Jump to content

Форум је од 19. јула у потпуности отворен за госте, што значи да можете да читате све теме као и регистровани корисници! Уживајте! 😎

dragan wien

КОШАРКАШКА КЛИНИКА!

Recommended Posts

Posted (измењено)

Ajpar glupih podpitanja, pa nek admini prebace na onu temu. :D Ovdje si prvenstveno opisao kako bi trebalo nizi igrac da brani pik, ali mene zanima kretnja visokog igraca koji je ostao na protivnickom nizem. Da li je pametno da se izlijece onako do centra terena kao sto to rade nasi centri, posto nisam mnogo vidio da se to radi kod drugih ekipa? 

E jbg, nisam vidio da ste prebacili

Edited by милпар+

А зашто се ова тема зове клиника? Мсм, ђе је клиника, ту мора да има и болесника...

:D

• Хаха 3

13 hours ago, RedHart said:

Samo iskakanje ili hedge and folow(zagradi i sledi) je najcesce koriscenja odbrana od PnR,ali zahteva odgovarajuce igrace koji mogu da je sprovedu na nivou vrhunske kosarke.

Mislim da mi nemamo adekvatnu selekciju igraca koji mogu da je igraju kako treba,s toga mislim da je push (probijanje) najbolja varijacija za nas.

Da objasnim,koristi se kada se cuva ofanzivni igrac sa vrlo dobrim sutem(Sved),Defanzivac cuvajuci screener-a(igraca koji pravi blok) mora da se krece nogama dobro i hitro,pokrivajuci ofanzivnog centra da ne zauzme poziciju pod kosem.On mora da klizi na perimetru i radi hedge(showing) prateci igraca sa loptom u najvise jednom driblingu,kada mora da se vrati do svog kosa usput zonirajuci prostor za eventualno dodavanje do protivnickog centra.On moze da radi ricover(korekturu) na svom coveku (centru) onda kada se njegov saigrac(on ball defender) vratio na korektnu poziciju ponovo da zauzme odbrambeni stav.

Sam broj primljenih poena po mecu govori da mi ne igramo ovu odbranu na nivou cak i u Jadranskoj ligi a kamoli u Evroligi...

Поздрављам идеју кад је у питању отварање ове теме.

Интересује ме да ли овај наш састав може да проба са неким другим врстама одбране код пика. Пре свега, да ли бисмо могли да пробамо "Drop" или "Ice" када је Омић на терену или можда "Switch" са Лесором?

Алимпијевић је негде око НГ навео у интервјуу да сматра да је најбоље да, у складу са саставом, пик бранимо искакањем али је, такође, чињеница и да смо са Омићем добили (бар теоретски) још неке опције како офанзивно тако и дефанзивно.

Интересује ме и како видиш офанзивни напредак Данге ове сезоне односно да ли бисмо можда могли још више да користимо његов атлетицизам код напада коша улазом и како процењујеш Јовановићев потенцијал?

• Палац горе 2

10 minutes ago, Opie said:

U eventualnom finalu ABA lige protiv Buducnosti ce sigurno biti puno pick&pop igre sa njihove strane pa da se polako spremamo... :mrgreen:

Jedan klip o tome kako Pistonsi brane pnp, obratiti paznju i na ostala tri igraca a me samo na dvojicu koja direktno brane pik.

Kod nas je cesto problem sinhronizacija sve petorice igraca u datom trenutku.

Одличан клип.

Него, имам једно запажање код ових примера. Код Пистонса, Драмонд у већини наведених примера остаје у рекету, а наш проблем (Лесор:smeh211:) је углавном што петица искаче а рекет остаје празан (мада то смо у једном тренутку упристојили правовременим ротацијама).

У сваком случају, бркати Ван Ганди има занимљиво решење, иако треба напоменути да су до овог трејда играли у дужем временском периоду заједно.

• Палац горе 2

Meni se ta naša iskakanja ne sviđaju nikako, i to mi kod Radonje nije upadalo u oko, sad ne mogu da setim da li je u kojoj meri on koristio tu vrstu odbrane, ali sada sam primetio da se centar pri povratku često sudari sa nekim saigračem koji je na pomaganju i znatno ga uspori da se na vreme vrati u reket i zatvori prazninu koja je nastala. A Lesor često zna ispratit pa skoro do pola terena svog igrača i onda nema šanse da se vrati i pokrije pukotinu. Onako laički mi se čini da nam je odbrana čoveka najbolja, isto zona mi nije upala u oko da smo to igrali, bar ne često ili ja nisam dovoljno obratio pažnju, pošto obično gledam utakmicu malo drugačije i nisam veliki poznavalac pa da olako primetim neke taktičke stvari u igri:smeh211:

• Палац горе 2

22 minutes ago, Opie said:

Kad Lesor iskoci Milko da ostane u reketu i glumi Dramonda :mrgreen:

U klipu su uglavnom situacije sa ballhandlerom i cetvorkom koja se otvara iz popa tako da je i logicno da je Dramond u reketu.

Problem protiv Buducnosti moze biti sto oni mogu da izvedu petorke u kojima svi sutiraju spolja kao sto je kombinacija D.Nikolic - Lendri na 4 i 5

a ja licno ocekujem da Dzikic odigra i varijantu D.Nikolic - Doelman.  

Тако је,то сам заборавио да допишем, али је улога Драмонда у овим примерима била врло значајна.

Што се тиче варијанте са њиховим центрима, ја бих ту доста експлоатисао Омића, да их у дефанзиви оптеретим,евентуално. Ок, ризик је ако их крене али сумњам да ће поновити оне проценте из Подгорице.

• Палац горе 1

Igrali smo iskakanje sa Cirbesom. U pocetku je to bio horor, ali mnogo manji od ovoga sa Lesorom. Vremenom je Cirbes napredovao, sto je najvise zasluga struke i Radonje, pa i nije toliko iskakao, a kada iskoci bilo je korisno. 

• Палац горе 3

Da Cirbes je napredovao i odbrana je napredovala zaslugom Radonje i stucnog staba sto sada nece biti slucaj jer nemamo trenera ili ga imamo samo figurativno.

Kod iskakanja nije problem samo centar, već i igrači koji treba da ga pokriju, tj. da izrotiraju. Nije ništa čudno ako odbrana pukne, a sa strane pomoći je trebao da dođe Ročesti ili Bjelica npr. 

• Палац горе 3

Направи налог да би могао да коментаришеш

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Региструј се на наш форум, лако је!

Register a new account

Пријави се

Већ имаш налог? Пријави се овде.

Пријави се сада