Jump to content

Страни језици

Recommended Posts

Posted (измењено)

Koje strane jezike govorite I koje biste, iz ovog ili onog razloga, htjeli da naucite? To mi je jedan od omiljenih hobija I mogu da pomognem sa materijalima I savjetjma.

Molim da se promijeni naslov teme u cirilicni jer pisem sa telefona.

Edited by Saluki

• Meda changed the title to Страни језици
  • AleksMCZ locked this topic
  • Meda unlocked this topic
6 минута раније, Meda said:

Engleski dobro, Spanski ok. Francuski bih voleo da znam, ali nemam vremena da ga ucim.  

Чарлс V: На латинском разговарам са Богом, италијанском са женама, француском са мушкарцима, а на њемачком са коњем.

Дакле, учите италијански :)

Француски је нај геј језик на свету !

Ја безуспешно годинама учим енглески и баш ми треба помоћ. Да је неко други оволико учио поменути језик говорио би га боље од Бенџамина Френклина.-)

Engleski...E sad njega skapirao ovako iz zivota ( filmovi,muzika itd ) pre par godina krenuo na casove sad sam zapao u krizu imam utisak da sve manje znam :) s toga je pocela neka odbojnost ka ucenju...Planiram da krenem sa obnovom italijasnkog ciji sam osnovni kurs dosta davno presao al nekako ne znam kako i odakle da pocnem

Tako da se moze reci da sam izmedju jezika :) 

8 минута раније, Деееккки said:

Француски је нај геј језик на свету !

Ја безуспешно годинама учим енглески и баш ми треба помоћ. Да је неко други оволико учио поменути језик говорио би га боље од Бенџамина Френклина.-)

A какав проблем имаш са енглеским, тачно? Шта ти шкрипи...Ја помажем сестри. Она и зна да се изражава на енглеском, али граматика јој је, благо речено, ужасна. Док га ја говорим скоро као српски, највише јер доста читам на енглеском...па се временом стекне и осјећај шта је исправно, а шта није.

Posted (измењено)
34 минута раније, Meda said:

Engleski dobro, Spanski ok. Francuski bih voleo da znam, ali nemam vremena da ga ucim.  

Можеш да читаш Венгерове интервјуе на француском...то је најбољи начин да се научи најисправнији могући француски.?

4 минута раније, keyser_soze said:

Meni skripi to sto sad kad sam upoznao kako se pravilno govori tek sad me uhvati blokada ..Pa dal clan ovaj pa dal onaj dal vreme ovo ili ono...Ranije mi bilo bitno samo da znam prevod i zato sam razumeo ali nisam znao da pricam 

Хоћеш да кажеш да овако говориш хаха? Шалим се мало..

Што се чланова тиче...ни ја у доста случајева не знам када је без члана, а када the односно а. Нешто касније ћу поставити корисне материјале за учење енглеског, али за доста тога је неопходна вјежба ( макар и сам са собом говорио).

Edited by Saluki

Engleski odlično, italijanski dobro za posao, a srednje mi ide kežual konverzacija. Možemo da pričamo o logistici, ali ako mi neko kaže kako se sprema kiša, ja ne bih znao da mu kažem da me žiga koleno. Francuski sam znao jer sam učio 8 godina, al ga nisam dugo koristio i ne znam ništa više skoro. I znam da psujem na rumunskom.

1 минут раније, Saluki said:

Можеш да читаш Венгерове интервјуе на француском...то је најбољи начин да се научи најисправнији могући француски.?

Хоћеш да кажеш да овако говориш хаха? Шалим се мало..

Што се чланова тиче...ни ја у доста случајева не знам када је без члана, а када the односно а. Нешто касније ћу поставити корисне материјале за учење енглеског, али за доста тога је неопходна вјежба ( макар и сам са собом говорио).

