Jump to content

Андроид бокс, иптв, стримови и остала технологија

Recommended Posts

Као што наслов каже, тема посвећена свим овим новим, модерним начинима гледања телевизије. Многи од нас знају нешто што други не знају и обрнуто, па није штетно разменити искуства о томе и тиме помогнемо свима.

отворисмо у исто време тему. нека је ова. цитирам твој пост да се види.

7 минута раније, Valar_Morghulis said:

Evo na preporuku nekih clanova otvaram da imamo temu i za Android Boxove.  Mozete pisati vasa iskustva, savete, preporuke, traziti misljenja.

Ja vec neko vreme posedujem Amazon Fire TV stick, 4K, kupio sam ga na Amazonu za Black Friday, kupio sam ga iskljucivo zbog gledanja IPTV televizije iako su mu namene visestruke, moze se gledati YT, Netflix, surfovati netom.. Prezadovoljan sam s tim uredjajem iako ima jednu manu, WIFI mu je jako slab, ali se to moze resiti kupovinom odgovarajuceg adaptera na koji se povezuje LAN kabal.  Ovo je taj uredjaj

https://www.amazon.de/gp/product/B07PVCVBN7?pf_rd_p=99260c3e-e149-406d-b475-c299891fcd91&pf_rd_r=17FZ23648HJYX09YQAE7

A meni najvise koristi za gledanje IPTV-a.

ja sam pre desetak dana kupio placenu iptv listu jeftino. platio 15 dolara (1500 dinara). lista traje godinu dana. znaci ispadne 1 euro mesecno. 

8000 kanala. vecina radi odlicno, neki pomalo seckaju, ali nista strasno. za bekap kablovsku i vise nego dobro. meni najvise sluzi da gledam Arene i NBA. 

1 минут раније, Valar_Morghulis said:

Nema dzabe ni kod babe :D ima dzabe ali se nerviras jbg. Elem kupis taj ili bilo koji druguli box i posle kupujes IPTV liste, one su tipa 8e da valjaju sto je opet bolje od placanja MtS j SBB jer tu imas bas sve, i videoteke i Arene i SK.. imas ih i jeftinijih ali znas kako to ide, da valja ne bi bilo recimo 1e.

Uglavnom ja godinama ne placam nista, net imam iz firme u komsiluku a iptv gledam ovako, razumem se pa...

Послато са SM-G975F помоћу Тапатока

Daj reci kako da gledam to za dzabe, rekao bih drugaru iz Nemacke da mi posalje ovaj box sto spominjete pa bih nekako da zakacim ovo na moj TV u sobi i da gledam Arene i SK... Ne bih da placam liste i ovo ako je nekako moguce

1 hour ago, Valar_Morghulis said:

Nista nisi dobro skontao :D [emoji14] ne treba ti smart TV vec samo TV sa HDMI prikljuckom, ti Boksovi cine TV "pametnim", bude poput telefona i instaliras razne aplikacije a medju tim aplikacijama ima neka i za IPTV, tj vise njih. Moze se gledati dzabe preko Kodija ali imaj na umu da ce tu cesto biti nekih problema.

Baš me čudi :)  Aha pa super onda još bolje ako ne treba smart tv.. A spomenuo si negde gore neke liste što kupuješ jel tu imaš npr određene kanale tipa sporske, filmove, itd ili je to izmiksano? Takođe me interesuje kad kupiš te liste jel imaš neki  određeni rok dok to traje pa moraš ponovo kupovati ili..

Izvini ako sam naporan ali mi se smučilo ovde kod nas Mtl i Elta (sve je to isti *****), prvo što deru sa cijenama drugo što gase programe pa i loš izbor sportskih kanala pa bih volio uzeti nešto drugo ako će me već izaći manje para a da je dobro.

52 minutes ago, Valar_Morghulis said:

Pa vidi brate, to sto ja "kupujem".. zapravo ja to s tim radim u neku ruku, preprodajem. Ima rok naravno, mesec dana, 3 mesca, pola godine, godinu.. ili kako god i koliko hoces.

Sto se ponude tice, s tim sto ja radim ima lik 24.000 sadrzaja u ponudi, Srbija, BIH, HR, Slo, CG, Sky DE, Sport, Filmovi, Domaci Filmovi, Serije.. da ne nabrajam, sve poredjano kako treba, svaki kanal u svojoj kategoriji. Extra sve poslozeno, ima i Zvezda TV, videoteka najveca na ovim prostorima, svaki dan se azurira.

