Jump to content

Звездини Евро изазови

dragan wien

Црвена звезда ће на крају групне фазе заузети  

81 чланова је гласало

1. 1. Црвена звезда ће на крају групне фазе заузети

• Прво место
      19
    • Друго место
      27
    • Треће место
      27
    • Четврто место
      8

Recommended Posts

Malo se i od Hofenhajma pravi Borusija, pa skoro i Bajern. Jesu oni sigurno najjači tim u našoj grupi ali su tim sa kojim možemo igrati, pogotovo na Marakani. Pa to otpisivanje Zvezde mi bas i nije najjasnije.

Znamo da su jači od nas, grupnu fazu LE igramo bez pritiska. Igramo na svom stadionu, gde će biti naših navijača i gde se može pobediti bilo ko.

Ja sam bas zadovoljan sa ovom grupom. U kvalifikacijama su nas zapala takva 4 kluba, pa siguran sam da ne može lakše od toga. I sada su nas zapala 3 kluba sa kojima se definitivno može igrati. 

Ja se nadam prolasku, ocekujem dobru igru i siguran sam borbu na svakom meču. 

NAPRED ZVEZDA!

Grupa jeste ujednačena ali ne bih se previše nadao. Kažu ne odgovaraju nam ekipe iz Češke i Nemačke. Prosto to su uglavnom fizički odlično pripremljene ekipe, a nas to baš i ne krasi. Ekipa trenutno je malo iznad proseka neke LLTSL ekipe u tom pogledu. Belgijske ekipe ne zaostaju takodje u tom pogledu uglavnom pune Afrikanaca. Njihova trenutna pozicija u Belgiji nije neki pokazatelj. Druga stvar kojoj se dosta navijača nada i uzda je igranje sa navijačima na Marakani. To jeste naša prednost ali u ovom trenutku niko nezna koliko navijača će biti dozvoljeno, vrlo teško da će biti i 50% što znači o atmosferi i pritisku je teško pričati.

Treća i najvažnija stavka da su naše dobre igre u Evropi sa Milojem na čelu bile ostvarene koncentrisanom i do perfekcije dovedenom defanzivom. U drugoj LŠ to se već poprilično raspalo. 

Sa Dekijem mi igramo totalno drugačije i izgledamo u napadu ponekad kao Barsa ali pozadi to baš i nije slučaj. Kretanje između linija nam je još uvek misaona imenica, zato dosta teško probijamo bunker, igrači se slabo kreću i dosta pasova ide na bok gde je lakše zatvoriti. I zbog ovoga Kanga ima puno problema sa pasovima uglavnom prisiljen da podiže loptu ka krilima i bekovima. Ovo su daleko bolji timovi od Omonija i Ararata pa treba videti da li će mo krenuti u kampanju sa ovom postavkom igre ili će mo morati igrati sa defanzivnijim veznim redom gde bi uz Sanoga mogao Velja da igra ali to znači da bi Ivanić najverovatnije morao na klupu ili Kanga što izgleda manje verovatno.

1 hour ago, Valar_Morghulis said:

meni nije jasno sto forsiramo taj fazon Crvena zvezda, u evropi, kad moze lepo Red Star

Зато што постоји клуб који се зове буквално Ред Стар и игра у трећој лиги Француске. Плус што су основани пре нас (1897. године).

Па онда 'ајде да Манчестер Јунајтед зовемо Уједињени Манчестер или Манчестер Сити зовемо Манчестер Град/Град Манчестер, Вест Хем да зовемо Западна Шунка, примера ради.

Што се мене тиче, нека нас зову како им је најлакше на свом језику (Red Star Belgrade, Stella Rossa di Belgrado, Roter Stern Belgrad, свеједно) с обзиром да српски језик за странце није ни мало лак и разумем, али бар нека се мало потруде да изговоре име нашег клуба на српском, не би шкодило.

Kakve veze ima sto ima u Francuskoj Red Star, prijavis klub kao red Star Belgrade i to je to, ne znam, ne secam se ali sam uveren da smo ovo Crvena zvezda poceli da furamo u nekih poslednjih 5 godina. U UEFI je engleski jezik zvanicni, lik izvuce kuglicu i pise mu nesto tamo za sta pojma nema sta je, covek vidi  Crvena zvezda ali ne zna da je to Red Star. Prosto. U kuglicama ima preko 40 klubova, u tom trenutku se ljudi pogube. I nije samo taj lik problem, svi znaku ko je Red Star Belgrade, pitaj za Crvena zvezda pa ce te gledati kao da si pao s Marsa. 

5 minutes ago, kusha said:

Ne volim kad prvu i poslednju igramo kao gosti .

Pocinjemo najtezim gostovanjem koje cesto moze da opredeli dalji tok u ciklusu  , a   zavrsavamo gostovanjem koje moze da bude presudno za dalji plasman - bolje ko prosli put sa Kelnom kod kuce ....

Samo da se mi još bolje pripremimo za ovo. Ako ostanemo ovakvi raspored je nebitan. Ovo i nije tako loše s'obzirom i u slučaju našeg poraza a nerešenog između Genta i Libereca oni nama dolaze u goste i imaju još najtežeg protivnika u grupi.

Posted (измењено)
33 минута раније, TomicaCZV said:

никад нисам размишљао о овоме. западна шунка. 

A ovo? 

https://translate.google.rs/?hl=sr&tab=rT#view=home&op=translate&sl=sr&tl=en&text=Кристална Палата

Edited by dean

Pa sta ja znam mozda nije ni lose da najteze gostovanje pregrmimo na startu. . .mozda i oni udju oprezno da ne useru motku na startu  a mi rastereceni i bez pritiska iscupamo 2:2 u gostima i uzmemo bod. Kako god da bude kljucne dve utakmice za dalja nadanja su odmah posle prvog kola i tog gostovanja. Znacemo gde smo vec posle  prva tri kola.

Utakmice 29.10. i 05.11. ce pokazati cemu mozemo da se nadamo. U Nemacku da odemo da se ne obrukamo, poraz sam u glavi vec upisao. 
Takodje, pretposlednje kolo ako Hof obezbedi prolaz mozda posalju i 'omladince' pa se i tu svasta moze ocekivati.

Kao i uvek, nadam se prolecu u Evropi, a lici da ce gostovanje Liberecu o tome odlucivati.