Jump to content

Пред вама је нова главна тема форума. Уколико желите да користите стару и даље, на дну форума са леве стране имате мени и ту можете да је вратите.

Recommended Posts

Jel ima neko neki link da se gleda ubice mog oca preko neta

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока

Dzoni    1,986
Posted (измењено)

Sori, nisam skontao da pitas za uzivo.. mislim da nema na tom sajtu. 

Edited by Dzoni

Dr. Mabuz    12,159
1 hour ago, МиланЦЗБГ said:

Али, најјаче синоћ ми је кад онај учитељ каже " што би рекао наш народ, не зна где удара". Крај 12. века, еј, ало, па ало!

Onaj ulet Mikija Krstovica u manastir je ala Mrtav ladan , samo je falilo da kaze prvo samar sto se kezite a deda vam je umro. :)

• Палац горе 1
  • Хаха 1

AleksMCZ    43,022
33 minutes ago, Crow said:

Уф ала касниш Алекс, серија спада у категорију најквалитетнјег тв програма у последњих 5-6 година. Баш је врхунска, иако има мало варирања у квалитету сезона, серија је успела тамо где су многи раније упрскали, успела је да замени старе ликове новим и да ти то уопште не убије жељу за гледањем већ супротно. Може се рећи да је од треће свака следећа сезона све боља и боља. Видћеш, одгледаћеш је у цугу.

Нордијска митологија је била баш развијена. Не разликује се превише од Грчке или Римске. Па цела серија је рађена на основу предања о Одиновом син Рагнару, који је нешто типа Марко Краљевић или Милош Обилић код нас. Вероватно је плод спајања више стварних личности у једну и приписивања њихових заслуга неком народном хероју, а што вуче корене у њиховој митологији. Нису били писмени као Грци напр., па због тога немамо превише дела и епске поезије, али могу мислити каквих је све усмених предања било међу народом. Рагнарок, Валхала, Валкире...

Ma nisam neki fan tih vikinga uopste, ali reko' da im dam sansu konacno. Cak sam se i za GOT dvoumio dugo vremena. 

miloshb    2,157
Posted (измењено)

Ali kad Rastko, odnosno Savo pridje Mikiju Krstovicu i kaze da spava otvorenih ociju. Ili kad Vukan podnosi izvestaj i spominje jednu STRUJU na vizantijskom dvoru. Pa majku mu, nije vam bre ovo Mapet Sou.

Edited by miloshb
  • Палац горе 4

Dr. Mabuz    12,159
Posted (измењено)

Auu Marijanovic masi vece zicere od Pesica, kako puca ne bi slona u dupe pogodio, steta za Branku.

Edited by Dr. Mabuz
  • Палац горе 1

Mazzan    16,282
3 hours ago, Crow said:

Уф ала касниш Алекс, серија спада у категорију најквалитетнјег тв програма у последњих 5-6 година. Баш је врхунска, иако има мало варирања у квалитету сезона, серија је успела тамо где су многи раније упрскали, успела је да замени старе ликове новим и да ти то уопште не убије жељу за гледањем већ супротно. Може се рећи да је од треће свака следећа сезона све боља и боља. Видћеш, одгледаћеш је у цугу.

Нордијска митологија је била баш развијена. Не разликује се превише од Грчке или Римске. Па цела серија је рађена на основу предања о Одиновом син Рагнару, који је нешто типа Марко Краљевић или Милош Обилић код нас. Вероватно је плод спајања више стварних личности у једну и приписивања њихових заслуга неком народном хероју, а што вуче корене у њиховој митологији. Нису били писмени као Грци напр., па због тога немамо превише дела и епске поезије, али могу мислити каквих је све усмених предања било међу народом. Рагнарок, Валхала, Валкире...

Ja sam nedavno sabio celu seriju, a inace izbegavam da gledam serije jer kad krenes, ne mozes da stanes. 

Malo mi je trebalo vremena da se naviknem na radnju u petoj sezoni i mislim da mozda nisu morali da snimaju po 20 epizoda u poslednje dve sezone, ali dobro...finis prvog dela pete sezone stvarno kida kada su borbe u pitanju. 

