Jump to content

Пред вама је нова главна тема форума. Уколико желите да користите стару и даље, на дну форума са леве стране имате мени и ту можете да је вратите.

dragan wien

2. АБА Лига - сезона 2017/18

Recommended Posts

dragan wien    21,177

Пошто је договорено и ускоро почиње такмичење и у другој АБА лиги, да отворимо тему посвећену и том такмичењу. 

Од наших клубова учешће су узели Борац, Вршац и Динамик. 

Ту су још и Босна, Крка, Ловћен, Охрид, Рогашка, Сплит, Тоедо, Зрињски. 

Такмичење почиње 11 октобра. 

• Палац горе 4

AvantiStellaRossa    10,096

Некако ми ту фале нека традиционална имена. Од Срба Војводина, Слога па и МЕталац, Раднички, из БиХ Тузлаци или Бањалучани, Работнички, од Хрвата Шибенка, Загреб и Кварнер донекле (добро, они су се финансијски распали) а нема ни Сутјеске која је ипак била у АБА. Предпостављам шта су разлози - с једне стране финансијски суноврат и с друге "давање предности националним лигама" (FIBA like this).

dragan wien    21,177

Koliko sam shvatio bili su kvalifikacioni turniri za učešće, i Sutjeska nije izborila plasman, ko je sve još učestvovao ne znam. 

AleksMCZ    34,455

Svaka cast svima koji su odgovorni za stvaranje druge lige, posebno dr. Nebojsi. Vidim i na sajtu kako to sve izgleda profesionalno. Dobra ideja. Videcemo u praksi kako ce se to odvijati. Trebalo bi da donese kvalitet tim manjim timovima i davno zaboravljenim velikanima.  

• Палац горе 2

Mazzan    15,351

Da vidimo prvo sta ce biti oko ove svadje KSS i nasih klubova koji treba da igraju tu drugu ligu. Stalno neki problemi, neko sviranje kurcu. Mislim, nije da ne razumem KSS, stvarno nam liga nece liciti ni na sta, ali opet, ako vidis da je to jedini nacin da se igra malo jace i kvalitetnije, da igraci brze rastu i sticu iskustvo, pa pomozi, nemoj da pretis.

EDIT: upravo citam: http://www.mozzartsport.com/vesti/preokret-borac-dinamik-i-vrsac-igraju-kls/180435 

NemanjaKg    258

Po meni svi koji ne igraju Evropu treba da igraju i KLS znaci i Mega i Fmp kao i Dinamik,Borac i Vrsac.Sta fali dve utakmice nedeljno dobro i kosarku nasu i klubove igrace.

• Палац горе 2

ДоброЗнај    17,202

Да је то добро клубови би драге воље на то пристали, а не били уцјењивани да пристану. Квалитет утакмица је битан за клубове и играче, а не квантите. ФМП или Мега немају ништа од играња против полу-аматерских клубова.. тј немају ништа осим трошкова и смањеног броја тренинга.

• Палац горе 1