Jump to content

Форум је од 19. јула у потпуности отворен за госте, што значи да можете да читате све теме као и регистровани корисници! Уживајте! 😎

dragan wien

Медијске спекулације, инсајдери 2018!

Recommended Posts

1 hour ago, Деееккки said:

Можда треба радити да превазиђе тај страх ако га има.

Ne da ga ima nego ga taj strah i trema toliko ubiju da ne zna gde udara. Kada bi to uspeo da prevaziđe on bi bio mnogo bolji igrač od Srnica. Još veći ratnik, još brzi još bolji tehničar sa vise znanja ali ga ta trema ubije...

• Палац горе 2

Veljko Simić ima 24 godine, ako do sada nije prevazišao neke stvari, pitanje da li će ikada. Jednostavno neki igrači nisu za velike utakmice, nemaju psihu za velike stvari, velike utakmice. Simić ni tehnički, ni taktički u isto vreme nije na nekom vanserijskom nivou. Tu je solidan, dovoljno dobar da može da bude od značaja u slabijim utakmicama, ali u jačim utakmicama on nema šta da traži. Bar se do sada to tako pokazalo.

Srnić je tehnički limitiran, ali je pružao iste partije nebitno da li igramo SL ili evropsku utakmicu, prosečan igrač, ali neko od koga znaš uvek šta možeš da očekuješ, igrač zadatka i zato je uvek mogao da bude od koristi. Simić ipak ne može u isti koš sa njim. Tehnički jeste bolji igrač, ali sveukupno se nije pokazao kao bolji, pogotovo kada je reč o bitnijim i težim utakmicama.

• Палац горе 2

A sta ako je razlog prodaje, neproduzetak ugovora igraca...razmislite o tome.. neki slican scenario kao sa Donaldom i Talekom...i da vam kazem moje misljenje, imamo jwdnog svabu u timu, fali nam francuz za potpuni uspeh...

A psiha je gadna stvar, 70% u fudbalu se svodi na nju a 10% ide na talenat a ostalo je sve sviranje... 

Gadno je kad igrac na terenu razmislja o tome da li ce lepo da odigra, da izdribla, da sutne...zato sa nekima je potrebno strpljenje jer kasnije sazrevaju.. 

• Палац горе 4

To je onda opet greška uprave zašto na vreme nisu razmišljali o tome i produžili ugovor čim je napunio 18 godina. Ti kao ozbiljan klub ne smeš sebi da dozvoliš da dođeš u tu situaciju. Pri tom daleko je ovo od situacije Bosić ili Savić, igrača koji nisu hteli da potpišu ugovor, tako da nemojte nasedati na te smešne izgovore. Terza hoće da ga proda i to je to, to je jednostavno njegov način rada i on bolje ne zna, niti će ikada znati. Tako radi oduvek, tako je radio u OFKu, tako radi kod nas, tako će sutra raditi u nekom trećem klubu ako ga bude.

• Палац горе 3
  • Палац доле 2

Кад играч неће да продужи уговор то је кривица клуба....

То ме подсећа на изјаву неких новинара да је Крстајић тренер јер нико од Пауна, Јоке и Пиксија није хтео да буде селектор и још неки наши тренери па је зато Крстајић тренер, а нико да постави питање који је посао председника фудбалског савеза ако не  може довести бар једног селектора од набројаних, шта он треба да ради,  већ да посао некоме ко пре тога не да није био селектор није био и тренер првог тима, каквог првог тима он није никог и ништа није водио нити је био некоме помоћни тренер једино што има крстајић а формуски навијачи је фудбалска каријера професионалца једина разлика...

• Палац горе 4

Veljko Simic je otprilike isti kalibar kao Nemanja Mihajlovic

• Хаха 1

Jedan primer, kada polupismeni mladji maloletnik pise tekst o Zvezdi i buducim pojacanjima!

Dvoumila se Uprava  prošlog leta i pogrešila. Između Čaušića i Mijailovića Zvezda je rešila da kupi Čaušića i plati ga milion evra, imao je Goran preporuku od strane stručnjaka iz Rusije, pa je za njega garantovao Grof Božović.

Ipak Čaušić nije pokazao apsolutno ništa, na samom početku delovalo je kao je potrebno vreme da se uklopi, ali kako je vreme odmicalo sve više se zameralo Milojeviću što „gura“ Gorana, ali na kraju dana treba biti svestan da je igrač koji je plaćen milion evra stalno pod lupom navijačke i sportske javonosti, pa se Vladan sigurno nadao da je pitanje vremena kada će Čaušić proraditi.

Ipak to se nije deslio. Ove sezone fali igrač na toj poziciji, tačnije neko ko je sličan karakteristikama Krstičića koje napustio Zvezdu. Sada mora da se reaguje, videlo se protiv Partizana da u trenutcima nesigurnosti fali jedan lucidan kreator.

Gotovo je sigurno da će prvi pik i možda prvo pojačanje biti Srđan Mijailović o kome ne treba mnogo trošiti reči. Prosinečki ga je otkrio i govorio da je jedan od najboljih igrača sa kojima je radio. Popularni „Mićko“, kako ga je Robi zvao bio je radilica iz „senke“.