Inace, Ragnar retko gotivan lik, kako ga je ovaj majstor odglumio, svaka mu cast, totalno nepredvidiv i promucuran.

• Палац горе 1
  • Лајк 1

keyser_soze    2,855
23 hours ago, dragan wien said:

Rastko postaje Sava, a već kao svetac je na fresci u crkvi. Ogroman propust. 

IMG_20180225_225820.jpg

I opet meni nedopustivo iritantno ,odgovor Mihica neodgovoran i pomalo bezobrazan  Nisam bio na tom snimanju, a ako se potkrala greška, nema veze. Nisam siguran da je to Sveti Sava "...A gde si bio druze ?U kafani? Tetki lek da odneses ? A sto kaze ma nema veze , a malo i bezobazno nije siguran da je to Sveti Sava ...Znaci potpuno odgovoran za sve ovo Mihic ..Naravno isto kao sto bi jedva docekao da pokupi lovorike u suprotnom...pa sad druze primi taj teret muski ..Debele pare si potrosio n tako vaznu temu ,a koja je sada postala stvar ismevanja

Dr. Mabuz    12,159

Ovaj Mihic je tezak Baron Minhauzen, lik prvo tvrdi da u pilot epizodi nepostoji bre, pa onda kaze da nije tacno da Nelevic u prvoj epizodi kaze za krst casni...

Pre neki dan prica kako je recnik u seriji namerno moderan, da bi na taj nacin privukao omladinu.

Tatina cerka napusava svakog na tviteru ko nesto lose napise o tom cudu od serije.

• Палац горе 1

miloshb    2,157

Covek je drzak, bahat i bezobrazan. Kao da je ceo projekat njegova privatna prcija. Ne bi me cudilo da je i svoju zenu ubacio u seriju. 

Primetno je i kako se sendvicara javljaju i brane seriju.

• Палац горе 1

Simpatični    7,578
18 hours ago, Crow said:

Ja čim vidim Vikinge, setim se Spartacusa i koliko sam se smorio ko konj gledajući i nikako da gledam Vikinge iako nemaju serije veze jedna sa drugom, ali me uvek nekako taj utisak povuče i krenem da gledam nešto drugo.

IBRS    7,733

Vikinzi druga dimenzija u odnosu na Spartakusa,u svakom pogledu. . . Sve bolja i bolja iz sezone u sezone uprkos tome sto je doslo do da kazem smene generacije i promene likova.

• Палац горе 2

keyser_soze    2,855
Posted (измењено)

Meni je Spartakus odlican ..Kod Vikinga ne volim sto nema poztivnog lika ....Svi bre kolju i zenu i decu ..Treba neki Dobrica Dobric :)

Edited by keyser_soze

Јури    21,932

Dobar je Spartak, meni je bilo zanimljivo :)

Simpatični    7,578
1 hour ago, IBRS said:

Vikinzi druga dimenzija u odnosu na Spartakusa,u svakom pogledu. . . Sve bolja i bolja iz sezone u sezone uprkos tome sto je doslo do da kazem smene generacije i promene likova.

Pogledaću onda nekad, mada je smor to menjanje likova.

38 minutes ago, Лунатик said:

Шта фали Спартакусу? Само се јебу и крваре, вр'.

Što jes, jes, ima ona mala služavka ili šta je već što je neki lik "otvori" po prvi put, izuzetan kvalitet, ali mi je mnogo dosadna serija bila, šta znam.

Inače mi je ostala poslednja epizoda ovog Money Heist, ne verujem koliko je dobro (osim par scena gde seru o ljubavi i jedne svađe, malo je transfer blama).

Meda    8,081

bas krenuo konacno jutros sa petom sezonom Vikinga. Odgledao 4 epizoda. Dobre su epizode, nema onog smaranja. Malo samo preteruju sa ubijanjem, krvavim obracunima i podsmehom kad ubijaju nekog, to mi nekako ne prija, ali generalno serija zanimljiva.