Jump to content

Звездини Евро изазови

dragan wien

Црвена звезда ће на крају групне фазе заузети  

81 чланова је гласало

1. 1. Црвена звезда ће на крају групне фазе заузети

• Прво место
      19
    • Друго место
      27
    • Треће место
      27
    • Четврто место
      8

Recommended Posts

Posted (измењено)

Aha, Zurich te ceka vec u 1 ili 2 kolo, mozda jos neki dobar tim, eno, bas da vidim sta ce reci nosioc kad izvuce Zirih u kvalifikacijama, recimo. Da li ce biti srecan sto se muci u kvalfikacijama ili bi ipak bio zadovoljniji da startuje od 3 kola? 

Mi smo lani mogli da igramo sa Haifom vec u 2 kolo, gostovanje Haifi bi bilo jos zajebanije od Ajbroksa , ne znam kako, ali ispali su od Kairata, ali nebitno, hocu da kazem da vec u 2 kolo smo mogli da se suocimo sa brutalnom atmsoferom i tenzijom. Da li je to zaista potrebno bilo kom klubu u julu mesecu?

Edited by Užljevača

Poznavajuci Terzica i Mrkelu nikog ne bi doveli za prvo i drugo kolo vec bi se oslanjali na srecu u zrebu da nam zapadne neki velikan sa Farskih ostrva kao sto su letos nadali pa nam je zapao par Makabi Haifa - Kairat , pa su onda ta dvojica u glas kako su ovo rivali za trece kolo , a ne za drugo.

Al ovako znaju ko nas ceka u trecem kolu i izgovora ne sme da bude . 

Posted (измењено)
15 hours ago, Са истока Маракане said:

Ово се мора искористити, на било који начин. Ово смо годинама сањали, и сада је сан постао реалност. Кроз сјајне резултате екипе у Европи достигли смо до носиоца у свим деловима квалификацијама.

Морамо да нишанимо ЛШ, зато што то онда отвара врата за добре утакмице а и за озбиљније паре што онда отвара врата бољим играчима. Иако је све то лепо, чињеница да имамо ЛК загарантовано такође није мала ствар.

Сада, Деки мора да се фокусира на оно што никад није успео да прође... 3 коло квалификација за ЛШ. Шта је занимљиво, и испод Милоја је то коло увек било тесно... прво Спартак Трнава па онда Копенхаген. Једино се може рећи да смо најлакше прошли Спарту из Прага у његовој првој години, али то је било за ЛЕ, не за ЛШ.

Како год, морамо да искористимо ово што смо изградили. Али опрез! Прво морамо освојити титулу, па тек онда можемо мислити на ЛШ.

Edited by frecciarossa

Ma kakvo trece kolo, dajte od prvog da igramo, da se uigravamo, jelte nate, moramo da punimo anonimuse, da se uigravamo, da vatamo zalet, pa onda drugo kolo, opet da vatamo zalet, sta ce nam koj moj trece kolo odmah, to nema drazi, neko dajte sezonu kupanja, da gledamo Zvezdu u julu dok smo na moru i plazi, z'nate, tako to ide, kvalifikacije i leto su sinonim  , ruku pod ruku, jedno sa drugim, nemoj da mi to razvdajte ni slucajno, kao pomfrit i kecap, to nije to ako su radvojeni, kvalikacije i leto i jul, to je FKCZ, sta vi znate, ua bre, vratite mi moju Zvezdu da se muci od pocetka jula meseca i da grizem nokte dok cucim ispred lap topa u ponedaljak ujutro 15 juna dok cekam zreb za 1 i 2 kolo kvalifikacije. Pa onda da idem na forum tih klubova pa da im kazem Welcome To Belgrade bre, Mi smo Delije, euro and world champs. 

Vraaaaatite mi bre moju Zvezdu, ovo nije moja Zvezda koja ima sve na gotovs i startuje od 3. kola, Uaaaaa bre, bojkot Evrope, bojkotb svega, ne zelim sezonu kupanja bez fudbala, Uaaaaaa breeeee, Uefa mafija, Kosovo je Srbija! 