Branko Jovičić je tu, produžio je ugovor, Jovančić se podrazumeva, dakle fali još jedan igrač koji može da napravi razliku u tom kreativnom smislu.

Biće ovo svakako jedan od boljih poteza ukoliko se realizuje, a Čaušića bi Zvezda mogla komotno da proda.

Izvor: beogradskiportal.rs

A sta su onda Vulic i Ivanic, ako ne igraci koji "mogu da naprave razliku u kreativnom smislu"? Marina necu pominjati, posto ovaj decak i ne zna da je Marin u klubu.

Ovo sam citirao, posto ce verovatno neke "novine" preneti ovo kao "ekskluzivu", a ustvari tesku budalastinu!

• Палац горе 2
  • Хаха 1

Da li je klub uvek kriv kada neko ne zeli da produzi ugovor ili ima i do neceg drugog...zamislite da je uvek jedna strana kriva a nikada druga tako da je ovo po meni najbolji epilog, klub ce nesto i zaraditi od igraca....a sto se tice Causica, pa svi su ovde govorili o njegovom znanju, stabilnosti u igri, cvrstini i neprekidnom kretanju. Doduse ja ga nikada nisam gledao i ono sto sam video me nije nimalo odusevilo ali ajde da pogledamo i drugu stranu medalje, na njemu je veliki pritisak jer se od njega ocekuje mnogo, takve su mu preporuke i mozda je  u prethodnim klubovima bioez na visini zadatka ali nije isto igrati pred domacom publikom i za Zvezdu, to je mnogo teze i vise opterecuje igraca koji je igrao u omladincima, otisao onako kako je otisao i sad se na njega gleda drugacije, otprilike je ista situacija i za Simica. Treba mu dati jos malo vremena mozda i dobijemo boljeg igraca no sada....jedini problem kod nas je sto nemamo vremena da sacekamo odredjene igrace, starije ili mladje, potpuno je svejedno....

• Палац горе 1
  • Палац доле 1

Ugovor je saglasnost volja 2 strane (u nasem slucaju klub i igrac) i ako se one saglase, ugovor je validan kad se potpise i overi kod notara(ranije suda).

Dakle, Klub posalje ponudu Igracu, on kaze NECU i dogovora nema. Nema krivca, nego nije napravljen dogovor. Doduse, mi ne znamo da li je Terzicu (ako je o njemu rec) uopste ponudjen ugovor, ako nije to jeste greska kluba, a ako je ponudjen, pa on nije prihvatio, onda nema krivca.

Vrlo je prosto!

Nama je potreban vezni igrač kao sto je Krstičić. Da zna i nazad i napred, da zna sačuvati loptu, da bude opasan po gol iz drugog plana i da je tehnički potkovan. 

Treba nam stoper koji je suprotan od trenutnih. Da je brz, zna sa loptom i da je siguran!

Imas Jovancica i Ivanica...ne treba nam jos jedan centralni vezni. Imas Vulica kao bekap, imas Causica i Jovicica da upadnu kad treba. Nema potrebe da se dovodi jos jedan centralni vezni, bace se pare, on se ne snadje, pa da kukamo/kritikujemo Upravu/Terzica sto ne razmislja nego baca pare.

Za stopera se slazem, evo vec 5 godina nam treba, a nikako da ga zadrzimo duze od 2 sezone. LeTalek je odigrao jednu sezonu na stoperu, Degenek pola sezone...

Vec sam pitao, a evo opet cu, da li je mali Erakovic tip stopera kao Milunovic i Savic ili kao Degenek i LeTalek?

• Палац горе 2

U nije meni Ivanic za centralnog nikako.

Erakovic je koliko sam vidio dosta pokretan stoper i čini se ima znanje sa loptom tkd bi ga svrstao u tu 2.grupu.

Eraković će se naigrati u prvom timu koliko i Terzić, braća Ilić itd. Voleo bih da grešim, jer se radi o vrlo talentovanom momku, no očekujem u skorijoj budućnosti da će i kod njega biti "problema sa ugovorom". A kao i kod slučaja Terzić reč je o igraču kakvih nema mnogo u Srbiji. Mi proizvodimo jako malo pokretnih štopera koji su dobri sa loptom i koji dominiraju čitajući igru i protivnika. Eraković je upravo takav igrač, ali kao i u 99% slučajeva to nećemo gledati kod nas.

• Палац горе 2

53 минута раније, Gandra_ganci said:

U nije meni Ivanic za centralnog nikako.

Nije ni za krilo ni za ofanzivnog...on je taj pokretni kreativac koji pomaze i napred i nazad. Doduse, mogao sam da kazem i Ebisilio, ali to je jeres, posto je "na ledu". Bar tako Balerina tvrdi

Направи налог да би могао да коментаришеш

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Региструј се на наш форум, лако је!

Register a new account

Пријави се

Већ имаш налог? Пријави се овде.

Пријави се сада