Jump to content

Пред вама је нова главна тема форума. Уколико желите да користите стару и даље, на дну форума са леве стране имате мени и ту можете да је вратите.

Raka Delija

АБА ЛИГА 2017/2018

Recommended Posts

ДоброЗнај    18,844
8 minutes ago, AleksMCZ said:

Simanic ultra-mega-giga talenat, a raspada se vec nekoliko sezona. Pre ce biti da je izvikan i dobro reklamiran. 

Pa talenat i formiran igrac nisu jedno te isto. On i jeste (bio) vrhunski talenat u mladjim kategorijama. Tome moze posvjedotociti svako ko je gledao one juniorske utakmice ili meceve reprezentacije, gdje se sprdao sa protivnicima. Bukvalno je bio hodajuci mismec za svoju poziciju, a i mnogo mnogo konkretniji. Uostalom, nisu ga dzabe htjeli najveci klubovi Evrope i nije dzabe imao pohvale od onih NBA skauta. Druga je stvar sto do sada nista nije prebacio na seniorsku kosarku.. a tu, iako je on najkrivlji, vjerujem da ima i nase krivice. Bilo je prilike u zadnje dvije sezone da uzima minute, a nije ih dobijao. Kad tome dodas da u Zvezdi nije bilo ni puno mjesta za trening, jasno je sto je otisao u minus fazu. Ja sam i proslih godina pisao da je za njega najbolje da ga Misko uvalja u NBA kao talenta, gdje ce se posvetiti njegovom razvoju. Mislim najbolje za njega samog. Po onim mock draftovima se kotira kao pik druge runde, mada je lako moguce da ce ispasti i iz nje zbog losih igara.

Dion je legitiman EL igrac, ali on koncepcijski ne bi nista promijenio i da je ove sezone kod nas.

• Палац горе 3

IBRS    7,290

Simanic je kriv sto nije pre prelaska u prvi tim odigrao bar jednu sezonu u FMP-u sa nekom ozbiljnijom minutazom. . .a ne tek sad koliko godina kasnije od potpisivanja profesionalnog ugovora sa nama.  . .
I sad jedino sto radi u FMP-u je cekanje lopte i pripaljivanje za 3 poena.

• Палац горе 1

Чавке    1,528

Novo pojačanje: Posle Vona, Bondža Si u Partizanu

Doskorašnji krilni košarkaš AEK iz Atine Bondža Si novi je igrač Partizana, potvrdio je beogradski klub.

Francuski košarkaš, rođen 1990. godine u Parizu, potpisao je sa crno-belima ugovor do kraja sezone.

Si je sezonu 2017/18 započeo u atinskom AEK-u, a pre toga je nastupao za francuske timove, ASVEL, Nansi i Po Ortez.

Novi košarkaš Partizana, visok je 204 centimetra i igra na pozicijama krila i krilnog centra.

• Палац горе 1

AleksMCZ    39,129

Preskakanje koraka ka razvitku nikad nista nije donelo dobro. Precenili su ga menadzeri, roditelji, a verovatno i on sam sebe. Samo retki mogu iz omladinaca u prvi tim direktno bez nekog prethodnog kaljenja. Znam da je sa njim bilo frke da li ce potpisati novi ugovor, da je bilo price oko nekog ucenjivanja, itd. Jedan od onih slucajeva gde od pocetka ne mirise na dobro. Eto ga sad ni u FMP ne moze da se sastavi.

• Палац горе 2

Tipsa91    1,131

Будућност игра на горњој граници могућности већ неко време, притом десе се мечеви где их судије извуку тако што им напакују +15 само са линије пенала у односу на противника... Ово довођење Доелмана може бити и  контрапродуктивно по њих, делује ми да су у овом моменту улоге правилно распоређене, да су нашпановани максимално и да би овај својим доласком могао све то да им појебе. 