Meni je nerealno da nama fali toliko vremena posle pripremnog perioda da uhvatimo taj zalet i da pocnemo da igramo kako mozemo. Mislim da je potrebno organizovati kvalitetnije pripreme sa vise utakmica gde ce svi dobiti jednaku sansu da udju u ritam, gde ce se uigravati tih najboljih 20-ak igraca, i gde ce klinci i igraci sa sireg spiska imati neke svoje posebne utakmice za testiranje koliko ko moze. Siguran sam da je teze sve to organizovati u praksi nego ovako govoriti, ali isto tako sam siguran da mozemo mnogo bolje odraditi pripreme.

Posted (измењено)

To je to. Konacno krecemo od 3 kola LS a sledece vec grupa LS za sampiona. Obezbedili smo evropsku jesen jer smo vec u Ligi Konferencija. Eliminacija jednog protivnika nam treba za LE a dve za LS. Nije mana sto krecemo od 3 kola jer mozemo bolje i ne na brzinu organizovati pripreme a i sampionat nam pocinje mesec dana pre nase evropske utakmice. To sto ne krecemo od 1-2 kola nije nam mnogo pomoglo u 3 kolu protiv Serifa i Omonije. Nema pravila ali uvek je bolje kretati od viseg kola. Ne bih se bunio da krecemo  od 4 kola LS. Nema veze iduce sezone vec mozemo odmah biti u grupi kao svi velikani. Znaci najvazniji prelazni rok i stvaranje tima zbog titule ce biti ovog leta i zime.

https://kassiesa.net/uefa/AccessList2022.html

Edited by FilipFilipovic

Posted (измењено)

Cilj kluba je zadrzati sve nosioce i sa ovim timom, uz nekoliko pojacanja krenuti u sezonu i na domacu titulu, koja je , tako ispada, vrednija od ucinka u Evropi , bar za narednu sezonu. Drugim recima, ako u sredu / cetvrtak igramo Evropu, a za vikend gostujemo Surdulici, prioritet mora da bude Surdilica. 

Nikad vrednija titula u domacoj ligi - 30 miliona evra. 

Edited by Užljevača

Jos kad bismo  nekako mogli  izbeci i igranje Lige konferencije .... pa da se skroz posvetimo i naostrimo  za nastupe u  Ling Long ... usresredimo  sve snage ... al zajjeba nas UEFA mafija !!! .... steta !... 

A ako prepustimo titulu stakorima  , pa  tankujemo i Kup mozemo li onda izbeci igranje  u Evropi  ove sezone ??? .... 

2 hours ago, Užljevača said:

Cilj kluba je zadrzati sve nosioce i sa ovim timom, uz nekoliko pojacanja krenuti u sezonu i na domacu titulu, koja je , tako ispada, vrednija od ucinka u Evropi , bar za narednu sezonu. Drugim recima, ako u sredu / cetvrtak igramo Evropu, a za vikend gostujemo Surdulici, prioritet mora da bude Surdilica. 

Nikad vrednija titula u domacoj ligi - 30 miliona evra. 

Vredno je i jedno i drugo. U Evropi treba braniti zarađene poene ako želimo da zadržimo direktni plasman u LŠ a titula donosi sve ostalo. 

Послије синоћњих резултата имамо следеће стање:

Ако ЛЕ освоји Ренџерс онда поред нашег уласка у групе потребно је да нам се поклопи само један резултат да би били у 3.-ем шеширу.

Требало би да Динамо изгуби у три кола квалификација или Бенфика у два кола.

Уколико Ајнтрахт освоји онда нам треба да испадну двије од три екипе с тим да уз претходне две екипе и Ренџерс треба да испадне у два кола квалификација.

12 минута раније, Стокић Михајло said:

Послије синоћњих резултата имамо следеће стање:

Ако ЛЕ освоји Ренџерс онда поред нашег уласка у групе потребно је да нам се поклопи само један резултат да би били у 3.-ем шеширу.

Требало би да Динамо изгуби у три кола квалификација или Бенфика у два кола.

Уколико Ајнтрахт освоји онда нам треба да испадну двије од три екипе с тим да уз претходне две екипе и Ренџерс треба да испадне у два кола квалификација.

