izgubile u vecitom derbiju rezultatom 3:2 (23:25, 25:23, 18:25, 25:14, 14:16).

Za razliku od odbojkasa, odbojkasice bas lose guraju. Ne znam da li oba kolektiva, muski i zenski, imaju istu upravu, ali cinjenica je da se sa zenskom ekipom X sezona unazad bas lose radi.

Takodje, ne pamtim da jedan tim udje u sezonu bez nekog pojacanja, kao sto ne pamtim da se jednom timu zbog odsustva trenera odloze cetiri utakmice u prvenstvu i mi tu pogodnost nismo iskoristili. Ako se uzme u obzir da Vizura igracki vise nije toliko dominantna i da nijedna ekipa ne odskace kvalitetom, mi smo morali to da iskoristimo.

• Палац горе 1

Posted (измењено)

Veliko pojacanje. Ocekivano sto se mene tice, s obzirom da je trenirala sa nasom ekipom vec duze vreme.

Iako ne volim otvorene ugovore, bolje ista nego nista. Steta sto klub nema sredstava pa da iskusnije igracice potpisuju ``zatvorene`` ugovore.

Edited by miloshb
  • Палац горе 2
  • Лајк 1

Tijana Malesevic u izjavi za Vecernje Novosti nije iskljucila mogucnost da do kraja sezone ostane u klubu.

• Палац горе 2

I dame se plasirale u finale posle pobede nad Vizurom 3:0

Cekamo pobednike izmedju Jedinsta SP i Zeleznicar Lajkovac

Послато са SM-G960F уз помоћ Тапатока

• Палац горе 2

Posted (измењено)

Usudjujem se napisem, uz ogradu da mozda i gresim, ali mislim da ako Tijana ostane do kraja sezone mi glat uzimamo duplu krunu. Danas je bila najefikasnija sa 14 poena.

Bas veliku razliku pravi. Za ovu nasu jadnu ligu - klasa i to ogromna.

Edited by miloshb
  • Палац горе 1

Направи налог да би могао да коментаришеш

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Региструј се на наш форум, лако је!

Register a new account

Пријави се

Већ имаш налог? Пријави се овде.

Пријави се сада