Naravno da je uvek bolja opcija TV preko kabla ali tu si brate ograničen ko rak u wc solji, evo ja imam sve Arene i SR i HR (HD), imam SK Srbija, CG, HR, Slovenija sve po 3 kanala od svake zemlje a onda i SK 4, 5, 6, 7

Ima SkySport De, Bundes Liga.. imas svaku utakmicu na TV. Da ne nabrajam sad. Uglavnom, naravno, sve se moze naci na netu i dzabe ali sve to je kratkotrajno i s tim je muka jer zakucava, prekida, kad kupis imas samo ti a to s neta ima ko zna ko.

Do jaja, mi koristimo neki, ali cesto prekida... reci mi jel mozes da vracas kanale? I sobzriom da imam smart tv i android box, ovaj stik mi nece biti potreban. 

Reci mi samo kako i kome to da se uplati? I jel imas test

Ja imam Art IPTV,10 eura mesečno ,doduse ja placem 16 za dva TV-a,Sve na jednom mestu.Iptv sam poceo da koristim od kako su ono jednom poceli da daju utakmice na Areni 5 koja se posebno placala.Radilo je dobro i preko bezicnog interneta sad sa kablovskim nema problema.Jedino mora biti dobra veza izmedju Tv-a i WiFi rutera ako je SmartTV (ili uredjaja i rutera ).Tako da ovi "operateri" mogu da prebacuju i izbacuju sta god hoce sad ?

Meni nije problem za BOX da uzmem ali treba mi neka lista za dz da se gleda ako moze i da ne secka, ne pada mi na pamet jos pored kablovske da placam i liste kanala...

Ako neko ima neku listu za BOX da je jefitina bas ili da je za dzabaka nek se javi 

Pa vidi brate, to sto ja "kupujem".. zapravo ja to s tim radim u neku ruku, preprodajem. Ima rok naravno, mesec dana, 3 mesca, pola godine, godinu.. ili kako god i koliko hoces.

Sto se ponude tice, s tim sto ja radim ima lik 24.000 sadrzaja u ponudi, Srbija, BIH, HR, Slo, CG, Sky DE, Sport, Filmovi, Domaci Filmovi, Serije.. da ne nabrajam, sve poredjano kako treba, svaki kanal u svojoj kategoriji. Extra sve poslozeno, ima i Zvezda TV, videoteka najveca na ovim prostorima, svaki dan se azurira.

Naravno da je uvek bolja opcija TV preko kabla ali tu si brate ograničen ko rak u wc solji, evo ja imam sve Arene i SR i HR (HD), imam SK Srbija, CG, HR, Slovenija sve po 3 kanala od svake zemlje a onda i SK 4, 5, 6, 7

Ima SkySport De, Bundes Liga.. imas svaku utakmicu na TV. Da ne nabrajam sad. Uglavnom, naravno, sve se moze naci na netu i dzabe ali sve to je kratkotrajno i s tim je muka jer zakucava, prekida, kad kupis imas samo ti a to s neta ima ko zna ko.

Može li to da se gleda preko kompjutera i android telefona?
Kolika je cena mesečna,tromesečna ...
može i na pp

Poslato sa JSN-L21 pomoću Tapatoka

Ја сам се са кабловске пребацио на ЕОН и врло сам задовољан за сада... Немам Арену Спорт али ми и не треба, АБА лигу одгледам на стриму, а ништа друго на Арени и не гледам.

Едит: Добије се исто setbox, све иде преко интернета, враћање до 7 дана уназад, сви СК канали, видео клуб и може на 4 уређаја (ТВ, телефон, комп...)

Jbg. meni ovde kablovski internet nije uslovljen uzimanjem bilo kakvih drugih sadrzaja.U Srbiji sam zato koristio bezicni internet koji je funkcionisao sasvim dobro.Te dzabe liste nisu pouzdane i kad je vece interesovanje za neki film ili utakmicu ne mize da se gleda.Bolje onda juriti strimove

Kisli brat zna dobro, bave se ljudi time. Ali, cinjenica je da svi oni nabavljaju te liste sa ali express pa preprodaju po vecoj ceni :)

ja sam sa ali expres uzeo ovu moju za 15 dolara godisnje i radi sve ali jbg nije to kao kablovska. Ne radi uvek perfektno. Vise je za bekap.

Jel moze neka preporuka za smart box?

Sta mi se bolje isplati. Da narucim sa aliexpresa ili neka varijanta sa nasih sajtova?

Meni se svideo xiaomi, ali je prilicno skuplji od vecine ostalih, a ne znam dobijam li sta bolje u odnosu na jeftinije.