Иначе, и даље мислим да смо доста бољи од њих, упркос томе што су нас два пута победили. Први меч смо изгубили након ЕЛ циклуса и огромног пражњења, притом мислим да бисмо добили да се играло у Пиониру, а не у Железнику. Други меч су готово 35 минута шутирали тројке скоро 80% на великом броју покушаја. И у оба меча смо их имали, што је најгоре. Тако да су први, по мени, и уз доста среће. У Пиониру гарантујем да немају шта да траже, проћи ће као Цедевита, ми у Морачи како знамо и умемо морамо ишчупати ту једну победу. А верујем да можемо.

• Палац горе 3

AleksMCZ    39,129

Dobili nas ljudi dva puta. Hoce centrala jednom da pogresi... Bice poprilicno zajebano. Proslih sezona nije bilo teorije da nas neko dobije na 2 ili 3 dobijene, sad vise nisam siguran. 

• Лајк 1
  • Хаха 1

gorance    5,123
4 hours ago, tolero said:

Ma mani se od goranceta , on je služio za sprdnju još pre desetak godina na b92 forumu, isto pisao tako i imao neka cepanja kako više ništa ne prati neće da se nervira :)

pobrkao si loncice, ja sam samo pisao na rsbu, a svakako nigde nisam bio predmet sprdnje

ne znam koliko si star, ali bih rekao si neki napaljeni klinac, kojem je smisao zivota da Zvezda dobije i da podjebava drugare na velikom odmoru, mislim ove pajtose od preko puta

od sada ides na ingore list

• Хаха 1
  • Збуњен 1
  • Скењ 2

Don Gogac    3,838
Posted (измењено)

I dalje mi nije jasno cemu taj pesimizam. Zbog toga sto je Buducnost dovela Doelmana, ili sto nas je Himki pobjedio? Ili sto smo izgubili u Podgorici? Gubili smo mi u Podgorici i ranije, pa nam to nije smetalo da osvajamo trofeje. Realno je da smo mi za Aba ligase, ono sto su vecina evroligaskih ekipa za nas. Ako dovedemo pojacanje pod kosem bicemo jaci, ali i ako ne dovedemo, osvojicemo Aba ligu. Sto se EL tice na pocetku sezone je bilo realno da ostvarimo jednu, dvije pobjede, a mi smo tu na korak od plej ofa, znaci odlican rezultat. Imamo Rocestija i Feldina, sjajne kosarkase za evropske uslove, iskustvo Antica, Bjelice, Lazica... i igrace koji se polako dokazuju i sto je najvaznije mogucnost da u narednim sezonama jos vise napredujemo. Ja mogu biti razocaran u datom trenutku, kao sto sam npr. bio razocaran cetvrtom cetvrtinom protiv Himkija, ali u globalu ovim momcima nemam sta zamjeriti i i te kako imam povjerenje u njih. A vi ste ovde napisali deset strana o tome kako se drugi pojacavaju, a mi smo toboz toliko losi da treba da strepimo. Da ne pratim Zvezdu redovno, pomislio bih da nam i plej of visi o koncu, a ne da smo prije dva, tri dana rasturili po meni glavnog konkurenta za trofej.

Edited by Don Gogac
  • Палац горе 2

Punkerstein    2,983
Posted (измењено)

Millko, generalno, nikad nije ni imao preteranu eksplozivnost i njegovo probijanje na evroligaskoj sceni je usledilo prelaskom u Ritas i prebacivanjem na 5. Delim misljenje da mnogo vise moze da doprinese sa petice nego li ovo sto sad igra.

Nego,  jel gledao neko ovog centra sto je stoka dovela? Sta se moze ocekivati od njega?