Ode ti predaleko druže... Ajde prvo da osvojimo tu tituludrugo, da se pojačamo malo na leto, treće, da Stanković tempira formu za treće kolo kvalifikacija(da nam se više ne dešavaju Omonija i Šerif), četvrto, treba proći Play Off... i ako dragi Bog da, pa opet uđemo u LŠ...e onda me zabole moj debeli .urac koji ćemo biti šešir na žrebu za grupnu fazu LŠ!!!

1 минут раније, dean said:

Ode ti predaleko druže... Ajde prvo da osvojimo tu tituludrugo, da se pojačamo malo na leto, treće, da Stanković tempira formu za treće kolo kvalifikacija(da nam se više ne dešavaju Omonija i Šerif), četvrto, treba proći Play Off... i ako dragi Bog da, pa opet uđemo u LŠ...e onda me zabole moj debeli .urac koji ćemo biti šešir na žrebu za grupnu fazu LŠ!!!

Значи грисинко :D

Svetsko prvenstvo u Kataru poremetilo je klupski kalendar za sezonu 2022/2023. Domaća prvenstva i evrokupovi počeće nikad ranije. Kvalifikacije za Ligu šampiona već 7. juna, a grupna faza počinje 6. septembra.

Da se vratimo na kvalifikacije za Ligu šampiona. One zvanično startuju 21. juna mečevima preliminarne runde, a žreb za tu fazu takmičenja zakazan je za 7. jun. Prvo kolo kvalifikacija trebalo bi da se igra 5/6. jula i 12/13. jula. Žreb je zakazan za 14. jun. Drugo kolo kvalifikacija je na programu 19/20. jula i 26/27. jula. Žreb je zakazan za 15. jun. Treće kolo je na programu 2/3. i 9. avgusta, dok je žreb 18. jula. Plej-of za Ligu šampiona bi trebalo da se igra 16/17. i 22/23. avgusta. Žreb je zakazan za 1. avgust.

Srpski šampion Crvena zvezda u kvalifikacije se uključuje tek u trećem kolu kvalifikacija za Ligu šampiona. Ako prvo mesto zadrže crveno-beli, oni bi bili povlašćeni do grupne faze u žrebu, dok Partizan još uvek ne zna da li bi bio povlašćen u trećem kolu, dok bi u plej-ofu skoro sigurno bio nepovlašćen. Veliki broj učesnika kvalifikacija za Ligu šampiona je poznat, sve su to potencijalni rivali našeg šampiona.

PRELIMINARNA RUNDA

Turnir koji obuhvata polufinalne i finalne mečeve se igra od 21. do 24. juna. Domaćin još uvek nije poznat, nije isključeno da to bude neutralan teren, to jest UEFA stadioni u Nionu. Od četiri učesnika za sada su poznata samo dva.

Prvi i povlašćeni u žrebu je prvak Estonije – Levadija. Drugi je šampion Islanda Vikingur iz Rejkjavika. Čekaju se još prvaci Andore i San Marina. U zemlji na Pirinejskom poluostrvu vodi Inter sa tri boda više u odnosu na UE Santa Kolomu. Prvenstvo San Marina je stiglo do četvrtfinala plej-ofa (igra se kao u košarci plej-of) tako da smo daleko od budućeg šampiona.

PRVO KOLO KVALIFIKACIJA

To je runda sa najvećim brojem učesnika. Većina ih je poznata, ali još uvek je rano da se priča o povlašćenima i nepovlašćenima. Za sada su sigurni učesnici i povlašćeni Karabag (Azerbejdžan), Malme (Švedska), Ludogorec (Bugarska), Šerif (Moldavija), Bodo (Norveška), Ferencvaroš (Mađarska) i Slovan Bratislava (Slovačka).

Učesnici prvog kola kvalifikacija za Ligu šampiona su još HJK (Finska), TNS (Vels), Žalgiris (Litvanija), Linkoln (Gibraltar), Šamrok (Republika Irska), Linfeld (Severna Irska), Zrinjski (BIH), Sutjeska (Crna Gora), Šahtjor Soligorsk (Belorusija), KI Klaksvik (Farska ostrva), Hibernijans (Malta), Tobol (Kazahstan), Škupi (Severna Makedonija), RFS (Letonija), Tirana (Albanija) i Balkani (takozvano Kosovo).

