Jump to content

Гурманлуци и кулинарске чаролије!

Recommended Posts

2 hours ago, Vujadin said:

Uvek kad sam u pančevu 350g kolenice i 350g krema.

Stvarno kidaju kolko su dobri

Lagana prica, kad se vec ide tamo, ide se da se najede covjek i lezi ostatak dana :D 

inace, cuo sam jos davno za pekaru valjda, zove se  pazi cuda, Crvena Zvezda isto neko kratko radno vrijeme, pricaju ljudi da burek kida i tu, mora se locirat i isprobat to 

• 2 weeks later...

Verovatno po osnovu morskih plodova,a ostalo je sve rostilj i pecenje.

Mene interesuje zasto i sta Svabe mogu da ponude od autenticne dojc hrane,a da su na tako visoko plasiranom mestu.

Mogu da razumem egzoticne zemlje ali dojcland,Poljska,Francuzi,Ameri,grci pa i prvi na listi.

Mi bi brat,bratu trebali da budemo u prvih 10,ako ne i medju prvih 5.

Mozda bi @Šabac mogao da nam kaze gde ima dobar domaci hleb kod njega (predpostavljam da je iz Sapca) bio sam na misaru u restoranu,a hleb za 10,ne mogu da se setim koja pekara to pravi ali je vrhunski.

Svabe tome ne mogu ni da prismrde sa svojom vrabcjom hranom.

6 минута раније, Bijelopoljac said:

Švabe sigurno zbog njihovih 100 sorti hljebova što imaju a ni jedan da prismrdi našem hljebu :D 

44 минута раније, Dzoni said:

Ma ovo je notorna glupost. Kakvo crno rangiranje kuhinja. Po kom osnovu, po kojim kriterijumima?? Kulture naroda, ukusi, tradicije se dijametralno razlikuju po kontinentima. 

Zamisli nekom padne na pamet da poredi kinesku kuhinju sa mediteranskom. Kretenizam, ovo je samo za zaglupljivanje.

Jebote u nekom tamo Hong Kongu je prihvatljivo jesti insetke i to im je delikates, a oni to hoce da porede sa recimo supom od luka u Francuskoj i sta ti ja znam. Budi Bog s nama.

У Кини једу псе, топ деликатес !

А ту су и разноразне ђаконије типа слепи мишеви, црви, инсекти, бубе, змије и тако то.

Мени је Френч кухиња топ... ...