Edited by Punkerstein
  • Палац горе 2

micho9    3,064
11 hours ago, Don Gogac said:

I dalje mi nije jasno cemu taj pesimizam. Zbog toga sto je Buducnost dovela Doelmana, ili sto nas je Himki pobjedio? Ili sto smo izgubili u Podgorici? Gubili smo mi u Podgorici i ranije, pa nam to nije smetalo da osvajamo trofeje. Realno je da smo mi za Aba ligase, ono sto su vecina evroligaskih ekipa za nas. Ako dovedemo pojacanje pod kosem bicemo jaci, ali i ako ne dovedemo, osvojicemo Aba ligu. Sto se EL tice na pocetku sezone je bilo realno da ostvarimo jednu, dvije pobjede, a mi smo tu na korak od plej ofa, znaci odlican rezultat. Imamo Rocestija i Feldina, sjajne kosarkase za evropske uslove, iskustvo Antica, Bjelice, Lazica... i igrace koji se polako dokazuju i sto je najvaznije mogucnost da u narednim sezonama jos vise napredujemo. Ja mogu biti razocaran u datom trenutku, kao sto sam npr. bio razocaran cetvrtom cetvrtinom protiv Himkija, ali u globalu ovim momcima nemam sta zamjeriti i i te kako imam povjerenje u njih. A vi ste ovde napisali deset strana o tome kako se drugi pojacavaju, a mi smo toboz toliko losi da treba da strepimo. Da ne pratim Zvezdu redovno, pomislio bih da nam i plej of visi o koncu, a ne da smo prije dva, tri dana rasturili po meni glavnog konkurenta za trofej.

Svaka čast. Još si samo trebao dodati pitanje: "Zašto se pojačavaju kad su nas dobili 2 puta"?

6 minutes ago, Punkerstein said:

Millko, generalno, nikad nije ni imao preteranu eksplozivnost i njegovo probijanje na evroligaskoj sceni je usledilo prelaskom u Ritas i prebacivanjem na 5. Delim misljenje da mnogo vise moze da doprinese sa petice nego li ovo sto sad igra.

Jbg, ljudi ga zapamtili iz Zvezde iz prvog mandata gdje je igrao četvorku i misle da je i sad on četvorka.

Slično su govorili i za Simanića i za Milera da mogu na trojku. Naravno da ne mogu ni jedan minut. Tada sam rekao za Milera da neće u Zvezdi ni minut igrati trojku, kao što i nije. A tad sam isto rekao za Simanića, a sad tvrdim da će prije biti uspješana na petici, nego na četvorci. Naravno da sad ne može ni minut igrati na petici, ali će dobijanjem mase biti sličan igrač Bjelici.

• Палац горе 3

Punkerstein    2,983
8 minutes ago, Погребњак said:

Мислиш на Банђу?Или су довели неку петицу?

Ако мислиш на Банђу, гледао сам га нешто мало у АЕК-у, јер је врло мало играо.Лик има бруталне физичке предиспозиције, може да прескочи дворану, покретљив, велики распон, одличан дефанзивни коректор.Мислим да им такав играч фали.Не знам зашто је тако прошао у АЕК-у.

Da, na njega sam mislio. Kapirao sam da su ga zbog toga i doveli, ali ga nikad nisam gledao.

@micho9 Sto se tice Simanica, moram da priznam da sam ja prizejkivao da ga Radonja spusta na 3, u onoj sezoni kad je debitovao za prvi tim :smeh211:. Nadao sam se da bi na taj nacin mozda pojacao svoj skill, medjutim, to se ispostavilo kao promasaj na jednoj utakmici u ABA. Secam se da smo, apsolutno, sve poene primili preko njega dok je bio u igri.

• Палац горе 2

Момчина    2,441
19 hours ago, gorance said:

pobrkao si loncice, ja sam samo pisao na rsbu, a svakako nigde nisam bio predmet sprdnje

ne znam koliko si star, ali bih rekao si neki napaljeni klinac, kojem je smisao zivota da Zvezda dobije i da podjebava drugare na velikom odmoru, mislim ove pajtose od preko puta

od sada ides na ingore list

Koji je smisao ako nije da zvezda pobedjuje? Jel ovde provodimo vreme jer nam je svejedno da li pobedjuje ili gubi?:a015:

• Лајк 1

RASMC    2,327

Doelman je nesumnjivo kvalitetan igrač, ali već neko vreme kuburi sa povredama. Prošle godine je igrao jako malo, a ove samo malo u Efesu dok je Braun bio povređen.

• Палац горе 2