Nepoznate su još šampion Rumunije, za sada Kluž ima dva boda više od FCSB-a. U Sloveniji se za titulu bore Kopar i Maribor, razlika je dva poena. U Luksemburgu je ostalo da se odigraju još dva kola i F91 Dudelanž ima tri boda više od Fola Eša. U Poljskoj za sada Leh ima dva boda više od Rakova i dva kola je do kraja. Prvak Jermenije bi trebalo da bude Pjunik koji ima pet bodova više od Ararata, a do kraja je ostalo još dva kola.

DRUGO KOLO KVALIFIKACIJA

U ovom delu se kvalifikacije dele na dva dela, stazu šampiona i stazu pratilaca. U obe se pojavljuju već daleko ozbiljniji timovi. Kada je reč o stazi šampiona to su sigurno nosioci Olimpijakos i Viktorija Plzen. Tu je i šampion Hrvatske, najverovatnije Dinamo koji ima četiri boda više od Hajduka, mada je u poslednjem kolu ostao da se odigra derbi na Maksimiru. Šampion Hrvatske bi sigurno bio nosilac. Isto važi i za šampiona Izraela, a to je Makabi iz Haife koji ima četiri boda više od Hapoel Ber Ševe. Nepovlašćen, a već sada siguran učesnik drugog kola kvalifikacija za Ligu šampiona je prvak Švajcarske – Cirih. Ostale timove činiće ekipe koje prođu prvu rundu kvalifikacija.

Kada je reč o stazi pratilaca poznata su samo dva učesnik od četiri. To je Dinamo Kijev i oni će sigurno da budu povlašćeni u žrebu i APOEL sa Kipra koji će da bude nepovlašćen. Čekaju se drugoplasirani timovi iz prvenstava Danske i Turske. To su najverovatnije Midtjiland (bori se za titulu sa Kopenhagenu), Fenerbahče (ima prednost u odnosu na Konju).

TREĆE KOLO KVALIFIKACIJA

U stazi šampiona kreće šampion Srbije, Crvena zvezda ili Partizan (plus dva za crveno-bele pred poslednja dva kola). Uključuje se još šampion Kipra – Apolon. Ostale timove čine oni koji prožu drugu rundu kvalifikacija.

U stazi pratilaca se priključuju Benfika (Portugalija), Glazgov Rendžers (Škotska – ako ne osvoji Ligu Evrope), PSV (Holandija), Šturm Grac (Austrija), pa nepoznati trećeplasirani tim Francuske i drugoplasirani tim iz Belgije. Za sada su to Monako i Rojal Sent Žil.

Priključiće im se dva tima koja prođu drugu rundu kvalifikacija.

PLEJ-OF

U stazi šampiona se pojavljuje samo jedan novi tim, a to je prvak Turske – Trabzon. Preostale učesnike čine pobednici trećeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona. U grupnu fazu će četiri pobednika plej-ofa.

Kada je reč o stazi pratilaca igraće samo oni koji prođu treće kolo kvalifikacija. U geupnu fazu Lige šampiona će samo dva tima.

Računica je jasna. Srpskom šampionu će da budu potrebne dve pobede za plasman u grupnu fazu Lige šampiona. Jedna za direktan plasman u grupnu fazu Lige Evrope, a nijedna za direktan ulazak u utešnu Ligu konferencija.

2020 je grupna faza pocela sredinom oktobra, a 2022 se zavrsava pocetkom novembra. Iz jedne krajnosti u drugu. Trebali smo da odlozimo susret prvog kola i da u sezonu krecemo od 15. jula i od drugog kola, da bi imali vise vremena za odmor jer pocetkom juna igraju nacionalni timovi, a dok oni odu kasnije na odmor i vrate se na treninge, eto vec 20 jun. Moramo da reagujemo kao klub i da odlozimo prvo kolo.