Akcenat i izgovor mi nije bas ovakav :) ...Dobar je ali nije rekoh gramatika me ubi jer valjda previse razmisljam o tome pa da li je these ili those ...da li je brojivo ili nebrojivo ...Da li je some ili any ....Pa tek uslovne idi bre odjednom blokirao i postade mi odbojno 

2 минута раније, keyser_soze said:

Akcenat i izgovor mi nije bas ovakav :) ...Dobar je ali nije rekoh gramatika me ubi jer valjda previse razmisljam o tome pa da li je these ili those ...da li je brojivo ili nebrojivo ...Da li je some ili any ....Pa tek uslovne idi bre odjednom blokirao i postade mi odbojno 

Онда ти очигледно недостаје вјежба, да би то постало природније...Мени је један пријатељ Енглез, па са њим разговарам.

То these or those је макар лако...прво је множина за this a друго за тhat. Прво се користи када ти је нешто близу, или када говориш о нечему конкретном, а друго када ти је нешто удаљено. Any се користи само у одричним и упитним реченицама. Some се користи и у упитним реченицама...али када некоме нешто нудиш, нпр. : Would you like some coffee?

23 минута раније, Saluki said:

A какав проблем имаш са енглеским, тачно? Шта ти шкрипи...Ја помажем сестри. Она и зна да се изражава на енглеском, али граматика јој је, благо речено, ужасна. Док га ја говорим скоро као српски, највише јер доста читам на енглеском...па се временом стекне и осјећај шта је исправно, а шта није.

Ја и читам на енглеском, учим граматику, гледам емисије и ништа не помаже. Ево после текме са Судувом налетех на неке Аустралијанце, отац са две ћерке од око 12-15 година. Питали ме како да стигну на неку локацију у околини Бг. Срећом да је тај човек знао и мало српског јер су му родитељи одавде иначе би уместо у Обреновцу завршили у Сопоту .-) Овакав дудук за енглески као ја се још није родио. -)

Сада, Saluki said:

Онда ти очигледно недостаје вјежба, да би то постало природније...Мени је један пријатељ Енглез, па са њим разговарам.

То these or those је макар лако...прво је множина за this a друго за тhat. Прво се користи када ти је нешто близу, или када говориш о нечему конкретном, а друго када ти је нешто удаљено. Any се користи само у одричним и упитним реченицама. Some се користи и у упитним реченицама...али када некоме нешто нудиш, нпр. : Would you like some coffee?

Ma pazi ja sve to znam ovako , i povremeno prelistavam obnavljam ....Ali nema sanse svega da se setim kad treba da primenim ..E sad verovatno sto kazes treba vezba ,ali ako pricam sa nekim Englezima nece mene oni ispravljati ..Jbg sta znam mozda bolje da pricam kako umem da ne obracam previse paznje na to pa ce doci samo...Nego me mrzi vise i na casove da idem

Posted (измењено)
4 минута раније, Деееккки said:

Ја и читам на енглеском, учим граматику, гледам емисије и ништа не помаже. Ево после текме са Судувом налетех на неке Аустралијанце, отац са две ћерке од око 12-15 година. Питали ме како да стигну на неку локацију у околини Бг. Срећом да је тај човек знао и мало српског јер су му родитељи одавде иначе би уместо у Обреновцу завршили у Сопоту .-) Овакав дудук за енглески као ја се још није родио. -)

Što smo matoriji to je teže naučiti bilo koji strani jezik ?

Zato klincima to ide mnogo lakše.

Edited by RASMC

2 минута раније, RASMC said:

Što smo matoriji to je teže naučiti bilo koji strani jezik ?

Zato klincima to ide mnogo lakše.

6 минута раније, Деееккки said:

Aко је за утјеху...ја не знам људе да упутим ни на српском, прије свега зато што се фрљам са удаљеностима...па је код мене 300 м = 1 км. Добро, мало карикирам, али отприлике тако је ?

РАСМЦ: То је више заблуда...дјеци једино лакше иде стицање акцента. А познајем човјека које је све своје језике ( зна осам), научио после 30. године живота.

Nego evo sad jedno pitanje 

S obzirom na to da sam prosao davno osnovni kurs italijanskog ( znam da citam sa izgovorom i nekih reci se secam ) a ako krenem da obnavljam priseticu se jos dosta toga , e sad pitanje je kako da se pokrenem i odakle da krenem ( program,sajt itd ) neki predlog ..ako vec imam nesto malo znanja

A ionako cu u Italiju na god.odmor pa eto malo da koristim :)