Jump to content

Конструктивна критика

Meda

Recommended Posts

Као што наслов каже, тема је посвећена конструктивној критици, односно указивању на ствари које се могу поправити да клуб буде на још вишем нивоу. Апсолутно није дозвољено било какво вређање или етикетирање икога из клуба, нити форумаша који учествују у дискусији. 

Evo ja cu da pocnem..

Prvo izbacio bih bubuljicavog Bekija sa kanala Zvezda Kids.. Cuj lik upao u E Sports Zvezda tim a igra PES na Regular..

Ugusio je Anju totalno, mala je spontana i preslatka i okej su njene emisije makar meni.. Sad su i njega ubacili, sere kao baba od 39439 godina a loptu u zivotu nije sutnuo a kamoli da on vodi kanal posvecen Zvezdi...

Nadam se da ce se ovo preneti nekome iz kluba, jer ne vidim poentu teme a da klub nema informaciju sta smeta navijacima

a lepo smo rekli bez vredjanja i etiketiranja. Meda

Она ако је спонтана ја сам онда Маскерано. Тај Звезда кидс је таква глупост по мени да је то страшно. Ок капирам да је за децу али је све то толко исиљено и неприродно за гледање па све и ако је намењено деци.

Odlična tema! Prvo to da pohvalim jedna od boljih stvari koja se desila u poslednje vreme na forumu. 

Što se tiče stvari za kritiku ima ih mnogo i pored onih dobrih i odličnih kojih takođe ima.

Pre neki dan sam pisao o bačenim parama u ovom prelaznom roku, svoti o par miliona i nekoliko igrača koji su promašaji. Što je nedopustivo i previše. Na to može da se doda i pregomilan igrački kadar u globalu, koji dosta finansijski opterećuje klub i to je urađeno apsoluno bez potrebe za tim. To mora pod hitno da se smanji, kako se sutra ne bi prodavao neki klinac poptu Terzića da se namiri bačeno na Kafua, Sumailu itd.

Sledeći problem su upravo te prodaje klinaca za siću, bez pružene šanse. Katastrofalan posao smo uradili sa Terzićem i braćom Ilić i ako to nije mali novac za prijašnja vremena. Ali sada jeste i mnogo važnije od toga nisi iskoristio te talente kako treba, prvo si mogao igrački da dobiješ od njih, a onda i višestruko više novčano.

Sledeća stvar koja se nadovezuje na to je u globalu slaba šansa mladima. Što je nedopustivo kada si klub kao mi. Nama bi OŠ morala biti jako važna baza za crpljenje igrača! Nažalost to nije. Mladi igrači su sve bitniji u današnjem fudbalu, samo mi izmišljamo toplu vodu.

Sledeća loša stvar je marketing kluba u globalu, niti glave niti repa tu nema. Ne zna se šta je gore na tom polju i ko te ljude drži i dalje u klubu, tu je potrebna poptuna rekonstrukcija.

Taj Zvezda kids mi se takođe ne dopada, ali kapiram da to današnji klinci vole, pa ajde i nekako. Mada može da bude bolje osmišljeno.

Na kraju jedan od najvećih potencijalnih problema, a o tome ćemo kada izađe APR, a to je dug i koliko je zaista smanjen?! Ukoliko je veći od maks 15 miliona to je katastrofa s obzirom na količinu keša koji je ušao u klub!

Ovo je sada jako uprošćeno, ali odlična tema i ima tu dosta materijala za diskusiju i kritiku.

Bob je onako opširno obuhvatio možda i svaki nas "problem". 

Prvo cega bi se ja uhvatio je taj dug i koliki je on zapravo. 

Po mom mišljenju i po nekoj matematici mi smo od Lige Evrope prošle godine i Lige Šampiona ove godine+ prodaje Radonjica, Degeneka, Pešića, Boacija, Kange i još nekih "manjih" prodaja inkasirali toliko da je realno stanje da je klub čak i na 0 sto se toga tiče. 

E sad može se preci preko toga ako je on i 10 miliona ali da se to ulozi kako u infrastrukturu kluba tako i u marketing. 

Ali sve preko tih 10 miliona znaci da se potkrada i da tu već imamo problem.

PS. Jedan od problema je i nalaženje sponzora je posao koji je nama izgleda apsolutna enigma.

Поздрављам отварање теме, али реално која је поента? Неко из клуба чита ово и уважиће критике и предлоге, учестоваће у дискусији? Да је Терза дошао и отворио тему па да чује човек неки савет па и хајде, овако типујем да ће ова тема као и већина на овом форуму постати место препуцавања и ништа више.

28 минута раније, Чавке said:

Поздрављам отварање теме, али реално која је поента? Неко из клуба чита ово и уважиће критике и предлоге, учестоваће у дискусији? Да је Терза дошао и отворио тему па да чује човек неки савет па и хајде, овако типујем да ће ова тема као и већина на овом форуму постати место препуцавања и ништа више.

Ako tako gledamo onda niti jedna tema nema poentu. Zabole Terzu šta navijači misle. Mislim da ova teme može upravo da prevenira prepucavanja i svađe. Jer oni koji ne misle da ima nešto za kritiku zaobiđu temu. Naravno postoji mogućnost da neko namerno dođe i zakuva ovde, jer mu smeta ono što se ovde piše. No ako zaista je svima ovde stalo do foruma, onda oni kojima smeta sve što se kritički napiše jednostavno zaobiđu ovu temu. Dok ljudi koji kritički razmišljaju mogu ovde da napišu svoja zapažanja, zamerke i prodiskutuju o tome. I onda ovom temom se smanje neke tenzije koje postoje, a ne uvodi se jednoumlje na forum i neka cenzura, već i dalje ostaje srž MCZa koja je uvek bila, a to je pravo svakoga da iznese svoj stav. Sad da će to neko iz kluba da uvažava neće, ali opet verujem da se sve čita, ako ništa bar neka vide za neke stvari da nismo ovce i da ne mogu tek tako da prolaze. I da mi zvezdaši možemo da razgovaramo o lošim stvarima u klubu kojih ima. 

Evo nesto za kritiku i od mene,mediji objavili da je falji ramadani u Madridu,hoce Luku da proda Realu navodno,pa da li je moguce da u nasem klubu neko ne moze da prepozna sposobnog menadzera i nasim igracima sugerise da idu preko njega,zasto siptarcini ne dati  jos neki dinar,sposoban je,gurnite mu jos para,to je pravo zvezdastvo i srpstvo,a kad treba zameniti termin fudbala i omoguciti svojim navijacima da proprate i kosarku to ne dolazi ni u obzir za razmatranje,trulo je.