Jump to content

Гурманлуци и кулинарске чаролије!

Recommended Posts

Ajde kad sam ja vec predlozio temu, da predlozim i par mjesta u NS u kojima se meni svidjela hrana.

Sto se tice rostilja preporuke su Dva kneza (ugao Futoske i bulevara), Vanessa (ugao Brace Ribnikar i bulevara), Bubi (u sklopu Vosinog stadiona).. a od picerija bih mogao preporuciti Stimung (cara Dusana) i onu koja se nalazi u Mise Dimitrijevica, zaboravio sam joj ime jer nisam dugo bio. Doduse, ovo je vise brza hrana nego restorani, ali makar je kvalitetna i dosta se dobije u odnosu na cijenu koju placas.

Inace volim sve nase proizvode sa rostilja, kao i dobar kotlic ili sac.

A di su pica ?

Pivo ne volim i strogo ga izbegavam,ali sam zato lud za burbonom i viskijem,pa tek onda sampanjac.

Domace rakije takodje strogo izbegavam,jer me posle konzumacije sledeceg dana boli glava i nisam ni zasta.

A ovo mogu da popijem litar i nista mi nije,ali samo uz hranu.Wild Turkey je meni omiljen burbon,a od viskija pored Jack-a omiljen mii je Laphroaig.Ali skupo majku mu.

Ako mislite da nije za ovu temu pomerite negde ili brisite...

36 minutes ago, Planic bogdan said:

Preporučujem veliki BigMek obrok, sa pićem po izboru, i uz to sladoled sa duplim prelivom od čokolade, u bilo kom Mekdonalds restoranu. 

Ljubazno osoblje, autentični ukus američkoh hurgera. 

Jeo sam iz Meka posle duzeg vremena pre vise od mesec dana. Donela drugarica cizburgere i pomfrit. Ono se ne zna sta je. Probao sam samo meso bez lepinje, pa to je katastrofa bilo. Tanko, a kao stiropor da jedes.

Zato kad se uzelim americkih burgera narucim preko neta iz Osh Josh. Skoro sam jeo dupli burger(2 pljeske unutar lepinje), pomfrit i Koka Kolu za oko 600 dinara. Meso debelo skoro kao pljeska, ali mekse i mnogo ukusnije. Cista junetina. Prilozi isto ekstra. Pomfrit ukusan, ne toliko slan, ali svez. 

Ni u Americi vise Mek nije toliko u fazonu. Jedino imaju ekstra pite i sladolede. Ostalo nikad vise jesti od njih necu.

Posted (измењено)
17 minutes ago, AleksMCZ said:

Jeo sam iz Meka posle duzeg vremena pre vise od mesec dana. Donela drugarica cizburgere i pomfrit. Ono se ne zna sta je. Probao sam samo meso bez lepinje, pa to je katastrofa bilo. Tanko, a kao stiropor da jedes.

Zato kad se uzelim americkih burgera narucim preko neta iz Osh Josh. Skoro sam je dupli burger, pomfrit i Koka Kolu za oko 600 dinara. Meso debelo skoro kao pljeska, ali mekse i mnogo ukusnije. Cista junetina. Prilozi isto ekstra. Pomfrit ukusan, ne toliko slan, ali svez. 

Ni u Americi vise Mek nije toliko u fazonu. Jedino imaju ekstra pite i sladolede. Ostalo nikad vise jesti od njih necu.

Kad god sam bio u americi,meni je wendy's bio zakon,ko da jedem pljeskavice iz Srbije,pre Meka,pre Burger Kinga.

Lanac Chipotle ima fenomenalnu zdravu hranu,Subway su doktori za sendvice,a Domino' s za pice...

Edited by RedHart

5 minutes ago, ДоброЗнај said:

Sto se tice jagnjetine, ko prolazi kroz Jablanicu, gdje god da stane nece pogrijesiti.

Потписујем

9 minutes ago, kusha said:

Restoran ,,Konak ,, - Moskov , 12 km od Trebinja prema Beogradu .... vrh jagnjetina sa raznja i teletina ispod saca ... dobra vina, domaci hleb ... usluga ......sve na nivou .....  Preporuka svima koji tuda prolaze .....

mosko.jpg

DSC_0416.jpg

потписујем пробано